Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 1d. 15:01 , atnaujinta: 2013 spalio 1d. 15:28

Grupė „Biplan“ pažėrė naujienų: gerbėjus stebins metų koncertu, rusišku „Amore“ singlu ir nauju vaizdo klipu

Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas

Antradienio popietę 18-ąjį gimtadienį švenčianti roko grupė „Biplan“ žiniasklaidos atstovus pakvietė susitikti sostinės ukrainiečių restorane „Boršč“, kur prie pietų stalo pranešė svarbiausias naujienas iš grupės gyvenimo. Paaiškėjo, jog 2013-uosius metus „Biplan“ ketina užbaigti skambiai – gerbėjams žada metų koncertą „Lofte“, naujai išleistą dainos „Amore“ rusiškos versijos singlą bei ukrainietiškos kūrinio versijos vaizdo klipą. Maža to, visai netrukus klausytojus pasieks ir naujasis grupės kūrinys „Sapnų gaudyklė“.

Bendraudami su žiniasklaidos atstovais „Biplan“ muzikantai – Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas – neslėpė: 2013-ieji grupei buvo išskirtinai darbingi – kupini veiklos, kelionių. Daugiausiai muzikantai aplankė Rytuose – Rusijoje, Ukrainoje.

„Keliaudami įgavome daug žinių ir daug daugiau patirties. Olegas rašė, kad gera pasijausti senu vilku, tačiau net ir mes turime ko išmokti“, – kalbėjo M.Melmanas.

Ne tik išmoko, bet ir idėjų sugeneravo – svarsto kitąmet išleisti albumą: „Šie metai – vieni aktyviausių per visą grupės veiklą. Atėjo toks laikas, kai grupei reikėjo kažką pasakyti. Gan ilgai tylėjome, todėl natūraliai pribrendo laikas parodyti kažką naujo. Paprastai mes atsinaujiname kas penkerius metus – dabar privalome išleisti albumą 2014-aisiais. Šie metai buvo mūsų generalinė repeticija.“

Dainuoja ukrainietiškai

Bene svarbiausia „Biplan“ naujiena – ukrainietiška dainos „Amore“ versija, pasirodysianti singlo pavidalu. „Manau, tokio įvykio Lietuvos muzikos istorijoje dar nebuvo. Mes – lietuviai, įrašę dainą ukrainietiškai. Jų reakcija buvo labai pozityvi, kiek buvome Kijeve, jie mus vadina „mūsų lietuviais“. Perrašytame dainos variante buvo pateiktas literatūrinis vertimas, mane mokė, kaip ką reikia tarti. Komentatoriai net rašė, kad patikėtų, jog dainuoja ukrainietis“, – pasakojo M.Melmanas.

Muzikantai atskleidė, jog kadaise buvo išvertę dainą į ukrainiečių kalbą – „Anzelmutę“. Tiesa, šis įrašas klausytojų nepasiekė.

Olegas Aleksejevas
Olegas Aleksejevas

2013-aisiais „Biplan“ Ukrainoje buvo neretas svečias – duris jiems atvėrė skirtingos televizijos ir radijo stotys, jų eteryje kūrinys „Amore“ pasiekė topų viršūnes. Grupė taip pat dalyvavo ir nacionaliniuose Ukrainos muzikos apdovanojimuose. Tiesa, vyrai neslėpė – žinomi jie yra svečios šalies muzikos atstovams, tačiau Kijevo gatvėse praeiviams autografų dalinti dar neteko.

Į galimybę dainuoti kitomis kalbomis muzikantai taip pat nenumoja. „Kitoms kalboms nesakome “ne„ – jau esame sudainavę „Labas rytas“ albaniškai“, – atviravo O.Aleksejevas.

Lankėsi Rusijoje

Apsilankė „Biplan“ ir Rusijoje – anksčiau čia svečiavosi dar labai jauni, vos susikūrus grupei.

„Pirmąkart apsilankius Rusijoje buvome kaip egzotika. Dabar yra globalizacija – niekam nebėra skirtumo, kas iš kur yra“, – neslėpė O.Aleksejevas. Vis dėlto atviravo, kad ir čia „Biplan“ buvo itin draugiškai sutikti.

Lygindami pirmąjį apsilankymą Rusijoje su šiųmetiniu, M.Melmanas ir A.Oleksejevas save vertina kurkas rimčiau.

„Esame išmintingi, žinome, ko norime ir ką galime gauti. Pirmąkart būdami ten buvome labai jauni. Rusijos rinkoje atrodėme kaip nežinia kur įmesti katinėliai. Lietuviškas ir rusiškas pramogų pasaulis skiriasi. Dabar mes jau viską žinome, nors ir padarėme ilgą pauzę. Veikla Rytų fronte visada buvo idėja, esanti mūsų galvose“, – patikino M.Melmanas.

Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka

Išleis naują dainą

„Sapnų gaudyklė“ – taip vadinasi naujasis „Biplan“ kūrinys. „Olegas dar net negirdėjo galutinės jo versijos – toks jis naujas“, – šmaikštavo M.Melmanas. Klausytojus daina pasieks įpusėjus rudeniui.

„Dainą „Amore“ pristatėme žiemos pabaigoje, tai buvo daina pavasariui. Vėliau išleidome kūrinį vasarai – „O mes prie jūros“, dabar išleisime kūrinį rudeniui. Tai nebuvo planuota, tačiau atrodo kaip gražus atsitiktinumas“, – apie atsiradusią tradiciją kalbėjo M.Melmanas.

„Pagal skambesį tai – daina, kuri skambės artimai prieš tai buvusiems kūriniams“, – pridūrė A.Oleksejevas.

Maksas Melmanas
Maksas Melmanas

Kvies į koncertą

Lapkričio 29-ąją „Biplan“ gerbėjus pakvies į didįjį metų koncertą, šis įvyks sostinės menų fabrike „Loftas“. Renginys tebėra planuojamas, todėl tikslių detalių grupės nariai negalėjo atskleisti. 

„Jis bus didelis, tačiau ne Andriaus Mamontovo lygio. Koncerte norime apibendrinti visus metus, nors nežinome, kaip tai pavyks. Tikimės, kad išėję žmonės sakys, kad buvo faina“, – sakė M.Melmanas. 

Gimtadienis lūdina

Apie tai, kad būtent šiandien švenčia "Biplan" 18-ąjį gimtadienį, muzikantai nepanoro daugžodžiauti. 

"Norime išvengti šių kalbų - grupei jau daug metų, o vis dar jaučiamės jauni ir perspektyvūs", - kalbėjo M.Melmanas neslėpdamas, kad "Biplan" gerbėjai jau taip pat spėjo užaugti. 

Viso grupė jau turėjo net keturis gerbėjų klubus, tačiau visi jie patraukė savais keliais - užaugo ir laiko grupės veiklai sekti nebepakako. 

Abu grupės nariai tikino, kad visąlaik žinojo, jog "Biplan" gros išties ilgai. 

"Seniau juokaudavome, kad grosime tiek pat, kiek "Rolling Stones" ir Stasys Povilaitis. Ir dabar taip sakome", - šmaikštavo M.Melmanas. 

Susitikimą su grupe "Biplan" vainikavo kavinės "Boršč" paruošta staigmena - žiniasklaidos atstovams restoranas pristatė specialų desertą, pavadintą grupės vardu. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką