Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Empti“ nauju albumu kviečia klausytojus juos vėl atrasti

Grupė „Empti“
Redos Mickevičiūtės nuotr. / Grupė „Empti“
Šaltinis: 15min
0
A A

Atnaujinusi veiklą grupė „Empti“ šią savaitę turi svarbių muzikinių naujienų – pirmą kartą susėdame pakalbėti apie būsimą albumą. Grupės branduolys Paulius Kilbauskas ir Giedrė Vitkauskaitė dalijasi naujos kompaktinės plokštelės detalėmis ir į jos dainų sąrašą surašo ilgą „Empti“ istoriją.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Empti“ nariai šią savaitę atskleidė netrukus pasirodysiančio savo geriausių dainų albumo pavadinimą – „Fermata“. Remiantis žodynais, muzikinis terminas fermata – tai ženklas, žymintis, kad reikia pailginti garso arba pauzės trukmę.

„O mums fermata reiškia tą užlaikytą natą su mintimi, kad po jos vėl laukia kažkas nežinomo“, – pavadinimą aiškino ir paslapčių dar neišdavė vokalistė Giedrė.

„Fermata“ – tai 1993 metais susikūrusios grupės geriausių dainų ir prisiminimų rinktinis albumas su keturiomis naujomis, dar niekur neišleistomis dainomis.

„Šis albumas – ir tiems, kurie nori prisiminti, ir tiems, kurie tik dabar atrado „Empti“, – apibendrino Giedrė. Rugpjūčio pabaigoje išleidžiamo albumo dainų sąraše rasime tiek ankstesnių albumų dainų kaip „Pabandyk“, „Gera mylėtis“, „Saloje“ bei naujausius kūrinius „Tu man“ ar „4 milimetrai“.

Pastarąjį kartą naujo albumo laukimo jaudulį Giedrė ir Paulius patyrė 1999 metais. Tada jų antrasis albumas „Cunamis“ išmokė tokių dainų kaip „Muzika“, „Mūsų šiluma“ ir kitų. Pastaruoju metu aktyviai klubuose ir festivaliuose koncertuojanti grupė šiuos kūrinius įvilko į naują drabužį.

„Iš tiesų mums labiausiai patinka kurti ir koncertuoti, dėl to šie metai tokie geri“, – pasakojo „Empti“ nariai, spėję ir didžiuosiuose festivaliuose pasirodyti, ir naujų dainų įrašyti.

Giedrė ir Paulius pasakoja, kad „Empti“ koncertuose taip pat gerai jaučiasi dvi kartos grupės klausytojų. Prie scenos rasi pirmųjų grupės gerbėjų, klausančių ir naujų grupės dainų. Taip pat koncertus uoliai lanko jaunesnė karta, užaugusi, kai „Empti“ buvo sustabdžiusi muzikinę veiklą, bet vis tiek išmokusi prieš keliolika metų kurtas dainas.

Artimiausiu metu „Empti“ koncertai bus skirti pristatyti naujam albumui „Fermata“. Pirmieji jau suplanuoti Klaipėdoje (rugpjūčio 6 dieną „Dr. Who terasoje“), Palangoje (rugpjūčio 14 dieną muzikos klube „Vandenis“) ir Vilniuje (rugsėjo 10 dieną Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, „Vasaros terasoje“).

Komentarai
Temos „Empti“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką