Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Mamontovas prie Gatvės muzikos dienos jungtis kviečia ir užsienio lietuvius

Andrius Mamontovas kovos už savo dainas.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Mamontovas
Šaltinis: lietuviams.com
0
A A

Pirmą kartą prie Gatvės muzikos dienos, vyksiančios jau trečią kartą, prisidėti kviečiami ir užsienio lietuviai. Šiemet šventė vėl vyks pirmąjį gegužės šeštadienį – gegužės 2 dieną. Pirmoje Gatvės muzikos dienoje į Vilniaus gatves išėjo beveik 700 muzikantų. Antroje grojančiųjų buvo apie 3000 visoje Lietuvoje, nes prie Vilniaus 2008-aisiais prisidėjo 31 Lietuvos miestas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šiemet, kai Vilnius jau tapo Europos kultūros sostine, o Lietuva švenčia savo vardo paminėjimo tūkstantmetį, Gatvės muzikos diena galėtų apimti ne tik Lietuvą, bet ir visas pasaulio vietas, kuriose gyvena lietuviai.

„Aš kviečiu visus Lietuvos miestus ir miestelius, visas išeivijos bendruomenes, esančias nuo Amerikos iki Australijos, visus žmones gegužės 2 dieną prisidėti prie Vilniaus ir groti savo miestų gatvėse“, – rašoma muzikanto ir šventės sumanytojo Andriaus Mamontovo laiške užsienio lietuviams.

Gatvės muzikos dienos idėja paprasta: kiekvienas, kuris turi kokį muzikos (ar nebūtinai muzikos) instrumentą, išeina į savo miesto gatvę ir groja. Dalyvauti gali visi – profesionalai, mėgėjai, visi, kurie tik gali išgauti kokį garsą ar netgi triukšmą. Visi muzikos žanrai yra tinkantys. Groti gali ir jaunas, ir senas. Nesvarbi nei socialinė padėtis, nei statusas visuomenėje. Svarbiausias dalykas – tapti didelio grojančio miesto dalimi. Šiais metais – viso grojančio lietuviško pasaulio dalimi.

A.Mamontovas savo laiške pažymi, kad pasaulio lietuviai grodami savo gyvenamų miestų gatvėse skleistų žinią apie Lietuvą. „Mums visiems pastaruoju metu labai trūksta vienybės jausmo ir tik mes patys galime jį sau padovanoti taip, kaip tai buvo Lietuvos nepriklausomybės atkovojimo metu“, – prisidėti prie iniciatyvos ragina A.Mamontovas.

„Be jokios abejonės, mes negalime nustelbti didmiesčių triukšmo, bet tikslas yra padaryti kažką kartu. Išeivijos dalyvavimas yra labai svarbus gyvenantiems Lietuvoje, o užsienio lietuviams yra svarbu duoti apie save žinią Lietuvai“, – Lietuviams.com aiškino muzikantas.

A.Mamontovas patikino, kad iš užsienio jau atsiliepė pirmosios kregždės. Atlikėjas ir Gatvės muzikos dienos iniciatorius jau sulaukė laiško iš Baltarusijos lietuvių bendruomenės pirmininkės, kuri patikino, kad Minsko centre tą dieną bus tikrai grojama. Taip pat esama žinių, kad bus muzikuojama Čikagoje.

lietuviams.com
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką