Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvos muzikos klubas „Artistai“ atveria terasos vartus džiazui

Koncerto akimirka
Koncerto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienais metais gyvos muzikos klubo „Artistai“ kiemelis prisipildo ne tik Marytės puoselėjamomis gėlėmis, fontano čiurlenimu, padavėjų šūksmais, įvairiakalbiais pokalbiais, bet ir gera muzika. Šiemet dešimtmetį švęsianti, daugelio vilniečių ir svečių pamėgta vieta ėmėsi organizuoti džiazo antradienius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tai, žinoma, nėra originali idėja, bet, bendraujant su muzikantais, kitų garsių Vilniaus džiazo renginių organizatoriais, tokios muzikos gerbėjais, nuskambėdavo mintis, jog Vilniaus klubai vis dar šykštūs džiazui. Žanrui, kuris yra populiarus, kuriam būdinga burti žmones, įkvėpti juos, kuris lengvai įsilieja į širdis ilgais vasaros vakarais arba jaukiai nuspalvina rudens, žiemos sezonus. Todėl džiazas tinka visur ir visada, ir jo niekada nebus perdaug. Galbūt, Vilnius taps miestu, kuriame džiazas skambės ištisus metus, tegul vis kitose vietose, bet kiekvienas, sumąstęs paklausyti džiazo gyvai, ras jaukią vietą tai padaryti ir nebūtinai tik savaitgaliais.

Tiesą sakant, keista, kad Lietuva, išauginusi tiek pasaulinių džiazo žvaigždžių, suburianti džiazuojančią bendruomenę į garsius festivalius Vilniuje, Birštone, Kaune, vis dar negali pasigirti džiazo klubu. Mažas žingsnis džiazu alsuojančio miesto idėjos link tebūna antradienio vakarai „Artistuose“. 

Pirmasis džiazo vakaras, kuriame grojo Andrėjus Polevikovas ir dainavo atlikėja Vytautė Pupšytė susilaukė gausaus klausytojų rato, o jaukus Vilniaus senamiesčio kiemelis virto mažu Paryžiumi – tarp gėlių, smagios publikos ir geros muzikos. 

Artimiausi džiazo koncertai antradieniais „Artistuose“ (pertrauką vasarą verčia padaryti tik didelė sporto šventė – pasaulio futbolo čempionatas).

  • Birželio 10d. 20:00 – duetas Jazz Perfume: Ramunė Šerepkaitė (LMTA, vokalas), Jonas Jurėnas (klavišiniai). 
  • Liepos 15d. 20:00 – džiazo vokalo duetas Social Call: Jekaterina Pranevič ir Rūta Švipaitė.
  • Liepos 29d. 20:00 – kompozitorių ir improvizatorių kolektyvas MORGAN FREEMAN (Lietuva, Vokietija, JAV). 
  • Rugpjūčio 5d. 20:00 – Ievos Marijos Baranauskaitės ir Dominyko Norkūno duetas.
  • Rugpjūčio 12d. 20:00 – Eglės Petrošiūtės, šiuo metu gyvenančios ir džiazo vokalo besimokančios Olandijoje, koncertas.
  • Rugpjūčio19d. 20:00 – Ed Arm Quintet pasirodymas: Londono GuildHall teatro ir muzikos mokyklos absolventai atvyksta Lietuvą ir kviečia paklausyti džiazo improvizacijų.
  • Rugpjūčio 26d. 20:00 gatvės muzikos dienose publiką nustebinę džiazo atradimai – COSMIC TRIO.


Džiazo tradicija „Artistuose“ bus tęsiama ir rudenį, tik koncertai iš kiemelio persikels į skliautuotas klubo sales.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką