Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

DJ Schmolli: „Krepšinio himną išgirsite kokį, kokio tikrai nesitikėjote“

DJ Schmolli
Organizatorių nuotr. / DJ Schmolli
Šaltinis: 15min
0
A A

„Bootie“ vakarėliai – klestinti „mash-up” tendencija – šeštadienį, rugsėjo 3-ąją simboliškai 3-ią kartą grįžtą į menų fabriką „Loftas“. Šįkart pragariškam muzikos puode kūrinius maišys Austrijos „mash-up“ scenos titanas DJ Schmolli. Kas jam pačiam yra „mash up’ai“, kaip jis pateko į „Bootie“ vakarėlius ir kaip linksminasi negrodamas – apie visa tai plačiau interviu su DJ Schmolli.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip pats save įvardytum: kūrėjas, muzikas, talentas…?
Pirmiausia esu muzikantas – keliose grupėse jau daugelį metų groju gitara. Akordų ir harmonijos išmanymas man labai padėjo, kai pradėjau rengti „Bootie“ vakarėlius. Apibūdinčiau save kaip DJ, kuris gyvų pasirodymų metu atlieka savo kūrinius.

„Mash up” -  daugumai klausytojų  vis dar keistas muzikos žanras. Kas tai tau?
Visiškai suprantu žmones, kurie sutrinka, kai klausosi „mash up“ pirmą kartą. Tačiau „Mash-up’ai“ – puiki proga iš žinomų kūrinių padaryti kažką naujo. Dirbdamas su dainomis – jas miksuodamas ir klijuodamas – aš irgiplečiu savo kūrybinius  įgūdžius.

Ką atsakytum į teiginį, kad „mash up“ kūrimas nėra menas – tai tik dviejų dainų jungimas“?
Tai yra menas – paimti dvi ar daugiau dainų ir  sumiksuoti jas taip, kad  skambėtų taip pat gerai, tačiau naujoviškai ir unikaliai. Bet turiu būti sąžiningas – neįvertinčiau to taip aukštai kaip muzikanto, dailininko ar rašytojo profesijos. Tai menas, kurį gali kurti visi, jums tik reikia kompiuterio ir trupučio talento. Manau, jog dauguma žmonių galbūt nevadina to menu todėl, kad išgirdo blogą savo mėgstamos dainos  „mash up“ versiją.. (juokiasi).

Kiek naktų per savaitę praleidi kurdamas muziką?   
Jūs turėjote galvoje, kaip dažnai aš dirbu? Neseniai mečiau dieninį darbą, nuo šiol ketinu tapti profesionaliu DJ, kas, žinoma, reiškia, kad galiu groti porą kartų per savaitę. Ateityje pasirodymų, manau, tik daugės.

Kada paskutinį kartą dalyvavai vakarėlyje, kuriame pats negrojai?

Cha cha, geras klausimas! Tai buvo liepos 15-ąją. Puikiai atsimenu šią dieną, kadangi tada vyko mano geros draugės 30-asis gimtadienis. Ir nors ji žinojo, kad aš esu DJ, tačiau tą vakarą padirbėti paprašė kito. Tai buvo labai mielas poelgis, kadangi galėjau tiesiog mėgautis švente.

Atvyksi tiesiai į svarbiausią Lietuvos istorijoje sporto renginį – Europos Krepšinio Čempionatą. Mes turime specialų šio čempionato himną – su kuo jį sumiksuotum?

Taip, aš žinau, jog Lietuvoje vyks Europos Krepšinio Čempionatas, tuo pačiu metu, kai bus ir mano pasirodymas. Tai nuostabu! Dabar klausausi šios dainos pirmą kartą ir turiu pasakyti, jog ji išties gera! Tik išgirdęs dainą negaliu pasakyti su kuo miksuočiau. Paprastai klausausi ne vieną kartą, pasižymiu akordų, tempo, struktūros pastabas. Iki pasirodymo Lietuvoje liko tik kelios dienos, bet jeigu atrasiu laiko ir įkvėpimo, galbūt išgirsite šią dainą taip, kaip dar niekada negirdėjote!

Trečiasis „Bootie Baltics“ – rugsėjo 3 d. menų fabrike „Loftas”. Kaip ir visą šį mėnesį, anksčiau stebėjusiems krepšinio rungtynes – įėjimas nemokamas. Triukšmingai naują sezoną pradėjęs „Loftas” šią savaitę turi ir dar vieną svarbią naujieną – šviežią interneto puslapį www.menufabrikas.lt – nuo šiol čia kiekvienas lankytojas ras svarbiausias naujienas ir artimiausių renginių datas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Loftas“
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką