Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 08:24

Festivalių atlikėjus išsirinks žiūrovai

„Bliuzo naktys“
J.Grigaravičiaus nuotr./ Dienraštis „15minučiu“ / „Bliuzo naktys“

Tradiciniai tarptautiniai festivaliai "Bliuzo naktys 2009" ir "Roko naktys 2009" šiemet siūlo gerbėjams patiems nuspręsti, kokius atlikėjus nori matyti ant scenos.

"Festivaliai turi netrumpą istoriją: "Bliuzo naktys" šiemet vyks XVII kartą, o "Roko naktys" - septintus metus. Kasmet stebime gerbėjų komentarus, domimės atsiliepimais, visada kiek galėdami stengdavomės atsižvelgti, ko pageidauja žiūrovai. Šįkart nusprendėme dar rimčiau įsiklausyti: festivalių tinklalapiuose rengėme apklausas, todėl muzikos gerbėjų nuomonė dar aiškesnė. Žinoma, negalime šimtu procentų garantuoti, kad visos išrinktos grupės pasirodys. Tačiau kaip tik svetainių lankytojų balsai lemia, su kuriais atlikėjais bus aktyviai deramasi dėl dalyvavimo bliuzo ir roko fiestose šiemet", - sakė prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Per pirmąjį "Bliuzo naktų" balsavimo etapą žiūrovai labiausiai palaikė grupę "Kontrabanda": taigi žymaus poeto, dainų autoriaus ir bosisto Gintaro Grajausko suburta komanda šiais metais į "Bliuzo naktų" sceną sugrąžins ironišką, daugiaprasmį ir užvedantį bliuzą. Po pirmojo atrankos į "Roko naktis" etapo organizatoriai užtikrina, kad dvi iš trijų publikos labiausiai palaikytų grupių - "Thundertale" ir "Siela" - tikrai pasirodys festivalio scenoje.

Anot prodiuserio, žmonės gana aktyviai reiškia nuomonę, balsuoja. Kol kas pastebima, kad "Roko naktų" puslapyje balsuojama aktyviau. "Tikriausiai todėl, kad šio stiliaus auditorija jaunesnė. Be to, bliuzo grupių Lietuvoje nėra tiek daug. Ir paraiškų iš jų mažiau sulaukėme. Rokeriai, be abejo, pirmauja. Naujos, pradedančios grupės itin aktyviai reiškia norą dalyvauti. Kai kurios grupės net gana griežtai mus įtikinėja, kad privalo dalyvauti festivaliuose", - šypsosi Blėka.

Šiemet norinčiųjų pasirodyti scenoje gerokai gausiau, tačiau visų muzikantų sukviesti neįmanoma. Į "Bliuzo naktis" (liepos 10-11 d.) planuojama kviesti apie 20 grupių ir atlikėjų, į "Roko naktis" (rugpjūčio 7-8 d.) suplūs dar daugiau dalyvių. Organizatoriai svarsto, galbūt per pastarąjį renginį reikėtų trečios scenos, specialiai skirtos pradedantiems muzikantams. Juolab kad šiemet tikimasi sulaukti beveik šimto rokerių paraiškų. "Jaunoms grupėms - tai puiki galimybė pasirodyti didelei auditorijai. Pavyzdžiui, pernai pakvietėme niekam nežinomus jaunuolius "Typošytaką" iš Zarasų, dabar galime stebėti, kaip jie pamažu skinasi kelią į populiarumą. Juos kviečia koncertuoti į klubus", - dalyvių sėkme džiaugėsi Blėka.

Organizatoriai, žinoma, nerimauja dėl krizės patuštintų žmonių kišenių, tačiau tiki, kad kaip ir kasmet festivaliai nestokos žiūrovų.

Ir užsienio, ir Lietuvos atlikėjai mielai priėmė rengėjų pasiūlymus dalyvauti festivaliuose. Žinoma, honorarai liko derybų objektas, nes šventės rengėjai ne visada gali sumokėti pageidaujamą sumą. "Abu festivaliai tarptautiniai, mus užsienio muzikantai ir jų agentūros gerai žino, todėl noriai prisideda prie šių renginių. "Bliuzo naktyse" bus daugiau atlikėjų iš užsienio nei mūsiškių. Smagu, kad galėjome pakviesti tokius profesionalus kaip Dwayne'as Dopsie Rubinas su grupe "The Zydeco Hellraisers", "Blues Caravan", - pasakojo organizatorius. Juokavome, kad jei jau užsienio atlikėjai tokie brangūs, bent lietuvių muzikantai, kasmet dalyvaujantys festivaliuose, galėtų daryti nuolaidų.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką