Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Duisburge – sėkmingi Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai

Gintaras Rinkevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Rinkevičius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio rytą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas G.Rinkevičius) išvyksta iš Duisburgo, Vokietija, kur šeštadienį ir sekmadienį surengė sėkmingus ir palankiai įvertintus koncertus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

LVSO pranešime spaudai teigiama, kad  Duisburger Philharmoniker kvietimu, LVSO čia atvyko tęsdamas gražią dviejų orkestrų draugystę. 2009 metų birželį Vilniaus kongresų rūmuose įvyko pirmasis ir įsimintinas bendras abiejų orkestrų koncertas „Šimtas stygų“, o Vilnius tuomet buvo Europos kultūros sostine. 2010 m. rugsėjį, Duisburgui, o tiksliau visai Ruhro sričiai tapus Europos kultūros sostine, LVSO koncertavo Duisburge, kuris pastaruoju metu dar buvo pavadintas Kultūros sostinės „Kultūros uostu“.

Šeštadienio, rugsėjo 4-osios vakarą, LVSO ir maestro Gintaras Rinkevičius sėkmingai pasirodė 2000 klausytojų talpinančioje koncertų salėje „Mercatorhalle“. 2007 metais pastatyta koncertų salė pasižymi puikia ir itin subtilia akustika, moderniais architektūriniais sprendimais. Įdomu tai, jog „Mercatorhalle“ yra įsikūrusi didžiuliame laisvalaikio centre „CityPalais“. Čia po vienu stogu, kaimynystėje, puikiai sugyvena skirtingų pasaulio virtuvių restoranai, taip pat parduotuvės ir net prabangus kazino.

LVSO šeštadieninio koncerto metu prasmingai ir jaudinančiai suskambėjo M.K.Čiurlionio „Bėkit, bareliai“ styginių orkestrui, buvo atliktas F. Chopino Koncertas fortepijonui Nr. 1 ir A.Dvoržako Simfonija Nr. 9 „Iš Naujojo pasaulio“. Kartu su orkestru, kaip ir 2009 metų minėtame koncerte, pasirodęs, iš Maskvos į Duisburgą atskridęs pianistas Lukas Geniušas, žavėjo vokiečių publiką puikia grojimo technika ir itin subtiliais lyriniais fortepijono piano, o antroje koncerto dalyje orkestro atlikta simfonija galingai ir tvirtai bylojo: abejingų LVSO kuriamam menui nepaliksime. Kūrinys atskleidė Lietuvos muzikantų aukštą profesionalumą bei puikų pasirengimą. Publika ilgai dėkojo Maestro Gintarui Rinkevičiui ir LVSO, o po paskutinio, papildomo kūrinio – G.Bizet „Farandolos“, klausytojai plojo stovėdami. 

Šis koncertas turėjo ir oficialiąją dalį. Koncerto pradžioje scenoje pasisakė Vilniaus ir Duisburgo savivaldybių atstovai, kurie pabrėžė susigiminiavusių miestų draugystės svarbą bei pasveikino visus koncerte pasirodžiusius muzikantus.

Sekmadienį, rugsėjo 5-ąją LVSO artistai kartu su Duisburger Philharmoniker orkestro nariais įgyvendino unikalų bendrą Kultūros sostinės projektą „Seid umschlungen...“ Tai – net dešimt kamerinių koncertų Duisburge, skirtingose miesto vietose, daugiausia atvirose erdvėse. Šiuose koncertuose drauge pasirodė lietuvių ir vokiečių muzikantai, atlikę įdomias klasikinės ir pramoginės muzikos programas. O sekmadienį švietusi saulė, į miestą išviliojusi daug Duisburgo gyventojų ir svečių, vaiskiai nušvietė seną tiesą, jog muzika yra be žodžių, širdimi suprantama, universali kalba, nepripažįstanti valstybių sienų ir tautybių skirtumų...  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką