Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 6d. 13:03

„Bliuzo naktų“ pirmąjį vakarą – fantastinės premjeros ir publikos šėlionės

Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka
Kazimiero Šešelgio nuotr. / Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka
Varniuose šį savaitgalį – bliuzas, dar šiek tiek bliuzo, aštresnis bliuzrokas ir net „čia ir dabar“ gimstantis repas. Taip vakar prasidėjo 27-us metus skaičiuojantis legendinis festivalis „Bliuzo naktys“. Jei Lietuvą košė vėjai, tai Lūksto ežero krante susirinkusi svajonių publika neišsibarstė net naktį užėjus fragmentiniam lietui.

Šiemet festivalyje – trys scenos, viena jų – prie senojo Ąžuolo, aplink kurį iškilęs palapinių miestelis. Jaukioje medinėje scenoje, kokią gali pamatyti Memfio bliuzo renginiuose, vyko patys įvairiausi koncertai – nuo lietuvių bliuzo sunkiosios artilerijos „The Road Band“ ir balsingos viešnios iš Kanados Deidrey Francois iki tų, kurie savo muzikine prigimtimi toli gražu nėra bliuzmenai.

Didžiausia ir labai malonia staigmena tapo pirmą kartą viešai prisistatęs reperių projektas „Freestarz“: M.A.M.A apdovanojimą turintis Rokas Grajauskas-Jama, MC Banginis ir DJ Mamania užkūrė efektingą gyvos improvizacijos vakarėlį.

Festivalio „Bliuzo naktys“ pirmojo vakaro akimirkos – galerijoje:

Mamania prie pulto diktavo ritmą, o freestyle‘o meistrai Jama ir Banginis išdarinėjo neįtikėtinus dalykus, eiliuodami mintis apie „Bliuzo naktis“ ir įvairiausius daiktus, kuriuos jiems bruko gerai nusiteikę klausytojai. Reperiai gavo automobilio raktelius, kepuraites, banko korteles, rūkytą dešrą ir čia pat iš to gimė smagios eilės. Po 45 minučių aistringo repo herojai vargiai beprakalbėjo, bet užkulisiuose visi trys džiugiai apsikabino ir džiaugėsi savo daugiau nei pavykusia premjera.

Kazimiero Šešelgio nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka
Kazimiero Šešelgio nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka

Prie Ąžuolo scenos susirinkusi spalvinga jaunesnioji publika rodė, kas madinga šių metų festivalyje: rožinės ir mėlynos kasos, gelsvi saulės akiniai, plunksnos ir perukai, megztos kepuraitės, kailiniai, tinkami dėvėti su margais šortais ir paplūdimio šlepetėmis... Praktiškai tai, ką pamatytum Londone.

Festivalio teritorijoje vakar jau įsikūrė ir fantazijos stoka nesiskundžiančios kompanijos, kurios važiuoja į Varnius daugybę metų. Kiekvienais metais vis kitą apsirengimo temą susigalvojantys festivaliautojai šiemet įsirengė „Blues airlines“ biurą, kuriame visi vilki stiuardesių ar orlaivio kapitonų uniformas.

Tarp susirinkusių prie scenos galima pastebėti jau gerai pažįstamus šeimų veidus. Jų mažamečiai vaikai dar nepraleido nė vieno festivalio – akivaizdžiai auga nauja „bliuzų“ gerbėjų karta.

Kazimiero Šešelgio nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka
Kazimiero Šešelgio nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka

Tarp susirinkusių – ne tik pašėlęs jaunimas, bet ir vyresnė auditorija. „I love you!“ – JK rokerio Ben Poole pasirodymo metu iš pirmų eilių šaukė prisiekusi festivalio gerbėja, garbaus amžiaus varniškė Birutė. „Labai palaikome šį festivalį. Ir laukiame, kada galėsime pamatyti atlikėjus iš Jungtinių Amerikos Valstijų“, – susidomėjusi kalbėjo ji.

„Šita publika yra neįtikėtina! Atskridau iš Prancūzijos, praktiškai tiesiai iš oro uosto į sceną, nespėjau į garso patikrinimą, bet džiaugiuosi, kad nepraleidau koncerto. Užėjo trumpas lietus, bet tai žmonių neišgąsdino nė kiek – čia tai festivalis, jūs fantastiški“, – kalbėjo Ben Poole, kurio įvairiatautė kompanija įsuko energingą rokenrolą.

Roko pipirų ant scenos pabarstė ir švedų roko žvaigždės „Black River Delta“. „Pas mus Švedijoje tokio festivalio nėra, jums labai pasisekė“, – sakė jie.

Pagrindinė pirmojo vakaro žvaigždė – Eugene Bridges, koncertavęs kartu su latviais „Keksi“. Festivalio publikai jis jau pažįstamas, Varniuose yra pasirodęs anksčiau, tačiau tokiu lygiu atliekamos muzikos galima klausytis nors ir kasmet.

Didelių ovacijų sulaukė ir lietuvių atlikėjai – „Baltasis Kiras“ šįkart pasirodė su bliuzo muzikantu Virgilijumi Jutu, Domantas Razauskas – su savo grupe „Vos Vos“. „Pakartot!“ festivaliautojai šaukė vilniečių grupei „Garbanotas“. Tiek Domantas, tiek „garbanotieji“, švęsdami 27-ąjį festivalio gimtadienį prisiminė fatališkąjį „Klubą 27“, į kurį surašyti tokio amžiaus pasaulį palikę garsieji muzikantai. Vienas jų – Jimis Hendrixas. „Garbanotas“ jam dedikavo paskutinę savo dainą.

Šiuolaikiniu Hendrixu vadinamas unikalus amerikiečių atlikėjas Ericas Galesas „Bliuzo naktyse“ pasirodys šiandien. Koncertus taip pat surengs Arina, Aleksandras Belkinas su teksasiečiu Keeganu McInroe‘jumi, „Rakija Klezmer Orkestar“, „Flash Voyage“ ir daugelis kitų. Rytas festivalyje buvo šiltas ir saulėtas, tad nestigo tų, kuriems maudynės Lūksto ežere – šventa tradicija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką