Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 30d. 20:40

„Eurovizijos“ stebuklas S.Sobralis koncertavo Vilniuje: įvertino cepelinus ir pakvietė į Užupį

Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka

Paskutinis rudens vakaras Vilniaus „Compensa“ salėje buvo neapsakomai jaukus ir magiškas. Tokį stebuklą padovanojo 2017-ųjų metų „Eurovizijos“ konkurse visos Europos širdis pavergęs Salvadoras Sobralis. Ne kartą kartojęs, kad muzika – ne fejerverkai, o jausmas, penktadienio vakarą jis sausakimšą salę panardino į kažką nenusakomo. Tiesa, koncerto metu pokštų buvo ne ką mažiau.

2017-aisiais didžiausią Europos dainų konkursą laimėjęs Salvadoras Sobralis į Lietuvą atvyko išties labai laukiamas. Paskelbus apie jo atvykimą internete kilo nemažas sujudimas, o susidomėjimą išreiškė ir kaimyninių šalių melomanai.

Prie tarptautinio pripažinimo stipriausiai prisidėjo atlikėjo sesers Luisos Sobral parašytas kūrinys „Amar pelos dois“. Suskambęs „Eurovizijos“ dainų konkurse jis ne tik padovanojo Portugalijai pergalę, bet ir žiūrovams visame pasaulyje sugrąžino tai, ką daugelis buvo primiršę – paprastumą ir tikrumą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka

Tikriausiai nė vienas nepamirš Salvadoro Sobralio padovanoto jausmo, nuoširdumo, kurį jis ištransliavo taip stipriai. Ne veltui sakoma, kad Salvadoras sugebėjo ne tik užkariauti tūkstančių širdis, bet ir pakeitė pompastika pulsuojantį dainų konkursą.

Daug širdžių Salvadoras užkariavo ir Lietuvoje. Čia atvykęs festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu – šis jautrus ir romantiškas pasirodymas vainikavo šių metų festivalio sezoną – Salvadoras Sobralis buvo pasitiktas gausiomis ovacijomis. Tiksliau – audringomis, o šūksniai, plojimai nenutilo visą koncertą.

Koncerto salė buvo sausakimša – išparduota daugiau nei 2,4 tūkst. bilietų, o išskirtinio vakaro nepraleido ir žinomi veidai.

LRT laidų vedėja, „Eurovizijos“ komentatorė Gerūta Griniūtė šio koncerto laukė daugiau nei metus. Kaip pati pasakojo 15min, net turėjusi minčių vykti į Portugaliją, kur gyvena sesuo, ir Salvadorą Sobralį išgirsti jo gimtinėje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Koncerto svečiai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Koncerto svečiai

„Vis dėlto darbai neleido, o kadangi jau seniai žinojau, kad jis atvyks į Lietuvą, beprotiškai laukiau. Ir nors šiandien taip pat laukė daugybė darbų, sau pasakiau, kad čia turiu patekti bet kokiomis aplinkybėmis. Net atvažiavau valandą anksčiau, kad tik nepavėluočiau“, – juokėsi Gerūta.

Rankose laikydama debiutinį Salvadoro kompaktinį diską, 15min neslėpė, kad jo asmenybe ir talentu susižavėjusi nuo pirmojo žvilgsnio: „Tai bendra magija. Jis yra puikus atlikėjas, o jo džiazas mane užburia. Ir beprotiškai žavi jo asmenybė – tokio šilto ir protingo žmogaus galima paieškoti“.

S.Sobralį į Lietuvą pakvietusio festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas neabejojo koncerto sėkme. Ne kiekvienam atlikėjui būdingas toks pavergiantis nuoširdumas.

„Jis išties labai gabus džiazo atlikėjas, kartu atsivežęs stiprią komandą. Didelį susidomėjimą lėmė ir svarbiausia atlikėjo savybė – nuoširdumas. Žiūrovai ir klausytojai tai jaučia“, – 15min sakė J.Jučas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jonas Jučas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jonas Jučas

Kvietė į Užupį

Pirmą kartą po širdies transplantacijos koncertą užsienyje surengęs Salvadoras Sobralis atvyko su savo grupe – pianistu, kontrabosininku ir būgnininku. Juos, beje, pristatė lietuviškai. Mūsų kalba Salvadoras sveikinosi su publika ir ne kartą tarė „ačiū“.

„Koks nuostabus ir keistas dalykas, nutikęs šį vakarą. Niekada nemaniau koncertuosiąs Lietuvoje. Tiesa, tai pirmas kartas, kai darome koncertą angliškai. Norėčiau, žinoma, kalbėti lietuviškai, bet .. (šypteli). Ak, kaip keista, bet gerąja prasme“, – po dviejų dainų kukliai, kaip tik jis ir temoka, kalbėjo Salvadoras.

Atlikėjas pasakojo prieš koncertą spėjęs pasivaikščioti po sostinės senamiestį, pajusti minusinę temperatūrą, dėl kurios, kaip juokavo Sobralis, muzikantai jautė sušalimą iki pat vakaro. Prieš koncertą spėta paskanauti ir cepelinų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka

„Aplankėme Katedrą, valgėme mėsą įvyniotą į bulvę (cepelinus – red.), buvo labai keista. Jums tai tikriausiai nekeista, bet man pasirodė keistoka (juokėsi). O šeštadienį mes eisime į Užupį. Girdėjau, kad jie ten turi savus įstatymus, bohemišką aplinką. Tad jei kas norite prisijungti, tik belieka tikėtis, kad rasime staliuką prisėsti“, – tarp dainų su susirinkusiais bendravo atlikėjas, vis užkrėsdamas gerbėjus juoku.

Susirinkusius žiūrovus jis pakerėjo lyrika, meistriškai valdomu balsu ir nuoširdumu. Vakaro metu Salvadoras su komanda salę nuspalvino džiazo garsais, Lotynų Amerikos ritmų ir bolero įkvėpta muzika.

Žinoma, koncerto metu visi išgirdo žinomiausią Sobralio kūrinį „Amar Pelos Dois“, kuris triumfavo „Eurovizijoje“. Vis dėlto bene magiškiausios vakaro akimirkos teko palaukti iki pat koncerto pabaigos.

Kai jau atrodė, kad Salvadoras negali būti nuostabesnis, jis prisėdo prie fortepiono ir... lietuviškai atliko ištrauką iš „Aktorių trio“ dainos „Paukščiai“.

Publika neteko amo, salėje nebuvo žmogaus, kurio širdis nesuvirpėtų.

Išgirskite Salvadoro Sobralio lietuviškai atliekamą kūrinį:

Vilniuje Salvadoras pademonstravo ir savo kitą pusę. Europą užbūręs kuklumu ir lyriškumu, jis pasirodė esąs tikras pamišėles gerąja prasme, o vakaro metu laidyti pokštai tik dar labiau sustiprino jo žavesį.

Uždainavęs portugališkai Sobralis pakvietė prisijungti kartu, o publikai garsiai atkartojus vieną frazę, šis rėžė: „O žinote, ką dabar dainavote? Kad „noriu nusižudyti, nekenčiu savęs“. Bet nieko tokio, – pokštavo jis ir netrukus patikslino: – Nesijaudinkite, iš tiesų dainavote, kad kūne yra siela ir širdis.“

Salvadoras nesusilaikė ir sulaukęs iš gerbėjos puokštės gėlių: „Panašu, kad dabar turėsiu vesti šią ponią“. Jis šmaikštavo ir kai publika grįžo į salę po 20 minučių pertraukos: „Fantastika, negaliu patikėti. Gi jūs galėjote išeiti, bet grįžote“.

Grįžo, o kaip kitaip. Ir dar ilgai neleido Sobraliui bei jo kolegoms palikti scenos. Nuoširdusis portugalas bisui grįžo kelis kartus, kaskart publikai stovint ir plojant.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Salvadoro Sobralio koncerto Vilniuje akimirka

Koncertas su „nauja“ širdimi

Žavi ir kitas faktas. Jau metus laiko Salvadoras Sobralis gyvena su kito žmogaus širdimi, ir, kaip pats sako, jaučiasi pradedantis naują gyvenimą. Ir jį ruošiasi semti pilnomis saujomis.

„Prieš koncertą bendravau su juo ir likau sužavėtas jo noru gyventi. Salvadoras jau dabar moka penkias kalbas, tačiau tai jo nestabdo – dabar planuoja važiuoti į Švediją ir išmokti dar vieną. Jis nori kurti, nori dainuoti“, – pasakojo J.Jučas.

Nors S.Sobralis apie asmeninį gyvenimą niekuomet neatviravo, koncerto Lietuvoje organizatorių teigimu, dainininkas į pasirodymą atvyko su savo žmona, o užkulisiuose užsiminė pasvajojantis ir apie vaikus.

Koncerto akimirkos – galerijoje:

Tai nėra ne tik pirmas koncertas Lietuvoje, bet ir pirmas koncertas užsienyje po atliktos sunkios širdies persodinimo operacijos. Sveikatos problemas įveikęs dainininkas tik dabar pradeda dėlioti koncertų užsienyje planus.

Apie jo sveikatos problemas žinia pasklido dar jam dalyvaujant „Eurovizijos“ dainų konkurse. Kijeve atlikėjui teko praleisti repeticijas, nes gydytojai draudė tuo metu skristi į Ukrainą. Vis dėlto finale jis pasirodė ir užtikrintai laimėjo.

Pernai rudenį dainininkas atsisveikino gerbėjams ir keliems mėnesiams buvo paguldytas į ligoninę, kur gruodį jam buvo atlikta operacija.

Ligoninėje belaukiant širdies persodinimo operacijos praleistą laiką, sako dainininkas, jis prisimena neryškiai, tačiau dabar jaučiasi laimingas ir visiškai atsigavęs.

VIDEO: Salvador Sobral - Amar Pelos Dois (Portugal) LIVE at the 2017 Eurovision Song Contest

„Visada saugojau privatumą. Džiaugiuosi, kad iš ligoninės į viešumą neprasprūdo jokios nuotraukos ar istorijos. Tiesa, net mano draugai negalėjo aplankyti – kviečiau tik savo šeimą.

Nors, žinoma, jaučiau ir baimę, ir nerimą. Nežinau, kaip ištvėriau tuos keturis mėnesius ligoninėje. O po operacijos irgi buvo sudėtinga – kai į tavo kūną patenka kito žmogaus širdis, tai labai keistas jausmas“, – atviravo Salvadoras Sobralis.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ nugalėtojas S.Sobralis: pernai laimėjau ne tik konkursą, bet ir antrą galimybę gyventi

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką