Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 20d. 09:30

Airių romantikas Damienas Rice'as pirmą kartą koncertuos Vilniuje

Damienas Rice'as
Asmeninio archyvo nuotr. / Damienas Rice'as

Liepos 4 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode savo vienintelį koncertą Lietuvoje surengs airių dainų kūrėjas ir atlikėjas Damienas Rice'as.

Populiarus dainininkas viešės mūsų šalyje pirmą kartą ir virpins žiūrovų širdis šiltomis ir jausmingomis dainomis, kurių kiekviena primena jaukų draugo apkabinimą.

Koncerto metu skambės geriausi jo kūrybos fragmentai, tokie kaip „I Don‘t Want To Change You“, „9 Crimes“, „Cold Water“, „Volcano“, „The Blower‘s Daugther“ („I Can‘t Take My Eyes Off of You“) ir daugelis kitų puikiai žinomų atlikėjo autorinių kūrinių.

Asmeninio archyvo nuotr./Damienas Rice'as
Asmeninio archyvo nuotr./Damienas Rice'as

Būsimoji žvaigždė gimė 1973 m. gruodžio 7 d. Dublino pakraštyje, tačiau jo vaikystė prabėgo ežeringoje kaimyninėje Kildero grafystėje. Paauglystėje pradėjęs groti gitara ir kurti dainas, 1991 m. Dubline jis prisijungė prie grupės „Juniper“, kuri 1997 m. išleido du dėmesio sulaukusius singlus – „The World Is Dead“ ir „Weathermen“ bei pasirašė sutartį su „Polygram Records“. Nenorėdamas pataikauti leidybos giganto įgeidžiams, Damienas paliko grupę ir 1999 m. išvyko į Toskaną Italijos pietuose, vėliau daug keliavo po Europą, grojo gatvėse, baruose ir nedideliuose klubuose, kol uždirbo šiek tiek pinigų savo solinės karjeros pradžiai.

VIDEO: Damien Rice - The Blower's Daughter - Official Video

Grįžęs į Airiją, Damienas įrašė keletą savo autorinių dainų ir nusiuntė jas savo dėdei Davidui Arnoldui, garsiam kompozitoriui, bendradarbiavusiam su Bjork ir sukūrusiam garso takelius penkiems filmams apie Džeimsą Bondą, televizijos serialui „Šerlokas“, o taip pat muziką juostoms „Nepriklausomybės diena“, „Godzila“ ir kitiems populiariems kino filmams. Davidui Arnoldui taip patiko pradedančio atlikėjo kūryba, kad jis skyrė pinigų mobilios garso įrašų studijos įsigijimui.

VIDEO: Damien Rice – I Don’t Want To Change You [Official Video]

Taip 2002 m. Damienas išleido savo debiutinį albumą „O“, kurį kritikai apibūdino kaip žavingą, įkvepiantį, drąsų ir be galo emocionalų. Albumą lydėjo pati tikriausia sėkmė – jis užėmė 8-ąją vietą Didžiosios Britanijos albumų topuose, sukosi grojaraščiuose net 97 savaites, JAV buvo parduotas 650 tūkst. tiražu ir laimėjo „Short Music Prize“ apdovanojimą. Albumas tapo dešimtkart platininiu Airijoje, keturiskart platininiu Anglijoje ir auksiniu Norvegijoje bei JAV. Iškart po to sekė didelis turas Airijoje, koncertai Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse, o taip pat kvietimai į didžiausius Europos festivalius.

VIDEO: Damien Rice - Cannonball - Official Video

2006 m. pasaulio šviesą išvydo antras ir taip pat sėkmingas dainininko albumas „9“, o naujausias darbas – albumas „My Favourite Faded Fantasy“, pasirodė 2014 metais. Damieno Rice'o dainos skamba kino filmuose ir televizijos serialuose, tokiuose kaip „Kaulai“, „Šrekas Trečiasis“, „Grėj anatomija“, „Nusikalstami protai“ ir daugelyje kitų.

Koncertas vyks 2016 m. liepos 4 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius). Bilietai prekyboje nuo 2016 m. balandžio 22 d, bilietų platintojas – www.bilietupasaulis.lt.

VIDEO: Damien Rice - 9 Crimes - Official Video
VIDEO: Damien Rice - Volcano - Official Video

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką