Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 21d. 16:12

Hugleikuras Dagssonas atvyksta į „Devilstone“ festivalį atidaryti savo darbų parodos

Hugleikuras Dagssonas
Asmeninio albumo nuotr. / Hugleikuras Dagssonas

„Sveiki. Aš esu Hugleikuraa Dagssonas ir kuriu juokelius apie šūdus, mirtį ir kitas šeimos vertybes. Esu karikatūristas ir rašytojas. Taip pat užsiimu kitais dalykais. Nelabai domiuosi makaronais. Gimęs ir išaugintas Islandijoje. Kartą laimėjau apdovanojimą“, – taip savo tinklapyje prisistato islandų menininkas.

Tūkstančius juodų komiksų pripiešusio menininko skiriamasis braižas – minimaliai, kone vaikiškomis linijomis perteikiamas juodas, aštrus islandiškas humoras. Amoralias situacijas ir nepatogius scenarijus H.Dagssonas perteikia minimalistiškai ir taikliai – nelieka vietos dviprasmybėms, viskas labai aišku.

Iš pirmo žvilgsnio primityvūs paveikslėliai vaizduoja situacijas, iš kurių paprastai žmonės nesijuokia. Nuo 2002 m. daugiau nei 20 Iliustracijų knygų išleidusio menininko akiratyje – chaosas, anarchija, kanibalizmas, seksas, incestas, mažumos, religija...

Asmeninio albumo nuotr. /Hugleikuro Dagssono darbai
Asmeninio albumo nuotr. /Hugleikuro Dagssono darbai

Rinkdamasis taikinus, H.Dagssonas, atrodo, nepripažįsta jokių tabu. Tačiau tai nesutrukdė pelnyti nacionalinių apdovanojimų už pjeses teatrui!

H.Dagssonas komiksų paroda – vienas iš pagrindinių akcentų šių metų „Devilstone“ menų programoje „Masinė Hipnozė“. 69 originalūs H. Dagsson darbai bus eksponuojami Anykščių viešojoje bibliotekoje nuo liepos 12 iki rugpjūčio 11 d. Atidaryti parodą ir pabendrauti su gerbėjais į festivalį atskrenda pats darbų autorius. Parodos atidarymas: liepos 12 d., 12:00 val.

Asmeninio albumo nuotr. /Hugleikuro Dagssono darbai
Asmeninio albumo nuotr. /Hugleikuro Dagssono darbai

Per visą laikotarpį iki parodos uždarymo rugpjūčio 11 d. bus galima apžvelgti ne tik darbų ekspoziciją, bet ir įsigyti originalios Hugleikur Dagsson atributikos: iliustracijų knygų, marškinėlių ir menininko darbų.

„Devilstone“ 2019 vyks liepos 11–14 dienomis Anykščiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką