TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Grupė „Vaya Con Dios“ kviečia gerbėjus išrinkti dainas jos paskutiniam koncertui Lietuvoje

„Vaya Con Dios“
Koncerto organizatorių nuotr. / „Vaya Con Dios“
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 21 dieną Vilniaus Pramogų arenoje Lietuvos publika paskutinį sykį klausysis garsiosios belgų grupės „Vaya Con Dios“ dainų. Po 27-erių šlovingų metų scenoje hitų „Puerto Rico“, „Nah Neh Nah“, „What's A Woman“ ir daugelio kitų įsimintinų kūrinių atlikėjai išvyko į atsisveikinimo gastroles – repertuarą paskutiniam pasirodymui Vilniuje kviečiami parinkti ir mūsų šalies klausytojai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šių metų pradžioje apie planus atsisveikinti su scena paskelbusi grupė šia proga nusprendė įteikti ypatingą dovaną tiems, kurie daug metų seka „Vaya Con Dios“ kūrybą. Kadangi tai – paskutinė proga jos dainas išgirsti gyvai, grupė nori, kad atsisveikinimo vakaras pateisintų visus gerbėjų lūkesčius. Todėl žiūrovai šiose gastrolėse iš stebėtojų virsta aktyviais programos sudarytojais.

Oficialioje grupės interneto svetainėje www.vayacondios.info kiekvieną lankytoją pasitinka kvietimas pasirinkti tris labiausiai patinkančias šio kolektyvo dainas. Prieš akis – visų grupės išleistų albumų kūrinių sąrašas, galima rinktis bet kurią dainą, įrašytą nuo pat karjeros pradžios 1986-aisiais. Lankytojų taip pat prašoma nurodyti šalį, iš kurios jie pareiškė savo nuomonę.

„Tokiu būdu norime išsiaiškinti savo gerbėjų norus kiekvienoje valstybėje, kurioje koncertuojame. Esame puikiai pasiruošę, galime atlikti bet kurį kūrinį iš savo repertuaro. Mūsų diskografijoje – per 70 išleistų dainų. Visų jų pagroti per dvi valandas, žinoma, neįmanoma. Todėl kviečiu aktyviai reikšti savo nuomonę, kad galėtume jus nudžiuginti trokštamais kūriniais“, – sako grupės lyderė vokalistė Dani Klein.

Atlikėja neslepia, jog tikisi netikėtų pasirinkimų – mat populiariausi kūriniai koncerte vis tiek skambės, todėl už juos balsuoti nebūtina.

„Daug žmonių balsuoja už tokias dainas kaip „Heading For A Fall“, „Just A Friend Of Mine“, „Puerto Rico“ ir taip toliau. Suprantu, kad tie kūriniai yra populiariausi, bet tai nėra išradinga. Galiu tvirtai patikinti, kad šios dainos tikrai bus įtrauktos į koncerto sąrašą – kitaip ir negali būti. Man įdomiau, kuriuos rečiau skambančius kūrinius norite išgirsti gyvai. Lietuviai, nustebinkite mane“, – ragina Dani Klein.

Tai, kad žiūrovai gali patys suformuoti koncerto programą – retas atvejis muzikos pasaulyje. Paprastai populiarūs atlikėjai surepetuoja dvi dešimtis kūrinių ir programos nekeičia visus metus. Tačiau „Vaya Con Dios“ dėl šios ypatingos progos nusprendė pasielgti kitaip.

Šį savaitgalį Bosnijoje dar vieną atsisveikinimo gastrolių dalį baigiančios grupės koncertus Europoje lydi didelė sėkmė. Pavyzdžiui, į pavasarį Varšuvos kongresų rūmuose vykusį koncertą buvo išpirkti visi bilietai. Koncertų rengėjams pavyko prikalbinti grupę atvykti ir dar kartą ten pat pasirodyti spalio pradžioje – kasose bilietų ir vėl greitai neliko. Atrodo, kad kaimyninėje šalyje „Vaya Con Dios“ gerbėjų alkis – nepasotinamas. Koncerto Lietuvoje rengėjai iš Lenkijos jau sulaukė nemažai užklausų apie galimybę įsigyti bilietus į pasirodymą Vilniuje.

VIDEO: „Vaya Con Dios“ atsisveikinimo koncertuose skambanti daina „Nah Neh Nah“

Žiūrovai skuba paskutinį sykį scenoje pamatyti grupę, kuri yra laikoma bene ryškiausiu iš Belgijos kilusiu muzikiniu reiškiniu. Džiazas, bliuzas, flamenkas, čigonų ir Lotynų Amerikos muzika, net operos elementai – visa tai „Vaya Con Dios“ supynė į išskirtinį skambesį, kurį labai sunku atkartoti ar pamėgdžioti.

Grupės hitai pasiekė ir JAV, ir Azijos klausytojų ausis, jos albumai parduoti daugiau nei 10 milijonų egzempliorių tiražu.  Albumai „Vaya Con Dios“, „Night Owls“, „Time Flies“ yra daugybės brandžių melomanų kolekcijoje.

Nors kritikai spėliojo, kad grupės muzika – pernelyg keista, paaiškėjo, kad ji – tiesiog pasmerkta populiarumui. Kūrinius „Nah Neh Nah“, „Puerto Rico“, „Don't Break My Heart“, „What's A Woman“, „Heading For A Fall“ pamėgo MTV ir populiariausių radijo stočių auditorija. Nesutrukdė ir tai, kad „Vaya Con Dios“ visiškai neatitiko tų laikų popžvaigždžių stereotipų – kai įsibėgėjo grupės karjera, vokalistei Dani Klein jau buvo 34-eri, muzikantai nekūrė jokių reklamos triukų, nesilankė garsenybių vakarėliuose ir už scenos ribų buvo beveik nepastebimi.

Dani Klein tokio požiūrio laikosi iki šių dienų. Atlikėja nemėgsta žaisti populiarumo žaidimų, ne itin dažnai duoda interviu ir laikosi nuomonės, kad už artistą turi kalbėti jo muzika. Tiesa, prieš porą metų ji išleido Belgijoje į bestselerių sąrašus patekusią memuarų knygą, tačiau ir joje neatskleidė visų savo gyvenimo paslapčių.

VIDEO: „Vaya Con Dios“ – „Puerto Rico“

Publika ją myli ir be to – 2004-aisiais po aštuonerių metų kūrybinės pertraukos į sceną sugrįžusi grupė „Vaya Con Dios“ surengė ne vieną sėkmingą pasaulinį turą. Prieš šešerius metus ji koncertavo ir Lietuvoje, kur sulaukė gausios gerbėjų minios.

Buvę jos koncertuose žiūrovai žino – svarbiausi šių pasirodymų bruožai yra puikus, išskirtinio tembro Dani Klein vokalas, didelis visų atlikėjų meistriškumas (atsisveikinimo ture su vokaliste į sceną žengia devyni muzikantai), scenos kultūra ir didelė pagarba klausytojui. Dainininkė scenoje visada elgiasi solidžiai, bet šiltai – jos bendravime su publika yra vietos ir pokštams, tačiau dar daugiau dėmesio skiriama trumpiems nuoširdiems pasakojimams apie dainų atsiradimo istoriją ir su jomis susijusius išgyvenimus.

Kai šių metų pradžioje „Vaya Con Dios“ paskelbė, kad vyksta į paskutinį turą, daugelio lūpose buvo klausimas „kodėl?“. „Tai – tvirtas apsisprendimas. Koncertuose išgyvenu labai emocingų akimirkų. Būna tokių momentų, kai pati pagalvoju – galbūt per greitai nusprendžiau. Bet žinau, kad šis sprendimas – teisingas. Tikrai nebus jokių sugrįžimų ar bandymų atsisukti atgal. Nusprendžiau, kad atėjo metas išmėginti kitus užsiėmimus, priimti naujus iššūkius. Neturiu aiškaus plano po „Vaya Con Dios“ pabaigos – žiūrėsiu, kur gyvenimas mane nuves. Tai buvo įdomi ir jaudinanti kelionė – man garbė ją baigti mylinčių žiūrovų akivaizdoje. Dar ir dėl to, kad esu labai patenkinta grupės muzikos skambesiu koncertuose – galiu drąsiai pasakyti, kad dabar su manimi grojanti komanda – tiesiog ideali. Be to, negalvokite, kad tai – liūdesio vakaras. Šių koncertų nuotaika – labai šilta ir šventiška“, – sako Dani Klein, kviečianti vilniečius į muzikinį pasimatymą prieš pat Kalėdas.

Bilietai į „Vaya Con Dios“ atsisveikinimo koncertą platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką