Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų roko legenda Peteris Gabrielis Vilniuje melomanams patiekė gurmanišką muzikos vakarienę

Peteris Gabrielis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Peteris Gabrielis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą tikros muzikos gerbėjai sulaukė savo šventės – Vilniuje, „Siemens“ arenoje, koncertavo britų muzikos legenda Peteris Gabrielis (64). Pirmąkart Lietuvoje pasirodžiusi pasaulinio lygio žvaigždė nuo pirmų akordų įrodė, kad vis dar turi parako, o tūkstantinė gerbėjų minia jo dainas traukė mintinai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trylikos MTV, šešių „Grammy“, trijų „Brit Awards“ ir daugybės kitų apdovanojimų laimėtojas – dainininkas, kompozitorius ir prodiuseris – Peteris Gabrielis Lietuvoje lankosi pirmąkart, čia penktadienio popietę atvyko iš Londono.Vilniuje Peteris Gabrielis pristatė koncertinio turo „Back To Front“ programą.

„Siemens“ arenoje susirinkusiems tūkstančiams gerbėjų P.Gabrielis pasirodė artėjant 21 valandai. Į sceną jis žengė taip, kaip visai nebūdinga pasaulinio garso žvaigždei: arenoje nė nebuvo pritemdytos šviesos. Nusilenkęs gerbėjams ir lietuviškai padėkojęs jį gausiais aplodismentais sutikusiai miniai P.Gabrielis sėdo prie fortepijono. 

„Ačiū labai. Nebenoriu daugiau žaloti jūsų kalbos, todėl prašau subtitrų“, – lietuviškai gerbėjams sakė P.Gabrielis. Vėliau jau angliškai paaiškino koncerto koncepciją. Savo pasirodymą jis išskyrė į tris dalis ir lygino su gurmaniška vakariene.

Pirmasis šios vakarienės patiekalas – užkandžiai: akustinė programa, kuri, anot P.Gabrielio, skamba panašiai į jo grupės repeticijas. Antroji dalis – pagrindinis patiekalas: tai jau greitesni, elektroniniu skambesiu pagardinti kūriniai. Trečioji – desertas: dainos iš albumo „So“. Publikai toks planas tiko ir patiko.

P.Gabrielis scenon pasikvietė keturis muzikantus – bosistą, būgnininką, gitaristą ir klavišininką, taip pat dvi pritariančiasias vokalistes. Prie fortepijono, o vėliau ir sintezatoriaus jis koncerto metu daugkart sėdo ir pats. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Jau trečius metus vykstančiame koncertų ture „Back To Front“, kurį šįmet Peteris Gabrielis pradėjo balandžio 30-ąją, jis atlieka visas dainas iš 1986-aisiais išleisto savo populiariausio albumo „So“, tarp jų – kiekvienam tikram melomanui žinomas dainas „Don't Give Up“, „Red Rain“, „Mercy Street“, „Sledgehammer“. Taip pat – populiariuosius savo hitus „Solsbury Hill“, „Digging In The Dirt“, „Shock The Monkey“ ir daugelį kitų dainų. Tokią programą atliko ir vilniečiams. 

Koncerto metu P.Gabrielis įrodė, kad, nepaisant amžiaus, jis vis dar turi parako: antroje koncerto dalyje jis pakilo nuo fortepijono ir po sceną šokinėjo kaip tikra roko žvaigždė, gerbėjus užvesti bandė ne tik energingais šuoliais bei plojimais, bet ir žaismingais šokio judesiais. 

Publika P.Gabrielio pastangas įvertino: koncerto pabaigoje tūkstančiai gerbėjų P.Gabrieliui plojo atsistoję ir iškart nuo scenos jo, žinoma, nepaleido – muzikantui teko pakartoti vieną iš kūrinių.

Įdomu tai, kad Peterio Gabrielio komanda į Lietuvą pati atsivežė visas dekoracijas, apšvietimo ir įgarsinimo aparatūrą – Vilniuje publika matė tokį patį „Back To Front“ turo šou, kokiu mėgavosi Londono, Paryžiaus ir kitų Europos didmiesčių publika.

„Siemens“ arenoje koncerto metu akį traukė įrengti didžiuliai ekranai, spalvingi apšvietimo elementai, scenoje – keli gigantiški bokštai, kurie atlieko ir dekoracijų, ir šviesos efektų funkciją. Peterio Gabrielio komanda net atsigabeno dūmų efektams reikalingą anglies dvideginį, kurį paprastai tiekia patys koncerto rengėjai.

VIDEO: „Don't Give Up“

Scenoje – su legendiniu bendražygiu

Šio turo metu P.Gabrielis iš viso koncertuos 18-oje šalių: Vokietijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Norvegijoje, o lapkritį, gerbėjų pageidavimu, koncertuos ir Airijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje. Prieš kelias dienas Ukrainoje turėjęs vykti P.Gabrielio koncertas buvo atšauktas dėl prastos politinės situacijos.

Šiame ture P.Gabrielis koncertuoja su ta pačia grupe, kuri 1987-aisiais pasaulinėse gastrolėse pristatė albumą „So“. Tarp muzikantų yra ir legendinis dainininko bendražygis bosistas Tony Levinas bei vienas geriausių pasaulio būgnininkų Manu Katche.

„Jausmas, kai su šiais muzikantais groji tūkstančiams tavęs pasiilgusių gerbėjų – tiesiog stebuklingas“, – apie šias gastroles sakė Peteris Gabrielis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Vilniuje dainininką lydi autobusais keliaujanti 55 žmonių komanda – muzikantai, apšvietimo ir įgarsinimo technikai, padėjėjai ir vadybininkai. Pasiruošti koncertui padėjo dar apie šimtą pagalbininkų iš Lietuvos.

Iš Vilniaus Peteris Gabrielis išvyks šeštadienį – tą patį vakarą jo laukia pasirodymas Rygoje. Prieš išvykdamas jis tikisi aplankyti dalį gegužės 17-ąją Lietuvos sostinėje vyksiančios Gatvės muzikos dienos renginių.

VIDEO: „Red Rain“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką