Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 2d. 14:03

Grupė „Blues Makers“ žino pasaulinio garso žvaigždės Erico Claptono kūrybos kainą

V.Jutas ir „Blues Makers“
Grupes archyvo nuotr. / V.Jutas ir „Blues Makers“

Daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančios grupės „Blues Makers“ gitaristas Virgilijus Jutas prie unikalaus talento charizmatiškos asmenybės Erico Claptono kūrybos prisilietė prieš keletą metų. Nuo to laiko šios pasaulinės žvaigždės kūriniai jį lydi nuolat.

Su „Blues Makers“ V.Jutas Lietuvos scenose pristato nuolat atnaujinamą „Eric Clapton“ projektą. Šį penktadienį, spalio 4 dieną, geriausi ir žymiausi E. Claptono  kūriniai skambės „Brodvėjaus“ muzikos klube.

Sprendimas Varnių bliuzo festivalyje pristatyti  naują projektą, skirtą pasaulinio garso gitaristui, kompozitoriui ir atlikėjui E. Claptonui, prieš keletą metų grupei „Blues Makers“ tapo lemtingu. 

Didelio dėmesio sulaukęs „Eric Clapton Projekct“  taip įsiliejo į grupės koncertinę veiklą, jog iki šiol bliuzo ir teisingos, turinčios išliekamąją vertę muzikos gerbėjai šio projekto nenori paleisti nuo scenos.

„Blues Makers“ muzikantai neslepia – projektas iš jų reikalauja didelio susikaupimo ir pastangų. „E. Claptono kūriniai sudėtingi. Reikia nuolat palaikyti formą tam, kad atliktume viską techniškai teisingai. Be to, jo muzikai reikia  ir širdies, ją reikia išjausti ir perteikti tiksliai, neiškraipant, nekeičiant. Claptonas laikomas vienu įtakingiausių roko eros muzikantų ir vienu visų laikų geriausiu gitaristu. Kai groji jo kūrinius, iškart tampa aišku, kodėl šis muzikantas taip šlovinamas visame pasaulyje“, – sako  grupės „Blues Makers“ gitaristas V. Jutas.

Anot jo, grupė iki šiol domisi pasaulinės žvaigždės naujausiais muzikiniais atradimais, perklauso ir analizuoja naujus E. Claptono kūrinius, svarsto, kaip atnaujinti ir kuo papildyti programą.

„Eric Clapton Project“ – tai žymiausi „auksinės“ muzikanto eros kūriniai iš sėkmingiausių jo albumų: „Cream“, „Money and cigarettes“, „Unplugged“, „From the Cradle“,“ Piligrim“ ir kt.

„Viena populiariausių Erico Claptono dainų „Tears In Heaven“ įvertinta net trimis prestižiniais „Grammy“ apdovanojimais. Iš viso Erico Claptono kolekcijoje – net septyniolika „Grammy“ apdovanojimų. Už savo veiklą atlikėjas yra apdovanotas Britų imperijos komandoro kryžiumi. Ir tai – tik nedidelė dalis muzikanto sukauptų apdovanojimų bei įvertinimų. Mums didelė garbė ir iššūkis pristatyti šio žmogaus kūrybą brandžios muzikos gerbėjams Lietuvoje“, – teigia V. Jutas.

Šį penktadienį „Brodvėjaus“ klube skambės ne tik pasauliniai šio muzikos kūrėjo hitai, bet ir dainos iš paskutiniųjų jo albumų.

„E. Clapton Project“ pristatančios grupės „Blues Makers“ repertuare nuo 1990 metų skamba bliuzo, džiazo ir roko klasika, variacijos, savos kūrybos kompozicijos lietuvių ir anglų kalba. Antrą dešimtmetį „bluzmeikeriai“ aktyviai dalyvauja tiek, Lietuvos, tiek užsienio muzikos gyvenime.

Išleisti šeši muzikinai albumai, sudalyvauta daugybėje muzikinių festivalių ir muzikinių projektų, bendradarbiauta su daug garsių, atlikėjų.

Jūsų dėmesiui – „Blues makers“ pasirodymas:

VIDEO: „Blues makers“ pasirodymas
Temos: 1 Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką