Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 10d. 13:57

Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ nustebins nauju garsu ir atlikėjais

„Skylė“
Asmeninio albumo nuotr. / „Skylė“

Iki festivalio „Mėnuo Juodaragis“ beliko 3 savaitės ir skubame pristatyti dar daugiau atlikėjų.

Šiais metais festivalio klausytojai galės mėgautis muzika net keturiose skirtingose erdvėse, – plačiose Dūburio salos erdvėse įsikurs dvi didžiosios scenos ir dvi mažesnės. Festivalio scenose, kur vyrauja alternatyvi, kūrybiška ir postfolklorinė bei eksperimentinė muzika, pasirodys apie 40 įvairaus žanro kolektyvų ir meno projektų iš Lietuvos.

4 scenos – keturi skirtingi patyrimai

Didžioji festivalio scena bus gausi skirtingų kartų ir stilistikos atlikėjų. Po pertraukos festivalyje vėl pasirodys, gali būti, kad paskutinį savo koncertą surengs, grupė „Pievos“, gotikinio roko veteranai grupė „Siela“, ir visuomet puikiai nusiteikę „IVTKYGYG“. Neseniai išleidę naują albumą ir švenčiantys 15-os metų jubiliejų, grupė „Žalvarinis“ užkurs galingą šventę, pakviesdami prisiminti ir senąją pagonišką dvasią!

VIDEO: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ - Aš gaudau svajas

Plačiai žinomas meninio roko kolektyvas Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ scenoje vėl įžiebs nuostabius žvaigždynus šiuolaikinio baltiško skambesio skliautuose! Dūburio saloje susibūrusius gentainius bandys bendru ryšiu sujungti ir užkrauti tamsiojo metalo energija grupės „Luctus“ ir „Juodvarnis“.

Šių metų programa dar labiau plečia žanrinius rėmus ir nustebins kiek netikėtais atlikėjais, tokiais kaip „Solo ansamblis“, kurie pakvies į muzikinę kelionę po nekasdienę aplinką. Kitas nemažiau intriguojantis pasirodymas, tai sunkiai apibūdinama grupė „Sheep Got Waxed“, atverianti naujas perspektyvas džiazo, elektronikos ir akademinėje muzikoje . Naują skambesį festivalyje skleis „Garbanotas Bosistas“ - bene ryškiausiai sužibusi Lietuvos roko viltis, kurio skambesyje neabejotinai pajusime kai ką itin savito.

VIDEO: Garbanotas Bosistas - Above Us (Live)

Šių metų festivalyje namus ras gausus būrys elektro/eksperimentinės muzikos atlikėjų, kurie gros net dviejose scenose. Pasirodymus surengs post industrinės muzikos meistras NULIS:S:S:S, kreivosios muzikos vėliavnešiai Vilkduja, Obšrr. O ypatingoje aplinkoje įsikūrusi Eglyno scena kvies pajusti gamtos ir egzistencijos išraiškas su unikaliais projektais ir atlikėjais „Girių dvasios“, „Fume“ , „MCKARAS“, „Tiese“ ir kt.

Kaip ir kiekvienais metais festivalyje įsikurs folklorui skirta scena. Šis „Mėnuo Juodaragis“ kaip niekad turtingas tradicinio lietuviško dainavimo, sutartinių pynės ir šokių trenksmo. Folkloro programa nuo entuziastingo ir užvedančio jaunimo, ritualinių būgnų griausmo, stebuklingų kanklių burtų bei ugnies apeigų.

Pristatyti kiekvieną šių metų dalyvį labai sunku, nes jie įvairūs, saviti ir kiekvienas iš jų prisidės kuriant unikalų šių metų skambesį. Pilnas festivalio „Mėnuo Juodaragis XIX“ dalyvių sąrašas čia.

VIDEO: Giriu Dvasios - Gaubia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką