Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į paramos koncertą kviečianti Jazzu: „Lietuviams sunku suvokti Nepalo nelaimės mastą“

Justė Arlauskaitė-Jazzu
Asmeninio albumo nuotr. / Justė Arlauskaitė-Jazzu
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio pabaigoje Nepalą sukrėtęs stiprus žemės drebėjimas pareikalavo tūkstančių gyvybių, be pastogės, maisto liko ištisi kaimai. Birželio 14 d. Vilniuje iniciatyva „Muzika už Nepalą“ kvies tiesiogiai padėti katastrofos ištiktiems nepaliečiams ir atkreipti dėmesį į nelaimės mastą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Paramos koncerte savo kūrinius atliksiantis Jurgis Didžiulis teigia, kad padėdami kitiems, mes puoselėjame savo žmogiškumą. „Džiaugiuos, kad galiu padėti žmonėms savo pasaulio muzika“, – tvirtina dainininkas. 

Palaikydama tokias akcijas Lietuvoje, atlikėja Justė Arlauskaitė– Jazzu pažymi, kad lietuviams sunku net įsivaizduoti tokias nelaimes. „Tai šokiruoja. Niekada nesame patyrę nieko panašaus savo kailiu, tačiau  tikrai galime padėti. Svarbiausia, kad žinome, jog kiekvienas centas, daiktas ir reali pagalba pasieks jos laukiančius“, – teigia dainininkė.

„Žemės drebėjimai vis dar krato Nepalą. Tai – nelaimė, palietusi visus. Tūkstančiai žmonių Nepale šiuo metu miega purve. Prasidėjęs liūčių sezonas, padėtį dar apsunkino“, – sako Lietuvoje gyvenantis vokietis Marcelis Fahle, kuris kartu su bičiuliu Karoliu Cepliu inicijuoja socialinę akciją „Muzika už Nepalą“.

Renginio idėjai pritariančios Elenos Puidokaitės-Atlantos  nuomone, tai gera proga visiems padaryti gerą darbą. „Žmogaus pareiga padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia, nesvarbu, kaip jie toli nuo mūsų. Pagalbos prašančios vaiko akys visam pasaulyje vienodai skausmingos“, – teigia žinoma moteris.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Elena Puidokaitė-Atlanta
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Elena Puidokaitė-Atlanta

Organizatorių teigimu, Nepalo valdžia – itin korumpuota. Per labdaros organizacijas šalį pasiekiantys pinigai, remiantis vietos įstatymais, yra „prafiltruojami“ valdžios, kurie juos panaudoja asmeninėms reikmėms. Taigi tik ypač maža dalis ir didelių siunčiamų sumų pasiekia nukentėjusiuosius, ypač tuos, kurie gyvena nuošalesnėse vietovėse.

„Todėl lėšas siunčiame tiesiai savo draugams Nepale, ten mums labai padeda mano draugas Cambridge universiteto profesorius Stephenas Scotts-Fawsettas, kurio krikštasūnis Rabindra yra mūsų tiesioginis kontaktas su nukentėjusiais nepaliečiais. Jis prižiūri, kad pinigai pasiektų tuos, kuriems jų labiausiai reikia, ir nuolatos praneša naujienas, siunčia nuotraukas. Aukojame kiek galime, deja, nesame tokie turtingi, tad nusprendėme paprašyti pagalbos ir iš kitų“, – pasakoja M. Fahle. 

„Muzika už Nepalą“ socialinės akcijos metu, gyvai gros Kazimieras Likša, Jurgis Didžiulis, Darius Žvirblis, Andrius Zalieska. Renginio metu svečiai galės skanauti jungtinės Marco d'Erceville (Prancūzija), Jure Glumaco (Slovėnija) ir Edgaro Bolšakovo (Lietuvos) šefų komandos pagamintų skanėstų.

„Matematika labai paprasta: kuo daugiau pinigų surinksime, tuo daugiau maisto ir palapinių nupirksime“, – teigia akcijos iniciatoriai. Iniciatyvai „Muzika už Nepalą“, anot organizatorių, šiuo metu svarbu ne tik surinkti kuo didesnę sumą pinigų, bet ir paskatinti žmonės atkreipti dėmesį į problemos mastą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką