Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 20d. 09:50

Dainininkė Ieva Narkutė scenoje išpildė paauglystės svajonę

Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka
Martyno Vitėno nuotr. / Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka
Festivalį „Untold City“ pratęsė Ieva Narkutė su naujausia savo programa „8 jos veidai“. Programos pavadinimą įkvėpė laikas, kai teko daug būti namuose su artimiausiais žmonėmis. Dainininkė prisipažino net susirašiusi ne tik ką padainuoti, bet ir apie ką su žiūrovais pakalbėti, nes paskutinį kartą sostinėje ji koncertavo lygiai prieš metus – praėjusį rugpjūtį. Nuo tada daug naujienų prisikaupė.

„Per tuos metus, kai nuolat buvome su artimiausiais, nebegalėjome visada pasirodyti jiems šaunuoliais, gražuoliais ir pūkuotais. Parodėme daug naujų savo veidų. Apie juos šiandien ir pakalbėsime“, – sakė ji ir simboliškai pradėjo programą daina „Vieta šalia tavęs“.

Pačioje koncerto pradžioje nuskambėjo ir titulinė paskutiniojo jo albumo daina „Kai muzika baigias“. „Kas būna, kai muzika baigias? Na... visi mes per pastaruosius metus pamatėme“, - naują prasmę įgijusį kūrinį pristatė ji.

Martyno Vitėno nuotr./Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka
Martyno Vitėno nuotr./Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka

Per pusantros valandos trukusį koncertą Ieva ne tik atliko 17 dainų, bet ir taikliais, lengvai ironiškais pastebėjimais sujungė juos į bendrą visumą. Susirinkę į jos koncertus visada gauna daugiau nei muziką. Ievos pasirodymuose yra ir teatro, ir komedijos, ir rimtų įžvalgų. „Man reikėjo šešerius metus studijuoti psichologiją, kad suprasčiau: labiausiai mes trokštame, jog kitas žmogus duotų mums jausmų“, – sako ji. Nors turėjo omenyje dviejų žmonių tarpusavio santykius, tą patį galima pasakyti ir apie jos artimą ir net kiek intymų ryšį su publika.

Daugiau koncerto akimirkų - galerijoje:

Ievos Narkutės dainose – daug jausmo ir ji talentingai perduoda tai žiūrovams. Ištikimi gerbėjai pripažįsta, kad jos muzikoje atranda labai jiems artimas būsenas, dainos padeda išgyventi ne pačius lengviausius gyvenimo etapus. Dainininkė sako, kad kūryba ir jai turi terapinį poveikį. „Man gerai, aš savo melancholiją galiu sudėti į dainas ir išnešti į sceną. Mano vyrui nuo to tik pliusai“, – sakė ji.

Atrodo, kad formulė jausmus sudėti į dainas išties sėkmingai veikia jos asmeninį gyvenimą. Dainininkė su vyru Mindaugu neseniai susilaukė antrosios dukros Elenos. Mažoji dar neturi jai skirtos dainos, o štai vyresnėlė, beveik penkerių, Ona, jau gali pasigirti net dviem asmeniškai jai dedikuotais kūriniais. Naujausias – „Visos jūros jos“ pasirodė visai neseniai.

„Pernai grožėjausi savo dukra žaidžiančia prie jūros. Tiek grožėjausi, kad dabar jau turiu dvi. Taigi, grožėtis reikia atsargiai ir nepiktnaudžiauti tuo, jei nesate rimtai nusiteikę“, – apie šeimos pagausėjimą publikai šmaikštavo ji.

Martyno Vitėno nuotr./Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka
Martyno Vitėno nuotr./Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka

Pastarieji metai, nors ir pašykštėjo koncertų, negailėjo Ievai nei asmeninių pokyčių, nei kūrybinio polėkio. Programoje „8 jos veidai“ – itin daug naujų dainų.

Per pastaruosius metus gimė ir du duetai: „Keista“ su Marijonu Mikutavičiumi ir „Liūdnos dainos“ su Gabrieliumi Liaudansku-Svaru. Abi dainos skambėjo koncerte „8 jos veidai“, tačiau nei Marijonas nei Svaras dalyvauti dėl sutampančių koncertinių-darbinių grafikų negalėjo.

Itin muzikali Ieva be vargo abi dainas atliko viena. Nesutrukdė nė tai, kad kūrinyje „Liūdnos dainos“ Svaro partija yra repas. „Išpildysiu savo svajonę, kurią nešiojuosi nuo 13 metų“, – tarė ji ir pirmą kartą scenoje repavo. Ieva pasakojo, kad būdama paaugle troško būti repere ir nors muzikinė karjera pasuko visai kita linkme, ji šios minties niekada iš galvos neišmetė. Sulaukusi gausių aplodismentų po pirmo pavykusio repo, pašmaikštavo: „Seniai žinojau, kad reikėjo kitą žanrą pasirinkti“.

Plojimų publika jai negailėjo. Koncerto pabaigoje minia drauge dainavo internete didelės sėkmės sulaukusią dainą „Šitaip įsimylėt“, o koncertas baigėsi dviem bisais ir šokiais su daina „Šviesos“.

Ieva Narkutė festivalyje „Untold City“ pasirodė su muzikantų grupe: gitara – Aurimas Driukas, bosinė gitara – Paulius Adomėnas, būgnai – Laimonas Staniulionis.

Martyno Vitėno nuotr./Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka
Martyno Vitėno nuotr./Ievos Narkutės koncerto „Untold City“ akimirka

Šiemet festivalis „Untold City“ vyksta su šūkiu „Muziką kuria žmonės“. Jis skirtas atkreipti dėmesį į autorių teises ir parodyti, kad už kiekvienos dainos slepiasi muzikos ir teksto autorius, kuris nebūtinai yra scenoje. „Muziką kuria žmonės“ turi tikslą supažindinti žiūrovus, su konkrečias žmonėmis, kuriems priklauso vieno ar kito kūrinio autorių teisės. Ieva Narkutė yra daugumos savo kūrinių muzikos ir žodžių autorė. Tačiau nedaugelis žino, kad jos dainos „Metų laikai“ žodžių autorius yra Juozas Erlickas. Kartais kurdama dainas ji bendradarbiauja su kitais kompozitoriais. Pavyzdžiui, dainos „Šviesos“ bendraautoriai yra Vytautas Bikus ir Tomas Kondrackis. Prie dainų „Keista“, „Šitaip įsimylėt“, „Visos jūros jos“, „Skaudės tau“ muzikos kūrimo prisidėjo Stanislavas Stavickis-Stano.

Socialinę akciją „Muziką kuria žmonės“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Festivalyje „Untold City“ žiūrovų dar laukia: rugpjūčio 24 d. – Rolando Kazlo spektaklio „Pasivaikščiojimas“ premjera VU didžiajame kieme ir 25 d. – Marijono Mikutavičiaus koncertas VU didžiajame kieme.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką