Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 15, 13:49

Artėjant alternatyvios muzikos festivaliui „Vilniaus gatvės“ Marius Berenis-Tru uždainavo su pankroko veteranais

Šį šeštadienį, Vilniaus klube „nArauti“ įvyks 7-asis festivalis „Vilniaus gatvės“. Specialiai šiam renginiui pankroko scenos veteranai „Erkė Maiše“, „Toro Bravo“ vokalistas Čiubas ir buvęs metalo scenos veikėjas, ŽAS narys Marius Berenis-Tru Sabaka įrašė bendrą kūrinį „Vilniaus gatvės čia“.
Festivalio „Vilniaus gatvės“ rengėjai su Mariumi Bereniu-Tru Sobaka
Festivalio „Vilniaus gatvės“ rengėjai su Mariumi Bereniu-Tru Sobaka / Asmeninio albumo nuotr.

Jūsų dėmesiui – „Vilniaus gatvės čia“:

Alternatyvinės muzikos festivalis „Vilniaus gatvės“ pirmą kartą surengtas dar 2005-aisiais. Renginio idėja gimė siekiant suburti geriausias Vilniaus oi!, ska, punk stilių grupes ir apjungti gatvės kultūras palaikančias vertybes po vienu stogu. Nors iniciatyva atsirado pankroko scenoje, organizatoriai kviečia prisijungti visų gatvės subkultūrų atstovus, dėl kurių miestų gatvės yra gyvos ir spalvingos.

Vienas „Vilniaus gatvių“ iniciatorių Čiubas sako: „Tai festivalis tiems, kam rūpi gatvės muzikos kultūra ir su ja susijusios vertybės, kurios kalba apie vienybę, draugystę, ištikimybę. Mums tai nėra tik tušti žodžiai. Niekada nešokome pagal parsidavusios valdžios, nusususių politikų dūdelę. Išlikome savimi, neparklupę, iškeltomis galvomis. Mūsų politika – jokios politikos. Kviečiame visus, kurie mums pritaria, kuriems rūpi, kurie su mumis.“

Jam antrina ir Tru Sabaka, nesikratantis gatvės grindinio: „Esu vilnietis. Tikras. Mylėjau ir mylėsiu šį miestą. Turbūt negalėčiau gyventi niekur kitur. Galima sakyti, esu Vilniaus patriotas: man rūpi, kas jame, kuo jis kvėpuoja, kaip keičiasi. Man įdomu, kas jame vyksta tiek socialine, tik muzikine prasme. Ir nors daug kas gali paniekinančiai numoti ranka, atseit „ai, žas‘as, popsistas kažkoks“, ne jums, ponai, žinoti, kokia muzika skamba mano namuose. Malonu, kad „old schoolas“ – tiek metalai, tiek reperiai su manimi bendrauja, kai bendravę – jie žino, koks iš tiesų esu. Tai TIKROS Vilniaus gatvės! Ir pagarba joms už tai!“

Prieš kelias dešimtis metų Vilniaus gatvėse nuolatos vyko konfliktai tarp pankų ir sunkiosios muzikos atstovų. Niekas turbūt nepasakytų priežasties, nuo ko viskas prasidėjo, tačiau tai išaugo iki organizuotų masinių muštynių Kalnų parke.
Buvęs metalo grupių „Ghostorm“ ir „Regredior“ narys Tru Sabaka prisimena: „Buvau metalistas, bet į šį konfliktą nebuvau įsivėlęs. Jei ir tekdavo su kažkuo konfliktuoti, tai su „urlaganais“. Ir šiaip, tiesą pasakius, nebuvau iš mušeikų – tuo užsiimdavo mano „kolegos“. Kaip tada juokaudavau: „Mano kumščiai – mano gabalų žodžiai“.

Šiemet „Vilniaus gatvių“ svečiai – airiško folk/punk atstovai „Molly Malone's“ iš Lenkijos. 2009-aisiais susikūrusi grupė savo kūryboje naudoja ne tik tradicinius roko instrumentus, tačiau ir akordeoną bei smuiką. Grupė nekantriai laukia, kada savo linksmą ir energingą muziką galės pagroti Vilniuje gyvai.

Ne mažiau intriguojantis svečias – prieš kelis metus savo aštriais politiniais ir socialiniais tekstais bei klipais internete išgarsėjęs Morda MC. Šiuo metu Vokietijoje gyvenantis reperis į Lietuvą atvyksta specialiai pasirodymui „Vilniaus gatvėse“.

Jam kompaniją hiphopo fronte palaikys Lietuvos sunkiasvoriai „G&G sindikatas“. Prieš kelis metus festivalyje koncertavę Lietuvos hiphopo lyderiai kiek jaudinosi dėl sau neįprastos publikos, tačiau vėliau pripažino, kad tai buvo vienas karščiausių jų koncertų.

„Vilniaus gatvėse“ taip pat pasirodys jau minėti Čiubas ir „Erkė Maiše“, statybinio pankroko agitatoriai „Armatūra“ bei punk/ska grupės „Šizofrenija“ ir „Lucky Strike“.

Durys atidaromos 18 val., festivalio pradžia nuo 19 val. Bilietų kaina  15 lt (išankstiniai – klubuose „Pogo“ ir „nArauti“ (Konstitucijos pr. 23) ir 20 lt (prie įėjimo).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką