Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 24d. 15:50

Alternatyvaus roko grupė „Džemas“ išleido klipą: siekė perteikti praradimo jausmą

„Džemas“
Grupės archyvo nuotr. / „Džemas“
Alternatyvaus roko grupė „Džemas“ pristato premjerą – kartu su vaizdo klipu išleidžiamą kūrinį „Feel You“, kuris buvo pradėtas įrašinėti dar pernai. Pasak grupės narių, šiuo klipu jie nori atkreipti dėmesį, kad nei vienas nėra atstumtas ir visi išgyvena sunkumų laikotarpį, tik svarbu tai suvokti ir išdrįsti paprašyti pagalbos.

Grupė „Džemas“ yra jauna alternatyvaus roko grupė, susikūrusi prieš maždaug trejus metus. Grupės sudėtis ganėtinai standartinė – ritminė gitara/vokalas Ignas Karbauskas, bosinė gitara Gabrielė Repčenkaitė (grupės gerbėjų geriau žinoma kaip Valera), solinė gitara/vokalas Rokas Sadauskas ir būgnai Žygimantas Uckus, rašoma pranešime spaudai.

Viskas prasidėjo nuo dviejų grupės narių Igno ir Gabrielės, grodavusių gitaromis Vilniaus gatvėse. Jiems gimė idėja pradėti grupę, tačiau pirmi šios grupės muzikiniai žingsniai buvo nedrąsus ir netvirti. Situacija pasikeitė, kai prieš trejus metus vieną saulėtą rugsėjo dieną į grupę atklydo du iš kito miesto į Vilnių persikėlę gyventi draugai – Rokas ir Žygimantas. Tą dieną gimė tas „Džemas“, kurį galima išgirsti šiandien.

Kūrinys „Feel You“ (liet. „Jausti tave“) yra pirmasis grupės darbas, kuris buvo išleistas kartu su muzikiniu vaizdo klipu. Šį kūrinį grupė pradėjo įrašinėti dar 2020 m. kovo mėnesį, tačiau vos tik pradėjus įrašinėti, netikėtai pasikeitė aplinkybės ir kūrybos procesas buvo sustabdytas neapibrėžtam laikui. Atlėgus situacijai kūrinio įrašinėjimo procesas galutinai buvo užbaigtas tų pačių metų rugpjūčio mėnesį. Užbaigus įrašų procesą, grupės laukė nauja užduotis – vaizdo klipo filmavimas.

Grupės archyvo nuotr./„Džemas“
Grupės archyvo nuotr./„Džemas“

„Praleidome ilgas valandas studijoje klausydami šio kūrinio ir galvodami, kaip vizualiai išpildyti šį kūrinį ir perteikti jausmus, kurie buvo kūrybos katalizatorius šiam kūriniui“, –teigia vokalistas Ignas.

„Turėjom daug įvairių idėjų, netgi, galbūt, absurdiškų, pavyzdžiui, galvojome vaizdo klipe vaizduoti vakarėlį, kuriame žmonės linksminasi, tik vienintelis vaizdo klipo herojus jaučiasi jame svetimas, arba turėjome idėją padaryti viską paprasčiau ir tiesiog nusifilmuoti save, gyvai atliekančius šį kūrinį kokioje nors vietoje, kurioje šiaip jau koncertai neturėtų vykti“, – dalinosi mintimis kiti grupės nariai.

Grupės archyvo nuotr./„Džemas“
Grupės archyvo nuotr./„Džemas“

Po ilgų paieškų, grupė apsistojo ties idėja klipe vaizduoti žmogų, išgyvenantį praradimą, vidinę kovą, bejėgiškumo jausmą.Vaizdo klipo koncepcija gimė karantino metu, kai dauguma žmonių, įskaitant ir grupės narius, jautėsi psichologiškai prislėgti susiklosčiusios situacijos ir nežinios, todėl šiuo klipu grupė nori atkreipti dėmesį, kad nei vienas nėra atstumtas ir visi išgyvena sunkumų laikotarpį – svarbu tai suvokti ir išdrįsti paprašyti pagalbos.

„Ši idėja, mūsų manymu, geriausiai atspindėjo tai, ką norėjome perteikti su „Feel You“ – praradimo jausmą, kurį jaučiame kiekvienas, kai netenkame to, kas mums yra brangu.“

Grupės archyvo nuotr./„Džemas“ – „Feel You“
Grupės archyvo nuotr./„Džemas“ – „Feel You“

Paklausti apie techninę vaizdo klipo filmavimo pusę, grupės nariai šypsosi: „Vaizdo klipo filmavimo komandoje buvo net 5 žmonės. Trise iš „Džemo“, operatorė ir aktorius. Visą įrangą tarp filmavimų nešėme tiesiog kuprinėse. Tačiau tam tikra prasme, tai yra žavus ir įsimintinas procesas. Kai nėra išorinio spaudimo, nereikia by the hour mokėti komandai, galime jaustis kaip draugų kompanija, linksmai leidžianti laiką. Be to, klipą filmavo nereali operatorė Skaistė Maskoliūnaitė, o vaizdo klipe vaidino vienintelis ir nepakartojamas Domas Urbonavičius, linkėjimai jiems.“

Paklausta apie ateities planus, grupė nedaugžodžiauja: „Paskutinis viešas mūsų pasirodymas buvo prieš daugiau nei metus. Todėl pirmiausia norime nupūsti dulkes nuo gitarų ir sugrįžti ant scenos. Dar šiais metais žiemą planuojame užsidaryti įrašų studijoje ir visą savo dėmesį skirti naujo albumo įrašinėjimui. Per karantiną prisikaupė daug kūrybos ir idėjų, kurias norisi įamžinti. Šiandien tai yra mūsų svarbiausias tikslas.“

Kūrinys „Feel You“ ir muzikinis vaizdo klipas:

VIDEO: Džemas - Feel You

Grupę „Džemas“ taip pat galima išgirsti ir pamatyti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 2 Muzika Dainos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką