Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 7d. 21:48

A.Mamontovas – neblėstanti legenda: turą su kameriniu orkestru pradėjo pilnutėlėje arenoje Vilniuje

Andrius Mamontovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Andrius Mamontovas
Ketvirtadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje prasidėjo ilgai lauktas Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro turas po didžiausias Lietuvos arenas. Atlikėjas dar kartą įrodė, kad yra legenda – žymiausius kūrinius kartu su juo dainavo sausakimša arena.

Ketvirtadienio vakarą pamatyti ir išgirsti naujai suskambusių A.Mamontovo kūrinių susirinko ištikimiausi atlikėjo talento gerbėjai. Salėje buvo neįmanoma rasti laisvų vietų – tai tik įrodė, koks iki šiol populiarus ir fenomenalus yra šis atlikėjas – A.Mamontovo klausė ir jauni, ir seni.

Tiek žiūrovų jau keturiolika metų veikianti „Siemens“ arena seniai matė – buvo pilnai užpildyti abu aukštai. Organizatorių duomenimis, koncertą stebėjo daugiau kaip 12 tūkstančių žiūrovų. Į pasirodymą visi bilietai buvo išpirkti dar gerokai iki koncerto pradžios.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andriaus Mamontovo koncerto akimirka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andriaus Mamontovo koncerto akimirka

Vos tik žengę į areną, renginio žiūrovai pasijuto tarsi atsidūrę ant naujojo A.Mamontovo albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ viršelio. Scenos scenografija atkartojo albumo iliustraciją. Ją A.Mamontovui sukūrė animacinio filmo „Kempiniukas plačiakelnis“ kūrėjas, lietuviškų šaknų turintis amerikietis Kazimieras Prapuolenis.

Arenoje susirinkusi publika nekantriai laukė koncerto pradžios, skandavo „Andriau“ ir plojo nesustodami. To pakako – po kelių minučių scenoje prasivėrė durys ir pro jas žengė A.Mamontovas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andriaus Mamontovo koncerto akimirka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andriaus Mamontovo koncerto akimirka

Koncertą atlikėjas pradėjo su daina „Geležinė širdis“. Būtent ši daina ir padiktavo albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ viršelio idėją – raguotą, pusiau tikrą, pusiau mechaninę ašarą-širdį.

A.Mamontovas – vienas pirmųjų atlikėjų Lietuvoje, pradėjęs koncertuoti su orkestru. Tam šiais metais ryšis ir daugiau dainininkų – koncertus planuoja Monika Pundziūtė-Monique, Vaidas Baumila ir kiti. Tokio formato koncertas, pasak A.Mamontovo, buvo sena svajonė, tačiau ją paversti realybe ryžosi tik praėjusiais metais.

„Apie koncertinį turą su orkestru svajojau 30 metų, tačiau tik 2018 metais ryžomės svajonę paversti realybe. Prie šios idėjos įgyvendinimo dirbo didžiausi Baltijos šalių šviesos ir garso profesionalai, todėl galiu drąsiai sakyti, jog tai – vienas didžiausių projektų, kuriuose esu dalyvavęs“, – prieš koncertinį turą kalbėjo A.Mamontovas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andriaus Mamontovo koncerto akimirka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andriaus Mamontovo koncerto akimirka

Išties, šis koncertinis turas – išskirtinė galimybė atlikėjo gerbėjams leistis į kelionę po simfoninius Andriaus Mamontovo muzikinės kūrybos labirintus.

Koncerte Vilniuje, be albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ kūrinių, skambėjo ir garsiausi A.Mamontovo kūriniai „Laužo šviesa“, „Kitoks pasaulis“, „Saulės miestas“ ir kiti. Visas aranžuotes orkestrui sukūrė kompozitorius Jievaras Jasinskis.

Žiūrėkite galeriją:

Su orkestru atliekamas dainas bus galima išgirsti ne tik koncertinio turo metu – 2018-ųjų pabaigoje A.Mamontovas prieš 20 metų sukurto albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ dainas kartu su Modesto Pitrėno vadovaujamu Lietuvos kameriniu orkestru įrašė žymiausioje pasaulyje „Abbey Road“ studijoje. Albumo vinilinę ir kompaktinę plokšteles galima įsigyti koncertinio turo metu.

„Jeigu prieš 20 metų kas nors būtų pasakęs, kad „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ kada nors bus įrašyta „Abbey Road“ studijoje, nieku gyvu nebūčiau patikėjęs. Ši vieta – muzikos meka, kurioje gimė garsiausi pasaulyje įrašai. Todėl būti čia – kažkas nerealaus“, – įrašų metu mintimis dalijosi A.Mamontovas.

Vilniuje vyko pirmasis A.Mamontovo turo su Lietuvos kameriniu orkestru koncertas. Kovo 12 d. jis koncertuos Kauno „Žalgirio“ arenoje, o kovo 14 d. – „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką