Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įvertinkite: Sasha Song su pussesere Lina Žilinskaite pristato dainą prieš patyčias ir smurtą

Sasha Song ir Lina Žilinskaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Sasha Song ir Lina Žilinskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Bravo“ apdovanojimų nugalėtojas, Lietuvos Prezidento padėkos laišką už nuopelnus Lietuvai gavęs garsus atlikėjas ir dainų kūrėjas Dima Šavrovas, kitaip žinomas kaip Sasha Song, kartu su savo pussesere, „Lietuvos balso“ ir šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso dalyve talentingąja Lina Žilinskaite įrašė dainą „Kvėpuot lengvai“, kurioje atsispindi ypač svarbus socialinis siekis – paskatinti kovoti prieš patyčias ir smurtą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Daina itin svarbi tiems, kuriem aktuali ši tema – patyčios tarp jaunimo. Daina skiriama visiems, kurie kažkada, ar net šią akimirką, patiria patyčias mokykloje, namuose, darbiniame kolektyve arba internete.

„Mes dovanojame šią dainą tiems, kurie patiria įžeidinėjimus, gąsdinimus ar fizinę agresiją. Kūrinys įrašytas dviem kalbomis ir išsiųstas į Lietuvos ir užsienos muzikos rinkas“, – pasakojo Sasha Song.

VIDEO: Sasha Song ir Lina Žilinskaite - Kvėpuot lengvai

„Aš pats buvau susidūręs su visais tais nemaloniais dalykais mokykloje ir žinau, kas tai yra, kuomet tave šmeižia bei žemina. Nuo 16 metų Londone gyvenau vienas ir dirbau, kad save išlaikyčiau. Pačioje pradžioje nemokėjau kalbos, o mokykloje tuo naudojosi ir iš to šaipėsi. Bet visos patirtos patyčios mane vertė susikaupti tikslui siekti ir daugiau laiko praleisti muzikiniame kabinete prie pianino slepiantis nuo kitų, kurie mane skaudino. Visgi muzikos dėka radau bendrą kalbą su tais, kurie mane žemino. Aš noriu, kad pas kiekvieną iš mūsų gyvenime būtų tikslas, nes tik kažko siekimas ir tuo tikėjimas gali žmogui padėti jaustis reikalingu ir laimingu“, – savo patirtimi dalijosi atlikėjas.

Lina pasakoja, kad patyčios, ypač šiais laikais, yra labai paplitusios visose mokyklose. Ne vieną kartą teko girdėti skaudžių nutikimų, susijusių su tuo.

Asmeninio albumo nuotr./Sasha Song ir Lina Žilinskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Sasha Song ir Lina Žilinskaitė

„Gaila, kad tarp šaunios augančios kartos tai vyksta. Dar visai nesenai pati buvau moksleivė, tačiau asmeniškai susidurti ir matyti tokių dalykų neteko, tik girdėti. Jei tektų atsidurti situacijoje, kuomet reikėtų užstoti kitą – neabejotinai taip ir padaryčiau. Kodėl taip sunku suprasti, kad patyčios yra silpnumas, o ne kietumo išraiška? Būtina daugiau kalbėtis ir būti atviresniems“, – mano Lina.

Remiantis visuomeniniais tyrimų duomenimis, daugiau nei pusė mokinių Lietuvos mokyklose patiria patyčias. Maždaug penktadalis mokinių mokyklose patiria fizinį smurtą. Taigi smurtas visuomenėje egzistuoja tiek fizine, tiek psichologine forma. Tai gyvuoja įvairiose amžiaus ir socialinėse gupėse. Sudėtingais atvejais smurtaujančioji pusė gali būti net ne vienas asmuo, o žmonių grupė. Patyčios lengvai gali privesti prie to, kad žmogus praras pasitikėjimą savimi. Tokiais atvejais žmogui svarbu paaiškinti, kad jį „nuodija“ ir parodyti, kaip elgtis atitinkamoje situacijoje. Dažniausiai galime pastebėti tai, kad priekabiavimas prie silpnesnių yra savo nepilnavertiškumo slėpimas. Tas, kuris siekia įžeisti, sugniuždyti ar kitaip pasityčioti ir iš to pasijuokti, iš tikrųjų bando nuslėpti savo esamus asmeninius trūkumus ir taip parodyti, koks jis yra „stiprus“ ir „pranašesnis“ už kitus.  

Asmeninio albumo nuotr./Lina Žilinskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Lina Žilinskaitė

„Šis duetu atliktas kurinys buvo planuojamas seniai. Mano pusseserė Lina ne tik turi talentą dainuoti, bet taip pat yra gera sportinių šokių šokėja, ne kartą tapusi Lietuvos sportinių šokių turų nugalėtoja. Aš ja labai didžiuojuos“, – komplimentų pusseserei negailėjo žinomas atlikėjas.

Pasak Linos, jai teko puiki proga sudalyvauti „Lietuvos balso“ projekte.

„Gavau labai naudingos patirties ir patarimų ateičiai. Neužilgo sulaukiau pasiūlymo kartu su Vilija ir jos komanda dalyvauti 2014 metų „Eurovizijoje“ Danijoje. Tas laikas buvo neįkainojamai naudingas ir be galo įdomus. 13 metų šokau sportinius šokius ir esu suskaičiavusi apie 30 taurių ir 25 medalius savo apdovanojimų kolekcijoje. Važiuodama automobiliu visada svajojau išgirsti savo balsą klausantis radijo ir pagaliau tai įvyks. Tikiuosi, kad mūsų daina pelnys ne tik pasisekimą, bet bus išgirsta ir palies žmonių širdis“, – kalbėjo Lina.

VIDEO: Sasha Song and Lina Žilinskaite - Ice in my eyes
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką