Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 10d. 19:33 , atnaujinta: 2012 gruodžio 10d. 21:38

Igoris Kofas: „Nežinau, kas ir į kokią vietą mums įkando, kad pasiryžome akustiniam koncertui“

Igoris Kofas
Luko Balandžio nuotr. / Igoris Kofas

Praėjusiais metais naują albumą „Stebuklas“ po ilgos – net penkerius metus trukusios – pertraukos išleidusi grupė „Lemon Joy“ nuo praėjusių metų gegužės neturėjo laiko pailsėti. Pasirodymas sekė pasirodymą, grupė savo albumą pristatė didžiausiuose šalies miestuose ir mažesniuose miesteliuose, o į Vilniuje vykusį koncertą netilpo visi norintys. Taigi pirmadienį „Lemon Joy“ paruošė tikrą staigmeną savo gerbėjams ir surengė akustinį koncertą.

Tiksliau tariant surengė netgi dvi staigmenas. Pirmą kartą grupės istorijoje „Lemon Joy“ savo kūrinius atliks akustiškai su kviestiniais muzikantais. Kita naujiena yra ta, kad tai įvyks Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje „Lemon Joy“ niekada nėra surengusi koncerto.

Ant scenos užlipę muzikantai  nieko nelakdami klausytojams suteikė progą prisiminti vieną žinomiausių jų dainų „Pamiršk mane“. Ji, tiesa, kaip ir bylojo programa,  skambėjo visiškai kitaip – mažiau elektronikos, daugiau gyvų instrumentų akustinio skambesio.

Luko Balandžio nuotr./Igoris Kofas
Luko Balandžio nuotr./Igoris Kofas

„Labas vakaras! Ačiū, kad tokį šaltą vakarą atėjote pas mus į svečius. Šiandien mūsų dainos skambės visiškai kitaip. Mums tai didelis iššūkis, nes esame viena iš nedaugelio elektropop grupių Lietuvoje. Nežinau, kas ir į kokią vietą mums įkando, kad pasiryžome akustiniam koncertui“, - su gerbėjais sveikinos Igoris.

Luko Balandžio nuotr./ Lemon Joy
Lemon Joy

Žinoma, negalima nepastebėti, kad tam išskirtiniam garsui daug įtakos turėjo sakrali aplinka. Nepaisant nepakartojamo vaizdo – mėlynų ar žalių prožektorių šviesa nudažė angeliškų figūrų siluetus – akustika Šv. Kotrynos bažnyčioje arti tobulos. Net ir išdavę savo elektroninį skambesį „Lemon Joy“  įrodė, jog akustiniai koncertai jiems tinka.

Po pirmosios dainos  klausytojų ausis pasitiko žiemą kurta daina apie vasarą „Vasaros laiškai“, ilgesingoji „Ką tu matei“, romantiškosios „Ne apie mane“, „Ten kur mylėjau“ bei „Balta meilė“. O gitaroms pradėjus groti  dainos „Geltoni krantai“ pirmuosius akordus Igoris publikos paprašė dainuotu kartu. Žinoma, publikai tai nesukėlė nei trupučio nepatogumų – jaukiai kėdėse sutūpę „Lemon Joy“ gerbėjai lingavo galvas, dainavo, o pasibaigus dainai dar ilgai plojo.

Akustinį skambesį įgavo ir kiek isteriškos ir psichodeliškos dainos „Bėk“ bei „Mylėt tave..“. Tiesa, jos šiek tiek savo intelektualiu ir prasmingu turiniu bei stilistika priminė legendinės roko grupės „Fojė“ dainas.

 „Šita daina tau, mama“, - prieš atlikdamas dainą „Prekrasnaja dalioka“ rusiškai tarstelėjo Igoris, o po jos padėkojo visoms mamoms. Tiesa, neregėtų ovacijų ir publikos palaikymo susilaukė lyriška daina „Baltas miestas“. Itin aukštu balsu dainavęs vokalistas, akustiniame koncerte perspjovė pats save ir dainavo kaip niekada  anksčiau.  Po jos –bažnyčios skliautais nuaidėjo dainos „Ši vieta“ akordai bei žodžiai.

Dainos „Karolis“ ir „Kažkada“ – paskutinės „Lemon Joy“ repertuaro dainos. Beskambant abiems dainoms publika nesustojo plojusi . O pasibaigus koncertui  salė pakilo ir savo emocijomis bei dar garsesniais plojimais išreiškė norį akustinę „Kažkada“ versiją išgirsti ir dar kartą. Igoris nepasididžiavo ir jau visiems šokant dar kartą užtraukė: „Kažkada... Mūsų delnuose neužgesdavo liepsna...“.

Luko Balandžio nuotr./Igoris Kofas
Luko Balandžio nuotr./Igoris Kofas

Muzikantai, priešakyje su itin savito balso tembro vokalistu Igoriu Kofu, surengė visiškai kitokį, akustinį koncertą ir atlikti geriausias naujausio albumo dainas, tarp kurių ir viena populiariausių praėjusių metų lietuviškų dainų „Kažkada“, dažniausiai skambėjusi komercinių radijo stočių eteryje, bei „Vasaros laiškai“. Akustiniame koncerte taip pat skambėjo jau klasika tapę grupės kūriniai „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“, „Balta meilė“, „Karoli“, „Pamiršk mane“ ir kt., kuriose nebanaliai kalbama apie tauriausią jausmą – meilę.

„Dauguma pasaulio dainų yra apie meilę, tad „Lemon Joy“ – taip pat ne išimtis“, - šypsosi grupės siela ir dainų autorius I.Kofas.

Tiesa, 2011 metų rudenį grupė viešėjo JAV, kur surengė pasirodymus Los Andžele, Čikagoje ir Niujorke gyvenantiems lietuviams. Šių metų sausio pabaigoje viešėjo Londone.

Luko Balandžio nuotr./Akustinio Lemon Joy koncerto akimirka
Luko Balandžio nuotr./Akustinio „Lemon Joy“ koncerto akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką