Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antroji „Bliuzo naktis“: tylos minutė Anapilin išėjusiam „Seno kuino“ lyderiui pagerbti ir pašėlęs siautulys su „ZZ Top“ projektu

„ZZ Top“
Martyno Siruso nuotr. / „ZZ Top“
Šaltinis: 15min
0
A A

Antroji festivalio diena visuomet būna kitokia. Pirmiausia, daugeliui prireikia bent pusės dienos atsigauti ir šokių aikštelėje jėgas prarastas atgauti. O tie, kurie vis dar jaučiasi energingi, laiką leidžia ramiai: tyso ant žolės ar ežero kranto, išmėgina dienos meto pramogas arba vaikštinėja. „Bliuzo naktys 2013“ antrają dieną taip pat buvo palyginti ramu, tačiau vakare prasidėjo tikrosios ir pirmajam vakarui neprilygstančios linksmybės.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ką festivalyje veikti dieną?

Besiruošiant vykti į festivalį, pripažinkite, dienos programa mažai kam rūpi. Juk kalba dažniausiai sukasi apie kartu vykstančią kompaniją, muzikantus ir vakarines linksmybes. Tačiau „Bliuzo naktyse“ ir dieną buvo ką veikti, o ypač šeimoms. Tą paliudijo ir festivalyje sutiktas aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Pirmą kartą čia žmona Ieva Šabane ir dukra Emilija apsilankęs aktorius džiaugėsi, kad veiklos yra tiek mažiems, tiek dideliems.

Tad ką gi galima veikti dieną? Mėgstantys turkštis vandenyje galėjo išmėginti pirties šilumą arba vandens katapultą. Tokių buvo ne vienas, mat maloniai svilinanti saulė žmones traukė link vandens. Tiesa, paplūdimį okupavo ir įdegio trokštantys festivaliautojai.

Veiklos rado ir tie, kurie troško pramankštinti savo smegenis. Nuo šachmatų milžinų iki proto kovų. Gyvūnų mylėtojai galėjo dalyvauti jau bliuzų tradicija tapusiose šunų lenktynėse. Festivalyje buvo ir gyvoji biblioteka su... 11 žmonių-knygų. Čia kalbėtis ir laužyti stereotipus apie socialiai pažeidžiamas grupes – buvusius narkomanus, alkoholikus, kalinius ar seksualines mažumas – su kiekvienos grupės atstovu galėjo kas tik norėjo.

Tiesa, dienos metu vyko ir koncertas. Jo metu pasirodė ir snūduriuojančius žmones krutėti vertė keturios grupės – „Baltas Kitas“, „Ai, šiaip bičiuka“, A.Belkinas ir latviai „Coolman‘s report“. Pastaroji vaikinų grupė, ko gero, nustebino labiausiai. Pirmiausiai, dėl to, kad 19-mečio vokalisto balsas buvo stipresnis ir sodresnis nei kas nors tikėjosi. O ir dėl to, kad jų bliuzo garsai klubais siūbuoti privertė net ramiai ant žolės susiraičiusius poilsiautojus.

Martyno Siruso nuotr./
Martyno Siruso nuotr./"Bliuzo naktys 2013" akimirka

Vakarinės programos magija ir tylos minutė „Senam kuinui“

„Bliuzo naktys 2013“ vakarinį koncertą atidarė „Garbanotas bosistas“. Netruko nei minutės, kai šalia scenos esanti aikštė buvo apgulta šokėjų. Šios grupės pasirodymo dauguma bliuzo gerbėjų laukė dar neišvažiavę iš Vilniaus. Po jų pasirodymo tylos minute buvo pagerbtas bliuzų veteranas, grupės „Senas kuinas“ lyderis Vilijus Važnevičius. Šviesios atminties vokalistas, gitaristas ir tekstų autorius mirė šių metų balandį. Žinia, grupė „Senas kuinas“ įsikūrė per pirmąjį „Bliuzo naktys“ festivalį.

Nėra abejonės, kad smaginosi ir „Double Harp attack“ pasiklausyti susirinkę festivalio dalyviai. O štai sunkesnės muzikos gerbėjai mėgavosi „Mirramaze“ muzika. Nors grupė atstovavo Norvegiją, jos sudėtis itin spalvinga – norvegas, britai ir lietuvis būgnininkas.

Martyno Siruso nuotr./
Martyno Siruso nuotr./"Bliuzo naktys 2013" akimirka

Ant scenos užsikabarojęs Lietuviškas „ZZ Top“ projektas savo panašumu į JAV bliuzmenus – mat vyrai pasirodė prisiklijavę pilvus siekiančias barzdas, su tamsiais akiniais nuo saulės ir skrybėlėm – apgavo ne vieną įsismaginusį festivalio dalyvį. Reikia pripažinti, kad į tikruosius zz topus vyrai buvo panašus ir balsais.

Vienareikšmiškai geriausiai bliuzo nuotaiką taškė JAV „liūdesio“ desantas. Alvon Johnson bliuzo grupė visiems parodė, kaip turi būti grojama ši muzika. Tai ne tik girdėjosi, bet ir jautėsi bei matėsi – A.Johnsono judesiai ir mimikos nuo pradžios iki pabaigos buvo labai tikros. Po jo į sceną lipusi pagrindinė festivalio dainininkė, taip pat amerikietė Dana Fuchs absoliučiai nublanko prieš bliuzo meistro pasirodymą.

Festivalio linksmybės tęsėsi net pasibaigus koncertui – palapinių miestelyje netilo dainos iki paryčių.

Daugiau apie pirmąją „Bliuzo naktys 2013“ dieną galite paspaudę čia.

Martyno Siruso nuotr./
Martyno Siruso nuotr./"Bliuzo naktys 2013" akimirka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką