Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 15:22

Festivalyje „Galapagai 2019“ – interneto žvaigždė, kurią kvietėsi Angolos prezidentas

IAMDDB
„Scanpix“ nuotr. / IAMDDB

Šiomis dienomis, kai dvi Lietuvos laužo ietis – gerai ar ne, kad į Prezidento inauguraciją tarp daugybės kitų svečių pakviesti ir influenceriai, verta priminti, kad XXI amžiuje geriausias kortas rankose laiko tie, kas laiku perprato interneto žaidimus.

Liepos 26–27 dienomis muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai 2019“, kuris šiais metais vyks Palūšėje, viešės viena ryškiausių šių dienų britų hiphopo, trepo, urbandžiazo žvaigždžių – IAMDDB. Ji gimė Portugalijoje, vėliau su šeima persikėlė į Angliją, gavo pažinti ir savo tėvo šaknis – Angolą.

IAMDDB buvo nenuorama, nerūpestinga, nelengvo charakterio, nesitaikstanti su kieno nors primestomis taisyklėmis, kelianti galvos skausmą mokytojams, labiau besirūpinanti savo nagais nei matematika. Į pamokas ji eidavo pasipuošusi šokiruojančiai trumpu sijonu, ant galvos užsirišusi bandaną.

„Scanpix“ nuotr./IAMDDB
„Scanpix“ nuotr./IAMDDB

Kita vertus, mergina buvo efektingos išvaizdos ir pavydėtino talento. Gerai vaidino, puikiai dainavo. Deja, ar ji koncertuotų su stipriais džiazo atlikėjais, ar su pogrindžio grupėmis, sėkmė neskubėjo siųsti atvirukų. Tai kaip per porą metų pasiekti, kad BBC grojaraštyje būtum trečia ir Europos ture apšildytum amerikiečių reperį Brysoną Tillerį?

„Instagram“ ir „Snapchat“ stories laikais tiesiog neišvengiama klišė, apibūdinanti artistus – „autentiškas“. Bet IAMDDB išties buvo tokia. Ir netrukus ji tapo socialinių tinklų žvaigžde: siuntė bučinius iš fotogeniškų kelionių savo „Instagram“ sekėjams, rašė įkvepiančias tezes ir demonstravo meilę savo vaikinui.

Dažnas motyvas jos nuotraukose – iškištas liežuvis, rokenrolo ragai ar vidurinysis pirštas. Mergina leidžia mėgautis ir savo wow figūros linkiais – gal keldama pavydą, o gal motyvaciją aerobikos drabužius naudoti pagal paskirtį.

Rasite ją vilkinčią trumpučius šortus, hot! marškinėlius ar glaustinukes, kad ir su užrašu „Make money, not friends“. Reaguokite, kaip norite, bet iš 400 tūkstančių sekėjų jos nuotraukai širdelę visuomet skirs bent dešimtadalis šios minios. Ir jokie internetiniai nuotykiai nesutrukdė jai gauti pakvietimo į Angolos prezidento šeimos šventę.

„Scanpix“ nuotr./IAMDDB
„Scanpix“ nuotr./IAMDDB

Atlikėja neslepia: jos gyvenime buvo ir visiškai juodų dienų. Bet užuot gailėjusi savęs – neišgirstos, nesuprastos, neįvertintos – ji ėmėsi veikti, kalbėti, rodytis internete, ir blogą savijautą versti į pozityvą. Socialiniai tinklai ją suvedė su daugybe žmonių.

„Iš kur, po velnių, mes pažinotume vieni kitus, jei nebūtų interneto? – klausia IAMDDB. – Bet atminkite Ing ir Jang: gyventi pagal tai, ko iš tavęs tikisi, rodant gyvenimą, kuris nėra tiesa, gali būti nesaugu. Tai kels abejonių. Šito mes norime išvengti, tiesa?“

„Scanpix“ nuotr./IAMDDB
„Scanpix“ nuotr./IAMDDB

Nuotraukomis niekas nesibaigia: IAMDDB įrašinėja muziką, kurios klausosi milijonai. Gyvai ją bus galima išgirsti liepos 26 d. Palūšėje.

Liepos 27 d. ten koncertuos kitas garsus „Galapagų“ svečias – australas DUB FX, su loop‘inimo pedalu apkeliavęs pasaulį, o galop šlovę pelnęs internete.

„Prieš daug metų susikroviau daiktus ir išėjau pasaulio gatvėmis, kad ten gročiau muziką ir finansuočiau savo keliones. Mano draugas filmavo tuos pasirodymus ir kėlė į YouTube. Klipai tapo viral‘u ir netrukus privertė mane keliauti dar daugiau. Ačiū už jūsų palaikymą!“ – rašo DUB FX, vien šią vasarą apkeliavęs daugybę kietų Europos festivalių.

Jo pasirodymų nuotraukose nesimato aikštės galo – į DUB FX koncertus plūsta minios. Turime progą patirti tai Lietuvoje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką