Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 24d. 13:23

Britų roko veteranų UFO koncertą Lietuvoje pradės „Poliarizuoti stiklai“

Britų rokeriai UFO
Asmeninio albumo nuotr. / Britų rokeriai UFO

Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta legendinė britų grupė UFO. Čia roko muzikos korifėjai surengs vienintelį koncertą Baltijos šalyse, kuris įvyks 2015 m. kovo 5 d. Vilniuje, „Forum palace“. Jie pristatys naują, tik šį mėnesį pasirodžiusį albumą „A Conspiracy Of Stars“, kuriuo jau džiaugiasi ištikimi klasikinio hardroko fanai visame pasaulyje.

Pasikeitus garsiuosius britus lydinčios apšildančios grupės planams antroje turo dalyje, atsirado galimybė tai padaryti lietuviškam kolektyvui. Garbė „apšildyti“ garsiuosius rokerius Vilniuje sudomino ne vieną žinomą vietinę grupę, tačiau šią neoficialią atranką laimėjo nusipelnę roko muzikos mohikanai „Poliarizuoti stiklai“, kuriuos UFO ir pasirinko į kompaniją. Patys lietuvių komandos muzikantai nuoširdžiai džiaugiasi, kad geriausiomis savo dainomis galės pagerbti vienus savo muzikinių mokytojų ir įkvėpėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ jau beveik 30 metų užtikrintai „vairuoja“ Lietuvos roko muzikos sąstatą. Jos istorija siekia 1980 metus, kuomet dar neturėdami pavadinimo, vaikinai pradėjo koncertuoti tuometinio Vilniaus valstybinio pedagoginio instituto diskotekoje. Būsimųjų pedagogų atliekama muzika visiškai neatitiko šviesaus komunizmo rytojaus kanonų, todėl funkcionieriai greitai įvedė tvarką – ne tik uždraudė grupei groti, bet uždarė ir pačią diskoteką.

Asmeninio albumo nuotr./„Poliarizuoti stiklai“
Asmeninio albumo nuotr./„Poliarizuoti stiklai“

Papūtus permainų vėjams, seni geri bičiuliai vėl susibūrė Vilniuje 1986 metų rudenį, pasivadino „Poliarizuotais stiklais“ ir nusprendė ne tik pabandyti pakeisti ką tik iš didžiosios scenos pasitraukusią legendinę grupę „Hiperbolę“, bet ir ėmė drąsiai konkuruoti su tokiais tada dar neseniai iškilusiais Lietuvos kolektyvais kaip „Rondo“, „Antis“, „Fojė“, „Katedra“.

Jau tuomet „Poliarizuoti stiklai“ turėjo ambicijų įsitvirtinti geriausių lietuviškų roko grupių dešimtuke. Ir jiems tai pavyko. Savo muziką jie pavadino „mediniu roku“, kaip alternatyvą lietuvių publikos smegenis nuodijančiai „plastmasei“.

Nuolatiniu vokalistu tapo Šarūnas Mačiulis, labiau žinomas kaip dainuojamosios poezijos atlikėjas, o jei tiksliau, „gatvinės poezijos“ bardas, kurio dainos šiurpindavo „akademiškus“ tokios muzikos mylėtojus. Tai tapo puikia „statybine medžiaga“ būsimo grupės repertuaro dainoms. Šiandien dainos „Medžiai be lapų“, „Festivalis“, „Poliarizuoti stiklai“, „Stasė“, „Nežinia“, „Meilės laiškučiai“ ir daugelis kitų mintinai žinomos ne vienos kartos lietuvių roko gerbėjams, kurie mielai jas dainuoja visuose „Poliarizuotų stiklų“ pasirodymuose.

Tai viena iš nedaugelio Lietuvos pramoginės muzikos grupių, kuri jau trečią dešimtmetį dalyvauja mūsų muzikiniame gyvenime ir jos sudėtis faktiškai nepakito. Keturi nariai iš penkių grupėje groja nuo pat pradžios 1986 metais, joje keitėsi tik būgnininkai. Tai muzikinis reiškinys Lietuvoje, jau seniai tapęs muzikos legenda. Ir ši legenda – gyva!

Bilietai į grupės UFO koncertą parduodami visose „Bilietai LT“ kasose ir internete.

UFO būgnininkas Andy Parker kviečia į koncertą Vilniuje:

VIDEO: UFO - soon in Vilnius, Lithuania on March 5, 2015

„Poliarizuoti stiklai“ – Raudoni obuoliai (2014):

VIDEO: Poliarizuoti Stiklai - "Raudoni obuoliai" Tamsta CLUB 2014 10 25
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką