Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 12:36

D.Vaitiekūnas: „Mes, lietuviai, tiesiog esame taip įpratę, dirbti už kelis“

Autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas (34) siekdamas atkreipti dėmesį į persidirbimo ir psichologinio perdegimo problemą pristato muzikinį vaizdo klipą dainai „Varau kaip arklys“. Daina, įkvėpta asmeninių patirčių, – viena iš dvylikos autobiografinių dainų iš praėjusią savaitę pasirodžiusio debiutinio muzikinio atlikėjo albumo „100 Aš“.

„Norėčiau, kad ši daina ir klipas padėtų mums atsipeikėti, kokiame absurde mes gyvename, kai matome prieš save tik darbą. Man daina „Varau kaip arklys“ – labai nepatogi. Mane tikrai graužia sąžinė, kiek daug darbas atima laiko iš man brangių žmonių ir iš manęs paties. Bet ko gero kitaip šiuo metu nemoku. O gal mes, lietuviai, tiesiog esame taip įpratę, dirbam tarsi už kelis žmonės. Ir žinom, kad be alinančio darbo negalėsime konkuruoti vakarų Europoje?“ , – retoriškai klausia atlikėjas.

„Aš varau kaip arklys, kol tampu netikras vištienos zuikis“, – kaip visada humoro nestokojantis Dominykas teigia savo naujausioje dainoje ir tiek dainą, tiek ir naujausią vaizdo klipą vadina „absurdo realybės“ žanru.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dominykas Vaitiekūnas pristato muzikinį klipą dainai „Varau kaip arklys“
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dominykas Vaitiekūnas pristato muzikinį klipą dainai „Varau kaip arklys“

Norėdami išryškinti tą savęs „išvarginimą iki absurdo dainos autorius, kartu su animatoriumi Gyčiu Baranausku ir kolega aktoriumi – fotografu Justu Valinsku, nusprendė sukurti animacinį vaizdo klipą, kuriame pagrindinis veikėjas – Arklys, nepaisydamas aplink vykstančių katastrofų ir nelaimių, vejasi jo darbinį kompiuterį pavogusius niekšus Koalą ir Delfiną. Ir visas kliūtis įveikia tik tam, kad galėtų dirbti net ir atostogų metu.

VIDEO: Dominykas Vaitiekūnas - Varau Kaip Arklys (oficialus vaizdo klipas)

Klipo kūrimas, užtruko daugiau nei du mėnesius. Koliažinės animacijos vaizdo klipui sukurti prireikė specialios fotosesijos, kurios metu Dominykas, užsidėjęs „biuro žmogaus“ kostiumą ir arklio galvą fotografavosi įvairiomis nepatogiomis pozomis 5 valandas, o vėliau nuotraukas apdirbęs animatorius Gytis Baranauskas porą mėnesių kompiuteryje kūrė Arklio pasaulį.

Dominykas prisipažįsta, kad jam persidirbimo problema ir net priklausomybė nuo darbo labai artima:

„Pačiam nesutelpa į galvą, kaip mes šitiek ariam ir taip mažai save tausojam. Man labai sunku save sustabdyti ir pažvelgus iš šono, suprantu, kaip kvaila yra savęs netausoti. Tai – tiesiog absurdas. Ir, deja, tas darbinis arklys manyje šiuo metu dominuoja. Net ne aš vienas, o dar 4 vyrai „varo kartu kaip arkliai“ – repetuojame naująją programą ir kviesime žmones su humoru pasižiūrėti į tai, kaip kartais yra sunku susikalbėti su savimi.”

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dominykas Vaitiekūnas pristato muzikinį klipą dainai „Varau kaip arklys“
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dominykas Vaitiekūnas pristato muzikinį klipą dainai „Varau kaip arklys“

Scenoje pasirodydamas su gyvo garso grupe, atlikėjas atliks ne tik dainas iš naujojo albumo, bet naujam gyvenimui prikels ir „Liūdnų slibinų“ repertuaro dainas. Ironijos, lyrikos ir humoro pilnoje programoje Dominykas skatins žmones lengviau priimti save ir nebijoti savo „vidinių demonų“.

Šią ir kitas dainas iš albumo „100 AŠ“ jau galima išgirsti ne tik visose muzikos pasiklausymo platformose, bet balandžio 30 d. ir gyvo garso koncerte Vilniuje, muzikiniame klube „Tamsta“. Programos kūrybos procesą remia Asociacija LATGA ir Asociacija Agata.

Pokalbis su atlikėju 15min studijoje:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką