Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 15d. 19:00

Britų muzikos žvaigždė Edas Sheeranas Vilniuje iš proto vedė tūkstantinę gerbėjų minią

Edas Sheeranas koncertavo Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Edas Sheeranas koncertavo Vilniuje

Sekmadienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai klausėsi pasaulinės muzikos žvaigždės iš Didžiosios Britanijos koncerto: Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertavo Edas Sheeranas. Charizmatiškas raudonplaukis pirmą kartą viešėjo Lietuvoje ir pristatė savo naująjį albumą „X“, kuris buvo nominuotas net trims prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams, tarp kurių – „Geriausias metų albumas“.

Išgirsti gyvai ir pamatyti Edą Sheeraną savo akimis sekmadienį panoro daugiau nei 10 tūkst. jo gerbėjų iš Lietuvos. Į koncertą buvo parduoti beveik visi bilietai. Nenuostabu: šiuo metu britas – itin populiarus, jo dainas radijo stotys suka kone kas valandą. 

Koncertas prasidėjo kiek vėliau nei 19 valandą, tačiau E.Sheerano gerbėjams dar teko palaukti: į sceną visų pirma žengė kitas Britanijos talentas – atlikėjas Ryanas Keenas. Lyriškomis dainomis šis atlikėjas netruko pavergti publikos širdžių: muzikantą klausytojai palaikė taip smarkiai, lyg jis ir būtų didžiojo vakaro žvaigždė.

Pats Edas Sheeranas tūkstančiams gerbėjų pasirodė 20:30 val., jam užlipus į sceną pasigirdo kurtinantis triukšmas. Kad mylimą atlikėją matytų visi, jo atvaizdas netruko pasirodyti keturiuose virš scenos pakabintuose ekranuose, kuriuose tiesiogiai transliuotas vaizdas nuo scenos. Dar šešiuose ekranuose už dainininko nugaros rodytos vizualizacijos. Be abejo, E.Sheeranas su savimi į sceną atsinešė gitarą.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Edas Sheeranas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Edas Sheeranas

„Labas, Vilniau, kaip sekasi? Tai mano pirmas kartas Lietuvoje ir jaučiuosi labai laimingas“, – į publiką po dainos kreipėsi žvaigždė. Gerbėjams jis pažadėjo gerą ir nuotaikingą vakarą. O tada – vienas garsiausių jo kūrinių „Lego house“.

Pristatydamas kitą dainą E.Sheeranas paprašė gerbėjų dainuoti kartu. Tiksliau, tiesiog išrėkti kiekvieną kūrinio žodį, nes neabejojo, kad šią dainą moka visi. Nesuklydo: „Dont't“ seniai pavergė lietuvių širdis. Vėliau – „Drunk“ ir „Take it Back“. Per šį kūrinį E.Sheeranas paleido iš rankų gitarą: repavo energingai šokinėdamas po sceną.

VIDEO: Ed Sheeran – „Drunk“

Priminęs, kad koncerto Vilniuje išvakarėse pasaulis šventė Valentino dieną, muzikantas atliko lyrišką ir svajingą kūrinį „One“. Gerbėjams prieš uždainuodamas pasiūlė drauge palinguoti, o jei nesinori – tada nereikia.

„Kas iš jūsų yra buvęs hip hopo koncerte? Žinote, ką ten daro su rankom? Aš to nedarysiu dėl kelių priežasčių. Visų pirma, nes laikau gitarą. Bet jūs pabandykite. Tik nekilnokite rankos viršuje visą dainą, nebent esate vaikinas ir turite daug patirties ir jėgos“, – su publika bendravo Edas Sheeranas. Pilnutėlė arena prapliupo juokais, o muzikantas užgrojo „Bloodstream“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Edas Sheeranas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Edas Sheeranas

Pasidomėjęs, ar arenoje yra Stevie Wonderio gerbėjų, E.Sheeranas užsiminė, kad šią savaitę koncertavo „Stevie Wonder Tribute Show“, todėl turėjo išmokti jo dainą. Muzikantas neslėpė: sugroti ją buvo labai sudėtinga – iš pirmo žvilgnsio atrodo daug lengviau. Bet norėjo parodyti, kaip išmoko, ir Vilniuje: atliko „I was made to love her“.

O vėliau atliko pradėjo dainuoti Elvis Presley hitą „Only fools rush in“, tačiau tik įžangą: netruko pereiti prie nuosavo hito „Thinking out loud“. Publika, be abejo, dainą pasitiko aplodismentais ir nė neprašyta kiekvieną žodį išdainavo kartu.

VIDEO: Ed Sheeran - Thinking Out Loud [Official Video]

Sunku paaiškinti, kokiu kurtinančiu klyksmu minia sutiko pirmuosius hito „I See Fire“ akordus. Be abejo, dainavo kartu. O E.Sheeranui net nereikėjo stengtis pavergti gerbėjų širdžių: kone visos jo dainos – pasaulį užkariavę hitai, taigi kiekvienas kūrinys – stiprus ir publikos išmoktas mintinai.

Nors pati garsenybė ir paatviravo, kad kaskart važiuodamas į dar nelankytą šalį nežino, ko tikėtis – svarsto, kurie kūriniai ten laukiančiai publikai patiks labiausiai. „Žinau, kurias dainas mėgsta Britanijoje, bet kaip yra kitur man įdomu pamatyti“, – sakė E.Sheeranas. Šypsodamasis išreiškė lūkestį, kad gerbėjams Vilniuje patinka visos jo dainos. Ir užgrojo „The A Team“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

O po to – „Give Me Love“. Paprašė publikos nurimti, nutilti, leido dainuoti kartu, bet prašė nešaukti – kūrinio metu tai pakartojo net kelis kartus, kol galiausiai pasiekė savo: lyrišką hitą atliko pritariant švelniai skambančiam 10 tūkst. žmonių chorui.

Po šios dainos E.Sheeranas nuo scenos nulipo, bet, žinoma, grebėjų klyksmai jį netruko „parvesti“ atgal. O tada – audringai publikos sutikta „You Need Me, I Don't Need You“.

Padėkojęs susirinkusiems už vakarą E.Sheeranas užkūrė tikrą pirtį: atsisveikindamas su gerbėjais užtraukė „Sing“. Ir dainavo, aišku, vėl visi. Paprašęs publikos niekad nenustoti dainuoti muzikantas vėl nulipo nuo scenos. Taip ir neatsisveikino, o publikos daina ilgainiui virto itin audringais aplodismentais.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Edas Sheeranas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Edas Sheeranas

Muša populiarumo rekordus

Albumas, kurį E.Sheeranas pristatė Vilniuje, jo sąskaitoje antrasis. „X“ tapo populiariausiu ir daugiausia perkamu Anglijoje, JAV, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje bei klausomiausiu per „Spotify“. 

Vienintelis E.Sheerano koncertas Lietuvoje įtrauktas į dainininko pasaulinį gastrolių turą „X“, kurio metu jis lankosi visuose kontinentuose ir rengia daugiau kaip 120 koncertų. Neįtikėtina, bet faktas – vos prieš keletą metų buvęs niekam nežinomu gatvės muzikantu, dabar jis yra tikra megažvaigždė, į kurios koncertus plūsta šimtai tūkstančių gerbėjų. Antai vos tik paskelbus tris iš eilės E.Sheerano pasirodymus birželį Londono „Wembley“ stadione, talpinančiame 100.000 žiūrovų, bilietų nebeliko per pusdienį.

VIDEO: Edo Sheerano daina „I See Fire“

Į Vilnių Edo Sheerano komanda atsivežė absoliučiai visą koncertui reikalingą garso ir apšvietimo įrangą bei didžiulius LED ekranus. Aparatūra atkeliavo 6 sunkvežimiais, o 70-ties žmonių techninis personalas atvyko keturiais miegamaisiais autobusais.

Apie Edą Sheeraną

Edwardas Christopher „Ed“ Sheeranas (toks tikrasis dainininko vardas) jau keletą metų pelnytai tituluojamas britų muzikos sensacija. Gimęs 1991-aisiais mažame Framlinghamo miestelyje, savo dainas pradėjo kurti dar besimokydamas mokykloje. 2008 m. persikėlė į Londoną ir pats pradėjo koncertuoti mažuose klubuose. Per 2009 metus Ed Sheeran surengė net 312 koncertų, taip siekdamas pagerinti Jameso Morrisono rezultatą su 200 pasirodymų per metus, apie kurį perskaitė viename interviu.

VIDEO: Ed Sheeran – „Lego House“

Edas Sheeranas populiarumas užklupo 2011 m. kartu su  „No. 5 Collaborations Project“, kuriame jis atkreipė sero Eltono Johno dėmesį ir sudomino Jamie Foxxą, pakvietusi Edą į savo radijo šou.  Netrukus dainų kūrėjas pasirašė sutartį su įrašų leidybos kompanija „Asylum Records“ ir jau pirmasis debiutinis albumas „+“ su dviem megahitais „The A Team“ ir „Lego House“ tapo šešiskart platininiu Didžiojoje Britanijoje. Singlas „The A Team“ debiutavo trečioje britų grojaraščių topų vietoje, o „Lego House“ vaizdo klipe nusifilmavo vienas iš pagrindinių „Hario Poterio“ sagos aktorių, raudonplaukis Rupertas Grintas. Vien gimtojoje Anglijoje albumas buvo parduotas beveik 2 mln. kopijų tiražu. 

Apdovanojimų taip pat neteko ilgai laukti – jau 2012 m. Ed Sheeran laimėjo net dvejas  „Brit Awards“ premijas – „Geriausio dainininko“ ir „Britų proveržio“ nominacijose. Viso jaunasis atlikėjas yra nominuotas net 47 kartus (tarp kurių prestižiniai „Grammy Awards“, „MTV Europe Music Awards“, „World Music Awards“, „Young Hollywood Awards“, „Teen Choice Awards“, „MTV Video Music Awards“ ir daugybė kitų), iš kurių 11 kartų tapo nugalėtoju.

VIDEO: Ed Sheeran - Give Me Love [Official Video]

Tais pačiais metais Edas Sheeranas pradėjo bendradarbiauti su grupe „One Direction“ ir tapo jų dainų „Moments“, „Over Again“ ir „Little Things“ bendraautoriumi. Taip pat atliko savo hitą „The A Team“ karalienės Elžbietos II jubiliejaus iškilmėse bei kultinį „Pink Floyd“ kūrinį „Wish You Were Here“ – 2012 m. Londono Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje. Dar vienu svarbiu karjeros posūkiu jaunojo brito gyvenime tapo pažintis su Taylor Swift, kuri pakvietė Edą drauge įrašyti singlą „Everything Has Changed“ jos albumui „Red“. Albumas buvo parduotas daugiau kaip 12 mln. tiražu ir nominuotas „Geriausio metų albumo“ bei „Geriausio kantri albumo“ kategorijose 56-oje „Grammy Awards“ apdovanojimų ceremonijoje. 2013 m. kovo – rugsėjo mėn. Ed Sheeran kartu su Taylor Swift surengė 64 koncertus jos gastrolinio turo Šiaurės Amerikoje metu.

VIDEO: Taylor Swift ir Edas Sheeranas – „Everything Has Changed“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Verslas

LRT biudžetas kitąmet didės 2, 8 mln. eurų

Gyvenimas

Plastikos chirurgas R.Vaičiūnas: yra raukšlių, prieš kurias bejėgis net botoksas

Aktualu

D.Trumpas: JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Ar galite....? Galime!

Neišsiųsti CV Kultūra

Jūratė Čerškutė: Apie dvarų atkūrimą, deadline’o palaimą ir norą skaityti sau

Aktualu

Londone Rihannai gaminęs virtuvės šefas laimę rado Šiauliuose

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Aktualu

Skambiausios P.Auštrevičiaus mintys: ką sakė apie lapes narvuose, eurą, Kataloniją ir ryšius su R.Kurlianskiu?

Sportas

Bėgikė Diana Lobačevskė: grįšiu ir įrodysiu, kad žmonės kyla netgi po sunkių traumų

24sek

LeBrono Jameso debiutas Los Andžele pažymėtas muštynėmis ir pralaimėjimu

Pasaulis kišenėje

Nepamirštami nuotykiai egzotiškajame Vietname: ką verta aplankyti ir nuveikti?

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Gyvenimas

7 daržovės, kurios apdorotos yra daug sveikesnės

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

24sek

NBA naktis: stebuklingas L.Dončičius ir 50 metų neregėtą statistiką surinkęs N.Jokičius

Aktualu

„Senukų“ kiemą Alytuje švarina metalų ieškantys „sanitarai“

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Aktualu

Avarijos Alytaus rajone metu žuvo motociklininkas: gyvybė užgeso reanimacijoje

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Gyvenimas

Plastikos chirurgas R.Vaičiūnas: yra raukšlių, prieš kurias bejėgis net botoksas

Aktualu

D.Trumpas: JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

Verslas

LRT biudžetas kitąmet didės 2, 8 mln. eurų

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Ar galite....? Galime!

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Neišsiųsti CV Kultūra

Jūratė Čerškutė: Apie dvarų atkūrimą, deadline’o palaimą ir norą skaityti sau

Aktualu

Londone Rihannai gaminęs virtuvės šefas laimę rado Šiauliuose

Gazas

Sunku patikėti: sportiškesnė „Dacia Sandero“ versija, kurios Europa nematys

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Aktualu

Alytuje ties sankryža rastas komos ištiktas vyras: sulaukė dūrio į pilvą

Aktualu

Skambiausios P.Auštrevičiaus mintys: ką sakė apie lapes narvuose, eurą, Kataloniją ir ryšius su R.Kurlianskiu?

24sek

LeBrono Jameso debiutas Los Andžele pažymėtas muštynėmis ir pralaimėjimu

Aktualu

Užsėdęs ant merginos ir ją smaugdamas, 19-metis vidury Radviliškio tenkino lytinę aistrą

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

24sek

NBA naktis: stebuklingas L.Dončičius ir 50 metų neregėtą statistiką surinkęs N.Jokičius

Sportas

Bėgikė Diana Lobačevskė: grįšiu ir įrodysiu, kad žmonės kyla netgi po sunkių traumų

Gyvenimas

7 daržovės, kurios apdorotos yra daug sveikesnės

Pasaulis kišenėje

Nepamirštami nuotykiai egzotiškajame Vietname: ką verta aplankyti ir nuveikti?

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką