Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 17, 12:42

I.Jankauskaitė pristato trečią solinį albumą „Švyturys“: tikslas – dovanoti viltį

Viena ryškiausių pastarųjų metų šalies atlikėjų Inga Jankauskaitė, nuolat stebinanti muzikinėmis naujienomis, pristato trečiąjį solinį albumą „Švyturys“. Pasak kūrėjos, šis albumas kupinas vilties, o skambesys labiausiai atspindi pačią dainininkę. Naujausiame darbe nugulė aštuonios dainos, tarp kurių yra ir visai netikėto stiliaus kūrinys.

Kasmet – po albumą. Tokį produktyvumą demonstruoja aktorė, dainų kūrėja ir atlikėja I.Jankauskaitė, šiandien pristatanti jau trečiąjį solinį albumą „Švyturys“, rašoma pranešime spaudai.

„Muzika yra vartai ten, kur įvyksta susitikimai su kažkuo esminiu. Muzika guodžia, priima ir supranta. Jai pasiduoda kiečiausios širdys – sušyla, apsivalo, pasikrauna. Kartais net prieš jų pačių norą – veikia ir viskas. Muzika neauklėja, neteisia, nevertina, nepataikauja. Ji veda. Ir tuo keliu einant, palaipsniui įsiveliant, įvyksta pokytis. Žmoguje ir aplink jį.

Aš pati ėjau paskui tą jausmą, rašiau, skambėjau viduje ir beveik fiziškai jutau, kaip šio sudėtingo visiems mums laiko tamsa virsta į kažką, kas atneša viltį. Būtent tokia yra kiekvieno kūrėjo užduotis ir kūrybos tikslas – dovanoti viltį. Šviesą. Toks yra mano Švyturys. Tokį jį kūriau. Ne mada ir ne trendas. Muzika“, – apie naujausią kūrybą pasakoja I.Jankauskaitė.

Pasak dainininkės, naujausias darbas labai džiugina ir pačią. Vientisame albume nugulė ir viena visai netikėto stiliaus kūrinys, atlikėja ryžosi eksperimentui sukurti dramenbeisinę dainą.

„Šis albumas sukurtas ir įrašytas lyg vienu kvėpavimu. Idėja sekė idėją, o tai leido labai produktyviai išnaudoti laiką studijoje. Mudu su Paulium Jasiūnu visiškai nesiblaškėm. Tiksliai žinojom, koks albumas bus ir kaip jis turi skambėti.

Tikriausiai todėl, nors yra žanriškai įvairus, tačiau labai vientisas. Dainos sugulė tarsi į vieną istoriją, jį norisi klausyti kaip senais laikais – visą iš eilės, kaip atskirą kūrinį. Skamba plačiai, giliai, su užmoju ir labai profesionaliai. Aš labai didžiuojuosi šiuo albumu. „Švyturys“ yra šventė“, – apie kūrybos užkulisius pasakoja Inga.

Šiuo metu atlikėja užbaiginėja savo rudens koncertinį turą, kurio metu apkeliavo daugybę šalies miestų. Dar lapkričio 19 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose, lapkričio 20 d. Šiaulių arenoje bei lapkričio 27 d. Mažeikių kultūros centre atlikėja sukurs paskutinius turo koncertus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Jankauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Jankauskaitė

Gruodžio mėnesį Inga surengs ir didžiuosius šventinius koncertus, kurie įvyks Vilniuje bei Palangoje. Be to, naujausiame albume „Švyturys“ nugulė ir kūrinys skirtas vienai iš artėjančių švenčių – Kalėdoms.

„Aš nesureikšminu kalėdinio periodo. Albume yra daina „Apie tai yra Kalėdos“, tad ten ir suguldžiau viską, ką galvoju apie tai. Šiaip ar taip kiekvienas koncertas man yra kalėdos, todėl laukiu visų tam, kad pabūčiau Kalėdų seneliu ir įteikčiau jums brangiausia, ką galiu – savo muziką. Naują albumą. Jūs gi žinot – bus labai gera!“, – kviesdama į gruodžio 19 d. Vilniuje „Compensa“ koncertų salėje ir sausio 1 d. Palangos koncertų salėje vyksiančius šventinius koncertus pasakoja kūrėja.

Žiūrėkite pokalbį su atlikėja ir išgirskite dainą „Švyturys“:

Albumo dainas jau galima rasti „Spotify“ platformoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką