Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalyje „Bliuzo naktys“ – spalvinga publika ir geros muzikos dozė su ryškiausiomis žvaigždėmis

Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Martyno Siruso nuotr. / Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą Varniuose prie Lūksto ežero prasidėjo 23-ius metus skaičiuojantis, gera siautulinga energija ir puikia muzika garsėjantis festivalis „Bliuzo naktys“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Martyno Siruso nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Martyno Siruso nuotr./Arina

Kaip ir kasmet į festivalį prie įvažiavimo nusidriekė kelių kilometrų eilė. Bliuzo, gamtos ir geros nuotaikos niekada nestokojantys festivalio dalyviai skubėjo įsikurti palapinių miesteliu tapusioje Lūksto ežero pakrantėje.

Į vieną garsiausių Lietuvos festivalių rinkosi labai įvairi publika. Motociklais, dviračiais, automobiliais ar autobusu atvykę „bliuzininkai“ susirinko linksmai ir gerai praleisti laiko draugų, bičiulių ir naujų pažystamų draugijoje.

Išsiilgę geros muzikos festivalio dalyviai pradėjo šėlti tris dienas truksiančiame renginyje.

Portalo Žmonės.lt kalbinti dalyviai dalijosi savo įspūdžiais apie festivalį.

Trečius metus iš eilės čia atvažiuojanti Rūta iš Pasvalio sakė, kad čia susipažino su savo būsimu vyru: „Va čia tai gyvenimas, čia prieš trejus metus susipažinau su savo būsimu vyru. Čia kitais metais darysiu savo mergvakarį, o mano vyras – bernvakarį“, – teigė laiminga mergina.

Festivalio siela ir organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka teigė, kad kitų metų festivaliui pradeda ruoštis iškart po to, kai baigiasi pastarasis, jau kitą dieną. „Ddžiaugiuosi, kad į festivalį susirinko labai marga bliuzo naktų publika, visiškai skirtingi žmonės. Seneliai atvažiuoja su vaikais ir anūkais ant rankų, net nėščios moterys – amplitudė labai plati. Festivalis užsiaugino visą kartą, labai gražu, kad labai daug šeimų atvažiuoja. Mes stengiamės, kad visi liktų patenkinti ir, svarbiausia, kad išvažiuotų iš šio festivalio laimingi“, – sakė jis.

Aušros Dargytės nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Aušros Dargytės nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka

A.Barniškis-Blėka patikino, kad festivalyje itin didelis dėmesys skiriamas dalyvių saugumui. Ir nors neretai atvykstantiems tenka laukti didelėse eilėse, vis tai – dėl griežtų patikros punktų, čia neleidžiama įsivežti alkoholių ir kitų draudžiamų medžiagų. „Visa tai darome dėl pačių žmonių saugumo“, – sakė jis.

Kai negroja muzika, čia taip pat galima rasti kuo užsiimti. Organizatoriai pasirūpino, kad dalyviams nestigtų įvairios smagios veiklos ir užsiėmimų.

Martyno Siruso nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Martyno Siruso nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka

Festivalį pradėjo teksasietis Keegan‘as McInroe‘us, kurio įstabiai gergžiančiam vokalui lūpine armonikėle pritarė Lietuvos bliuzo veteranas Aleksandras Belkinas. Nuo pat pirmų akordų publika muzikantus maudė aplodismentuose. O užkulisiuose Keegan‘o laukė gerbėjai, su kuriais jis maloniai fotografavosi ir dalino autografus.

Juosmenį siekę ugniniai atlikėjo plaukai – jau praeitis. Lietuviams jis pasirodė ežiuku kirpta galva. „Nusikirpau prieš mėnesį, plaukus paaukojau labdarai. Nieko, ataugs“, – juokėsi K.McInroe‘us, turintis airiško, škotiško ir vokiško kraujo.

Užkulisiuose jis turėjo progos pabendrauti su kitais tėvynainiais – Dwayne‘o Dopsio kompanija iš Luizijanos valstijos. Raumeningasis zydeco bliuzo atstovas visiškai nevartoja alkoholio, bet tai, ką išdarinėjo scenoje, publiką ypač svaigino. Armoniką puikiai valdančio bliuzmeno grupėje – ir skalbimo lenta grojantis muzikantas, tapęs malonia egzotika susirinkusiems.

„Mėgstu šitą festivalį, jo žmones ir ypač moteris, - koketavo charizmatiškasis D.Dopsis. – Rašėte, kad čia ieškosiu žmonos? Ak, dabar tai oficialu.“

Lietuviams tikra švente tapo ir suomių „Steve‘n‘Seagulls“ pasirodymas. Efektinga sceninę aprangą ir velnišką energiją pademonstravę atlikėjai buvo pakviesti biso. Publika nė už ką jų nepaleido nuo scenos. Užkulisiuose vaikinai ilgai negalėjo atgauti kvapo. „Tai buvo vienareikšmiai geriausia, kas mums kada nors yra nutikę scenoje“, - teigė „Steve‘n‘Seagulls“.

Martyno Siruso nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Martyno Siruso nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Aušros Dargytės nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Aušros Dargytės nuotr./Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ akimirka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką