Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 27d. 17:12

Giedrė pristato naują dainą: „Tai – išbandymas atvirumu”

Giedrė
Monikos Penkutės nuotr. / Giedrė
Dainų autorė ir atlikėja Giedrė šiandien pristato naują savo kūrinį „Tiesa ar drąsa?”. „Realiai visa mūsų socialinio gyvenimo pusė svyruoja tarp tiesos ir drąsos”, – sako atlikėja ir primena, kad svarbu ne tik išrėkti savo įsivaizduojamą tiesą, bet ir įsiklausyti į kitą.

„Tiesa – drąsa” yra paauglių mėgstamas aštrus psichologinis žaidimas, išbandymas atvirumu. Giedrė apie tai kalba ir savo dainoje. „Man atrodo, kad dažnai mes per daug skiriame laiko šiam žaidimui. Vis bandome įrodyti savo tiesas ir pateisinti savo sprendimus kažkokia menama drąsa. Man atrodo, kad tiesa ir drąsa yra labai subjektyvu”, – svarsto dainininkė.

O jei vis dėlto reikėtų rinktis: tiesa ar drąsa? „Aš renkuosi neskaudinti nei savęs, nei kito. Renkuosi įsiklausyti ir išgirsti. Ir nieko neįrodinėti. Nes gali būti visaip”, – sako Giedrė.

Na, o belaukiant koncerto – naujausios Giedrės dainos „Tiesa ar drąsa?” premjera:

VIDEO: GIEDRĖ - Tiesa ar drąsa?

Marškinių plėšymas dėl savo įsitikinimų jai nebūdingas.

„Pažįstu daug žmonių, kurie ardosi vardan savo tiesos įrodymo kitam. Tarkim, eurovizinis draskymasis komentaruose, kad štai ši ir ne kita grupė yra geriausia. Politika, vaikų auklėjimas, religija – daug pavyzdžių. Cha! Vieną tokių mačiau savo akimis: iš kavinės išeina solidaus amžiaus pora, moteris liepia vyrui vilktis striukę. „Nešalta man”, – tyliai atsako vyriškis. „Šalta, pasakiau”, – pakeltu tonu padedamas taškas”, – neslėpdama šypsenos pasakoja atlikėja.

Giedrė pripažįsta, kad anksčiau pati buvo kategoriškesnė. Dabar – labiau linkusi į pokalbį. Ji nėra idealistė, tačiau tiki, kad garbės žodis galioja ir šiais laikais. „Ir jis galioja tiesiogiai – arba ištęsi, arba toje konkrečioje situacijoje esi pasišiukšlinęs”, – sako Giedrė.

O kaip susigrąžinti pasitikėjimo kreditus po išdavystės? „Išdavystė išdavystei nelygu. Jeigu kalbame apie meilę – manau, kad kito žmogaus mes negalime pasisavinti. Patarti kitam, ar pasitikėti „išdavusiu” dar kartą – aš negaliu, nes tai yra kiekvieno asmeninis sprendimas. Tik žinau, kad gali būti visaip. O štai po išdavystės, pavyzdžiui, karo metu – antro šanso draugystei nebeduočiau”, – teigia dainininkė.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Atlikėja GIEDRĖ
Ryčio Šeškaičio nuotr./Atlikėja GIEDRĖ

Tačiau apgauti Giedrę nelengva – ji puikiai perpratusi kūno kalbą. „Aš jau daug metų esu dėstytoja, tai studentų išsisukinėjimo gimnastikos judesius jaučiu net užsimerkusi”, – juokiasi.

Jaunesnei atlikėjų kartai ji – rimtas autoritetas. Tiek išskirtinis GIEDRĖS balsas, tiek jos parašyti kūrinių tekstai visuomet priverčia įsiklausyti. Tai – Giedrės arkliukas. Kaip ir 1990-2000 metų stilistika. Tai aiškiai juntama šiame kūrinyje, vienoje melodijos frazėje panaudotas ir balso iškreipimo filtras, primenantis tų laikų tendencijas.

Apie tai kalbėdama Giedrė pamini smagų pakeliavimo laiku momentą. „Kūrinys „Tiesa ar drąsa?”, kaip ir kitos mano būsimojo albumo dainos, buvo kurtas ir įrašytas kartu su muzikos prodiuseriu Faustu Venckumi. Man patinka mudviejų tandemas. Bet šioje dainoje Faustui teko kurti house muziką, nors realiai, kai ši stilistika buvo ant bangos, jam tebuvo kokie 5 metai.

Albume bus ir daugiau dainų, kurios primins „tą – ne džiazinę Giedrę” ir man tai labai patinka. Esu dėkinga Lietuvos kultūros tarybai, asociacijoms AGATA ir LATGA, kurios iš dalies finansuoja mano albumą. Beje, kelias naujausias dainas jau bus galima išgirsti mano artimiausiame koncerte birželio 8 d. Vilniuje, „Vasaros terasoje”. Kaip ir visi muzikantai, be galo pasiilgau koncertų ir publikos", – šypsosi Giedrė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 2 Muzika Dainos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką