Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 10d. 11:12

Festivalyje „LEMPAfest“ grosiantis „Garbanotas bosistas“: „Mūsų muziką įkvepia gražūs žmonės“

„Garbanotas bosistas“
Tomo Lukšio nuotr. / „Garbanotas bosistas“

„Garbanotas bosistas“ banguoja nebe pirmojo grupės bosisto Augustino garbanomis, o taikos, hipių, gamtos ir psichodelikos garsais.

Septintus metus Lietuvos ir užsienio scenose grojanti grupė „Garbanotas bosistas“ – tai šauni ketveriukė, su kuria susipažinti iš dar arčiau kviečia festivalio „LEMPAfest“ komanda šauniausiame vasaros renginyje liepos 10-12 dienomis Bijūnuose, Aukštadvaryje.

Apšilimui prieš festivalį – interviu su „Garbanotu bosistu“ – apie naująjį albumą, kelionę nuo kabako iki lofto, rokenrolo muzikantus, pasukusius į psichodeliką bei staigmenas, kurios prasidės jau penktadienį, liepos 10-ą dieną „LEMPAfest‘e“.

VIDEO: Garbanotas Bosistas - Above Us (Live)

Naujasis „Garbanoto bosisto“ albumas vadinasi„Above us“. Apie ką jis?

Atrodo, sunku mėginti žodžiais nupasakoti apie ką yra muzika. Jei galėtum, tikriausiai negrotum. Gal tik pats albumo pavadinimas apie žvilgsnį iš viršaus. Albumo dainų nuotaikos ir istorijos gana skirtingos, kaip ir viskas, kas dedasi laike ir erdvėje, bet kuo iš aukščiau į visą tai žiūri randi vis daugiau sąsajų ir vienybės. Kai į žemę žvelgi iš kažkur labai aukštai, lieka tik šviesos taškas. Toje šviesoje visi viską ir darom.

Kas įkvėpė šį albumą ir jūsų muziką?

Žmonės. Gražūs žmonės, kurie kartais elgiasi ir galvoja taip skirtingai, kad nesupranti, kaip žodis „gražus“ gali tiek visko savyje sutalpinti.

Klausydami „Above us“ girdime žavių, netrumpų psichodelinių melodijų, iš esmės tai naujai suskambėjęs  „Garbanotas Bosistas“. Kodėl pasukote nuo rokenrolo, roko link psichodelikos?

Gal pasaulis šiuo metu mums toks atrodo. Žmonės gali tris valandas fotografuoti save prie jūros, gali persirengę antinu vaikščiot po prekybos centrą ir dalinti skrajutes, gali mėgint skristi oro balionu po žeme, kad sumuštų Gineso rekordą, gali nusiųsti robotą ant kometos, gyventi daugiabučiuose, keturias valandas sėdėti automobilių spūstyje, netilpti paplūdimyje, perdirbti šiukšles ir galima būtų vardinti viską, kas šauna į galvą. Ir jie tai daro, nes nori. Jau nekalbant apie tai ką gali stebėti tiesiog gamtoje. Psichodelika man atrodo kasdienė patirtis, gal tada ir groji apie tai.

Ulos Liukos nuotr./„Garbanotas bosistas“
Ulos Liukos nuotr./„Garbanotas bosistas“

Lietuviškojo roko kultūrą nagrinėjusi autorė Emilija Visockaitė neseniai viename iš savo tekstų pastebėjo, kad Bosistas jau nebe „Baltų dramblių“ kabako muzikantai, o grupė, kurios gerbėjai užpildo visą „Loftą“. Papasakokite, kokį kelią nuėjo „Garbanotas Bosistas“, kad pasiektumėte tai, ką šiandien turite?

Atrodo, darom tai kas mums patinka, tada kelias neprailgsta. Smagu eiti, o jei mėgintume papasakot ką eidami matėm, tai būtų labai ilgas rašinys. Tik sutikom daug žmonių, kurie padėjo ir su kuriais eiti buvo ir yra smagu, čia geriausia dalis.

Mistiškas, paslaptingas, šešėliuose ir augalų kontūruose paskendęs naujo albumo pristatymas. Psichodelinės muzikos garsai klausytojams sukūrė asociacijas su legendiniais „Pink Floyd“. Anksčiau jus tapatindavo su „Led Zeppelin“. Koks „Garbanoto bosisto“  ryšys su šiomis legendinėmis grupėmis  ir jų muzika?

Mūsų tėvai mums jas parodė. Smagu, kai žmonės mūsų muzikoje randa panašumų su tokiomis grupėmis, nes jos tikrai mus įkvėpė ir vis dar įkvepia. Nesistengiam jų kopijuoti, tiesiog klausom. Kai mokaisi kalbą, daugiausiai išmoksti klausydamas kaip ja kalba kiti, mėgindamas susikalbėti, savo kalboje niekad nevartosi žodžių, kurių nesi girdėjęs, bet tai nereiškia, jog negalėsi pasakyti kažko savito. Minėtos grupės ir dar begalės kitų, kurių klausom, tuo ir įdomios, kad tais pačiais žodžiais pasakojo apie skirtingas spalvas!

VIDEO: Garbanotas Bosistas - Oh, My Brother (Garbanotas Sekmadienis)

Liepos 11-ąją grosite festivalyje „LEMPAfest“. Kuo nustebinsite savo gerbėjus?

Jei stebėsimės mes, klausytojai galės stebėtis kartu. Tikiuosi neužmiršim stebėtis.

„Garbanotas bosistas“ jau ruošiasi „LEMPAfest‘ui“, o festivalio komanda primena, kad liepos 10-12 dienomis Bijūnuose nuotykių ir geros muzikos ištroškusių vasarotojų laukia atlikėja iš Jungtinės Karalystės Judith Ude. Pašėlti kviečia energingieji „NUTEKI“ iš Baltarusijos, akustinių garsų iš Latvijos atveš „MyRadiantU“, o lietuviškų atlikėjų gretas pildys „Atika“ lyderis Darius Žvirblis su Kalnų ereliais, „Sisters On Wire“ bei daug kitų. Ištvermingiausius šokti iki ryto ir saulę sutikti kartu kviečia „LEMPAfest“ vakarėlis su DJ.

Šiemet „LEMPAfest“ bus galima susipažinti su keramikos subtilybėmis, Lindy Hop šokio žingsneliais, dainų kūrybos procesu, gospel muzikos žanro išskirtinumu. Smaližiams – unikalios šokolado valgymo dirbtuvės bei galimybė sudalyvauti įvairaus plauko „pasidaryk pats“ (DIY) užsiėmimuose, žinių ištroškusiems – proga susiburti diskusijoms su kompetentingais pranešėjais aktualiomis socialinėmis bei gyvenimiškomis temomis.

Festivalyje galėsi sėsti ant dviračio, griebti lazdą ir išbandyti Lietuvoje vis dar naujiena esantį dviračių polą (Bike polo). O savo atsparumą smūgiams turėsi išmėginti žaisdamas burbulinį futbolą arba susitapatinti su gyvu fusbolo žaidėju. Galėsi išbandyti savo tvirtumą jėgos estafetėje bei drąsą leisdamasis „tarzanke“.

Šeštasis pojūtis – gera nuotaika ir energija – šviesiausiame ir blaiviausiame festivalyje dovanų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Grupė Garbanotas bosistas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Grupė Garbanotas bosistas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką