Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 16d. 21:35

Garbūs svečiai Vasario 16-ąją rinkosi į iškilmingą vakarą: įteiktos 2018 metų nacionalinės kultūros ir meno premijos

Nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimo svečiai
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vakaro svečiai

Šeštadienio vakarą garbūs svečiai rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, kuriame buvo teikiamos 2018 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos. Svečiai taip pat turėjo išskirtinę progą pasimėgauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtu koncertu. Šventinio renginio programos pradžioje sveikinimo žodį tarė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Renginio nepraleido žinomi žmonės, tarp vakaro svečių buvo galima sutikti ir visuomenininkų, politikų bei verslininkų.

Programoje klausytojai išgirdo Mykalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius, kurie tarsi magiškas kodas, šimtmečio Lietuvos raktas. Tai yra istorinis ir sykiu modernus raktas, koncerto metu atrakinęs kiekvieno lietuvio širdį, atvėręs gausius praeities ir dabarties kūrybos aruodus. Juose ypatinga vieta teko kiekvieno autoriaus savitai išreikštiems pagarbos Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui ženklams.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti skirtame koncerte skambėję kūriniai reflektavo įvairius M.K.Čiurlionio kūrybos aspektus, tarsi iš naujo atkūrė muzikinį Čiurlionio siluetą, klausytojams nutiesė saitus į dabarties ženklais nužymėtus individualius čiurlionianos apmąstymus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vakaro svečiai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vakaro svečiai

Koncerto metu klausytojai taip pat išgirdo Giedriaus Kuprevičiaus, Fausto Latėno, Kristinos Vasiliauskaitės, Arvydo Malcio ir Lino Rimšos kūrinius.

Išskirtinai Vasario 16-osios vakarui skirtame koncerte kūrinius atliko Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras, dirigento Modesto Pitrėno vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras bei dirigentai Modestas Barkauskas, Petras Bingelis ir Robertas Šervenikas.

Nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimo svečiai – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką