Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą sugrįžta moderniausias Baltarusijos akordeonistas Jegoras Zabelovas

Jegoras Zabelovas
Auran Paškevič nuotr. / Jegoras Zabelovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę į Lietuvą atvyksta moderniausiu akordeonistu Baltarusijoje laikomas Jegoras Zabelovas. Kartu su savo grupe „Yegor Zabelov Trio“ menininkas surengs du pasirodymus – Kaune ir Vilniuje. Duodamas interviu grupės lyderis atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad šiuo metu intensyviai koncertuojantis trio pirmą kartą į sceną drauge užlipo prieš dvejus metus Kaune.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Daugeliui lietuvių akordeonistas J.Zabelovas pažįstamas iš dueto „Gurzuf“, kuris mūsų šalyje koncertavo ne sykį. Atlikėjas – trečios kartos bajanistas, paauglystėje aistrą futbolui numalšinęs dar didesne aistra muzikai.

– Prieš porą metų grojote Kauno „Ryšių kiemelyje 837“.

– Taip, tai buvo pirmasis mūsų koncertas su naujuoju būgnininku. Tarpusavyje apie šį laikotarpį, pasiruošimą koncertui Kaune ir patį koncertą kalbame kaip apie trio gimimą (aut. past. – „Yegor Zabelov Trio“ sudaro grupės lyderis ir akordeonistas J.Zabelovas, bosine gitara groja Alexanderis Efimovas, būgnais – Vladimiras Begeras).

Iš tikrųjų su būgnininku V.Begero atėjimu trio mechanizmas įgavo visas reikalingas detales ir pradėjo veikti. Mums tai buvo reikšmingas koncertas. Tada visai neįsivaizdavome vietos, kurioje grosime, bet ji mums padarė didelį įspūdį. Žiūrovai buvo nuostabūs, labai šiltai mus priėmė.

Auran Paškevič nuotr./Jegoras Zabelovas
Auran Paškevič nuotr./Jegoras Zabelovas

– Kokie prisiminimai liko apie Kauną?

– Iki to laiko kelis kartus lankiausi Kaune, kai dar grojau dueto „Gurzuf“ sudėtyje. Tačiau būdavo taip: atvažiuojam, sugrojam, išvažiuojam. Tą kartą pagaliau pavyko apsižvalgyti. Kauno centras – nuostabus. Na, ir upė – mėgstu miestus prie upių.

– Kokie šios vasaros muzikiniai planai?

– Vasarą leisiu su teatru – kursiu garso takelius spektakliams Baltarusijoje ir Lenkijoje. Taip pat turiu pasiūlymą sukurti muziką australų trumpametražiui filmui apie popierinių laiškų maniją.

Kalbant apie „Yegor Zabeov Trio“, vasarą mūsų laukia vienas didelis įvykis – baltarusiškos ir lenkiškos muzikos festivalis „Basowiszca“, kuris vyks Lenkijoje.

Auran Paškevič nuotr./Jegoras Zabelovas
Auran Paškevič nuotr./Jegoras Zabelovas

– Kokios muzikos Jūs klausotės? Kaip leidžiate laisvalaikį?

– Man patinka muzika, kurioje yra įdomių kompozicinių sprendimų, dažniau instrumentinė, įvairūs eksperimentai, tačiau ne patologiniai. Be muzikos dabar daug dėmesio skiriu futbolui. Jame randu daug paralelių su muzika.

VIDEO: YEGOR ZABELOV TRIO - Nine Steps

– Ko klausytojai gali tikėtis Jūsų koncertuose Vilniuje ir Kaune?

– Tai bus savotiškas mano pastarųjų metų darbų pjūvis. Trio kūryba persipins su soline programa, kurią sudarys mano pirmojo projekto „Gurzuf“ kompozicijos ir vėliau parašyti kūriniai soliniam atlikimui. Koncerte dalyvaus jaunas vidžėjus iš Baltarusijos Artemijus Kalininas, kuris sukūrė projekcijas mūsų pasirodymui.

Auran Paškevič nuotr./„Yegor Zabelov Trio“
Auran Paškevič nuotr./„Yegor Zabelov Trio“
Auran Paškevič nuotr./„Yegor Zabelov Trio“
Auran Paškevič nuotr./„Yegor Zabelov Trio“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką