Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 17d. 17:01

Išrinkite geriausią 2017 metų muzikos festivalį

2017 metų muzikos festivalių akimirkos
15min nuotr. / 2017 metų muzikos festivalių akimirkos

2017-ieji muzikos festivalių mylėtojams buvo įsimintini: daugybė scenos žvaigždžių, geriausia lietuviška ir užsienio muzika, puiki draugų kompanija ir laikas gamtoje – ko daugiau reikia svajonių laisvalaikiui?

TAIP PAT KVIEČIAME BALSUOTI:
Išrinkite: „Metų gandras 2017“

Išrinkite įspūdingiausias 2017 metų garsenybių vestuves

Rokas, hiphopas, džiazas, elektroninė, pasaulio ir popmuzika – muzikos mylėtojai turėjo kur smagiai pašėlti ir kur palepinti ausis.

Metams besibaigiant 15min siūlo prisiminti geriausius metų festivalius ir balsuoti už labiausiai jums patikusį. Tai kuris 2017-ųjų festivalis jūsų favoritas?

Senųjų tradicijų ir alternatyvios, sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim žaibu“ šeimet šventė pilnametystę. Varniuose birželio 29–liepos 1 dienomis vykęs renginys paminėjo 18 metų sukaktį.

Kasmet festivalis suburia ne tik lietuvius, čia atvyksta ir nemažai svečių iš užsienio, festivalį per daugelį metų jau spėję pamėgti latviai, estai, baltarusiai, lenkai, čia taip pat gausu skandinavų.

Šiemet per tris dienas ir tris naktis trijose festivalio scenose pasirodė apie 300 atlikėjų. Kitaip – 38 kolektyvai, iš kurių 11 – atskrido iš užsienio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Festivalio „Kilkim žaibu“ organizatorius Daividas Kurlis: „Mes – kaip garstyčios, kurias sunku nuryti“

„Kilkim žaibu“ organizatorių nuotr./Festivalio „Kilkim žaibu“ akimirka
„Kilkim žaibu“ organizatorių nuotr./Festivalio „Kilkim žaibu“ akimirka

Birželio 30–liepos 2 dienomis Dūburio ežero salą sudrebino 11-tą kartą vyksiantis elektroninės muzikos festivalis „Sūpynės“.

Festivalio programoje – kruopščiai atrinkti Lietuvos bei užsienio atlikėjai ir didžėjai, specialiai festivaliui sukurtos meninės instaliacijos, diskusijos, edukacinės programos bei daugelis kitų atrakcijų ir netikėtumų.

Liepos pradžioje Varnius tradiciškai drebino seniausias „open air“ festivalis Lietuvoje „Bliuzo naktys“, šiemet paminėjęs 25-ąjį jubiliejų.

Šiemet buvo daug įdomybių ir naujovių: viena jų – trečioji scena, nors įprastai būdavo dvi – pašiūrė ir didžioji. Taip pat buvo įkūrta scena prie legendinio ąžuolo, čia buvo galima išgirsti bliuzo talentus.

Tarp festivalio žvaigždžių – „The Reverend Peyton‘s Big Damn Band“, Gregory Boyd, „Gonsofus“, „Hill Top Sheep“, Martin Wall ir daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmasis vakaras jubiliejinėse „Bliuzo naktyse“: žvaigždžių žvejyba, orkestrai ir grojantys kirviai

Tą patį savaitgalį vykęs festivalis „Naisių vasara 2017“ taip pat sutraukė minias žmonių. Čia nebuvo apsieita be garsių kalbų – nors scenoje koncertavę atlikėjai, prieštaravę „žaliųjų“ sprendimui apriboti alkoholio prekybą masiniuose susibūrimuose, skandavę „Laisvę rokenrolui!“, jie vis tik nusprendė dainuoti renginio scenoje.

Dalyviams nelabai rūpėjo festivalio organizatoriaus ir rėmėjo Ramūno Karbauskio blaivinimo politika. Vienintelis garsiai taręs žodį buvo Jurgis Didžiulis. Politikai į sceną nežengė.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Naisių vasaros“ scenoje Jurgis Didžiulis pasakė savo nuomonę apie blaivybę per prievartą

Ketvirtus metus iš eilės elektroninės muzikos mylėtojai rinkosi į festivalį „Revolution Festival 2017“. Varėnos Dainų slėnyje vykęs festivalis liepos 6-9 dienomis kvietė pasinerti į keturių dienų trukmės muzikinę kelionę.

Renginys vyko 4 dienas, čia pasirodė daugiau nei 100 vardų ne tik iš Lietuvos ir užsienio. Festivaliautojai mėgavosi muzika keturiose festivalio scenose, čia skambėjo jungle/reggae, techno, hardcore/drum and bass bei psytrance/chill muzikos garsai.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Revolution Festival 2017“ atveria vartus: startuoja kokybiška muzika ir įspūdingos scenų dekoracijos

Kauno rajone, Kulautuvoje, vyko ir 17-asis dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Akacijų alėja“.

Savo pasirodymus čia surengė Vidas Bareikis, Domantas Razauskas, Gytis Ambrazevičius, Neda Malūnavičiūtė, Kazimieras Likša, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Igoris Kofas, Ovidijus Vyšniauskas, grupė „The Station“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jazzu – apie „Akacijų alėją 2017“: „Čia renkasi žmonės, kurie moka klausytis“

Liepos 13–16 d. Anykščiuose trankėsi „Devilstone“. Per devynerius metus festivalis išaugo ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai: prasidėjęs kaip metalo bendruomenės renginys, dabar save apibrėžia kaip ekstremalų rokenrolą ir kasmet pritraukia vis įvairesnės publikos.

Šiemet čia keturiose scenose pasirodė 35 grupės iš 15-os šalių, nuo Šiaurės Amerikos iki Lenkijos. Bene garbingiausi festivalio svečiais tapo – „Behemoth“,„Napalm Death“,„Zeal & Ardor“, „Oathbreaker“, „Sólstafir“ ir daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Festivalio apžvalga: „Velnio akmuo“ – ne vien metalistams

Liepos 17–28 dienomis į sostinės Valdovų rūmų kiemą kvietė vidurvasario festivalis „Midsummer Vilnius“.

Festivalis, kaip ir kasmet, pasižymėjo pačių įvairiausių renginių gausa: nuo Edwardo Clugo baleto iki „The Tiger Lillies“ koncerto, nuo pasaulinio garso operos žvaigždės iš JAV Charleso Castronovo iki fortepijono virtuozo iš Armėnijos Tigran Hamasyan, Lino Adomaičio ir Vokietijos styginio kvinteto „G-Strings“.

Pasirodymą čia surengė ir Smoriginų šeimos duetas, Eimuntas Nekrošius pristatė spektaklį „Rojus“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Rolandas Kazlas. Į festivalio sceną žengė Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO), o šventę užbaigė Jazzu koncertas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Soliniame Jazzu koncerte – naujos dainos, gerbėjų gėlės ir asmeninės išpažintys

Liepos antroje pusėje Obuolių saloje nugriaudėjo devintasis „Betsafe Radistai Village‘17“ festivalis.

Dvi dienas ir naktis vykęs elektroninės muzikos renginys žiūrovus stebino įspūdingais garsiausių pasaulio DJ‘ų ir atlikėjų pasirodymais.

Trijose scenose grojo elektroninės muzikos autoritetai Brooks, DubVision, Gil Glaze, Riton, Sam Feldt, Sikdope, Steve James, Watermät ir daugiau nei 50 kitų žvaigždžių iš užsienio ir Lietuvos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Obuolių saloje nugriaudėjo dvi dienas ir naktis vykęs festivalis „Betsafe Radistai Village’17“

Paskutinį liepos savaitgalį Zarasuose, ežero saloje šėlo visos Lietuvos jaunimas, suvažiavęs į muzikos ir pramogų festivalį „Galapagai 2017“. Čia nestingo princesių su karūnomis, kitų kaukių baliaus dalyvių, kurio ryškiausias perlas – Beissoul‘as, pribloškęs savo sceniniu įvaizdžiu.

Festivalyje netrūko pačios įvairiausios muzikos, čia koncertavo Charli XCX, Tommy Cash, „UNKLE Live“, Dillon ir dešimtys kitų puikių grupių bei atlikėjų.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Galapagai“ tęsiasi: Charli XCX scenoje laistė šampaną, A.Tapinas atvyko su gaidžiu

Rugpjūčio 3-7 dienomis prie Spenglos ežero Dzūkijoje vykęs muzikos ir menų festivalis „Yaga Gathering“ šiemet griežtai atsisakė tilpti į konkrečius stiliaus rėmus.

Tokį požiūrį įkūnijo pagrindinė festivalio scena, kuri stebino eklektiškais ir psichodeliniais pasirodymais. Šokių aikštelė čia virto žaidimų aikštele. „Yaga Gathering“ didžiulį dėmesį tradiciškai skyrė estetikai ir vizualumui, nors čia netrūko ir pačios įvairiausios muzikos.

Pirmąją rugpjūčio savaitgalį Rumšiškėse vyko ilgai laukta muzikos ir pramogų fiesta. Jau penktą kartą surengtas festivalis „Granatos Live“ ir vėl pritraukė būrį smagiai nusiteikusių melomanų, kuriuos šokdina daugybė Lietuvos ir užsienio žvaigždžių.

Festivalio pagrindine žvaigžde tapo Ellie Goulding, čia taip pat koncertavo Alanas Walkeris, „Kungs“, „Therr Maitz“, „Teachers“, būrys lietuvių muzikantų.

Tačiau festivalį sudrumstė netikėtai įsiliepsnojęs gaisras – sudegė du Liaudies buities muziejaus pastatai.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Granatos Live“ festivaliautojus šokdina Lietuvos ir užsienio žvaigždės

Laisvos ir klajokliškos dvasios festivalis „Roko naktys 2017“ šiemet paliko svetingą Zaraso ežero salą ir nuleido inkarą naujoje vietoje – Klaipėdos centre, laivų remonto doke prie kruizinių laivų terminalo.

Ši aplinka tobulai tiko laisvo ir amžinai jauno festivalio headliner‘iamsindie roko grupei „Blood Red Shoes“ iš Jungtinės Karalystės.

Čia taip pat koncertavo „Freaks On Floor“, „Frank Fitts“, „Repetitor“, „The Station“ ir ištikimoji festivalio grupė BIX.

TAIP PAT SKAITYKITE: Antroji „Roko naktų“ diena: ilgalaikės tatuiruotės ir pašėlę muzikantų pasirodymai

Paskutiniam vasaros mėnesiui įpusėjus Anykščiuose tradiciškai vyko 10-asis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“, į Dainuvos slėnį rinkosi dainuojamosios poezijos gerbėjai.

Dešimtasis festivalis pasiūlė dešimt festivalio renginių įvairiose miesto erdvėse, dešimt nuostabiausių dainų festivalio kulminacijai. Čia scenoje pasirodė didžiausi muzikos grandai, tarp kurių – ir penbki duetai: Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė, Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, Saulius Bareikis ir Evelina Sašenko, Andrius Kaniava ir Giedrė Kilčiauskienė, Andrius Kulikauskas ir Ilona Balsytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Purpurinis vakaras“ aidėjo netikėtais duetais ir lietumi

Pernai neįvykusio festivalio „Karklė Live Music Beach“ organizatoriai šiemet labai pasistengė, kad tris dienas vykusi muzikos šventė įstrigtų į atmintį.

Lietuvos muzikos žvaigždės, puikūs didžėjai, užsienio svečiai ir pramogos – čia susirinkusieji tikrai neturėjo kada nuobodžiauti.

Su festivalininkais gera nuotaika ir muzika dalijosi garsiausios lietuviškos grupės, į pajūrį atvyko ir svečiai iš Švedijos, Islandijos, Latvijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Karklės festivalio kulminacija – „Sel“ ir BIX koncertai

Rugpjūčio pabaigoje Dūburio ežero saloje muzikos mylėtojus net keturias dienas džiugino savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“.

Šiemet festivalis pasiūlė daugiau nei 70-ties atlikėjų pasirodymus, vakarėlius, rinktinius filmus ir paskaitas, vaikų kiemą su tik jiems skirta programa, DJ pasirodymus iki paryčių, gamtiškojo meno projektus ir senuosius amatus.

Keturiose festivalio scenose pasirodė „Wardruna“, „Of The Wand And The Moon“, „Der Blutharsch and the Infinite Church of the Leading Hand“, „Death In Rome“, „Nest“ ir daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Atidėta festivalio „Mėnuo Juodaragis“ pradžia: Dūburio salą užliejo lietus

Rugsėjo 8–9 dienomis menų fabrike „Loftas“ tradiciškai praūžė muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest‘17“.

Jame šiemet koncertai vyko net penkiose scenose, o be gausybės muzikinių pasirodymų lankytojai galėjo mėgautis ir meno kūriniais bei performansais, kino teatru, atnaujinti savo įvaizdį naktinėje mados mugėje ir patirti daugybę kitų įdomių nuotykių.

Tarp pagrindinių vakaro žvaigždžių šįkart buvo „Mykki Blanco“,„Lindstrom“, „PAULi.“, „Av Av Av“, „Echo&Tito“ ir daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prasidėjo „Loftas fest“: Vilnius įsisuko į meno ir muzikos fiestą po atviru dangumi

TAIP PAT SKAITYKITE: Antrąją „Loftas Fest“ naktį – laukinis Mykki Blanco šėlsmas ir linksmybės iki ryto

Smagios ir kokybiškos muzikos netrūko ir džiazo scenoje. Pavasarį melomanų itin laukiamas „Kaunas Jazz“ kaip ir kasmet stebino garsiais vardais.

Šiemet tarp daugybės koncertų buvo galima sutikti garsią JAV vokalistę Dianne Reeves, taip pat – keliuose šalies miestuose koncertavusį Vokietijos gitaristą ir dainininką Torsteną Goodsą, čia pasirodė ne kartą Lietuvoje viešėjęs „Grammy“ laimėtojas Gregory Porteris.

Taip pat – uzbekų džiazo vunderkindė Sabina Mustajeva, Prancūzijos grupė „HornDogz“ bei svečiai iš Izraelio „Yemen Blues“.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Grammy“ laimėtoją Gregory Porterį Vilniuje publika audringai sutiko sausakimšoje salėje

Tuo tarpu gražia vasaros pradžia tampa Klaipėdos pilies džiazo festivalis. 23-iąjį kartą uostamiestyje vykęs renginys subūrė daugybę džiazo mylėtojų.

Festivalis šiemet buvo ilgesnis, nei įprastai. Pirmieji renginiai prasidėjo pirmadienį ir tęsėsi iki pat savaitgalio. Tarp didžiųjų festivalio svečių – „Janno Trump & Trump Conception“, Dublino gospelo choras, bliuzo diva vadinama prancūzė Nina Attal, funk muzikos chuliganais vadinami „Chiefs Band“, Francisco Angel Blanco „Latino“, perkusionistas Vern Spevak ir trimito virtuozas David Katz, Wojtek Pilichowski, Till Bronner Septet, „Funk‘n‘Stein“ bei daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėda džiazuoja: startavusiame pilies festivalyje – Trumpas scenoje ir netikėti lietuvių pasirodymai

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėdos džiazo fiestos uždaryme – „Grammy“ žvaigždė ir klubus judinti verčianti muzika

Jubiliejinį 30-etį šiemet atšventė ir „Vilnius Jazz“. Tačiau be fejerverkų ir pompastikos, šįsyk festivalį aplankė ir džiazo legendos, ir kolektyvai, kurie šiandien neva „stumia džiazo avangardo frontą“.

Tarp ryškiausių kolektyvų buvo galima sutikti „Fire! Orchestra“, taip pat – JAV kolektyvą „The Young Mothers“, Romas Mazurekas, „Sunna Gunnlaugs Trio“.

Nuo šių metų startavo ir „Vilnius Jazz Night Stage“ naktiniai koncertai, kuriuose pasirodys išimtinai tos grupės, kurios dalyvavo „Jazz Young Power“ konkurse.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jubiliejinis festivalis „Vilnius Jazz“ – be fejerverkų ir tortų

Lapkričio 15–19 dienomis sostinėje praūžė ir festivalis „Vilnius Mama Jazz“. 16-ąjį kartą vykęs tarptautinis džiazo festivalis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatė šiuolaikinio džiazo procesus bei lietuvišką džiazo sceną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

28:46
00:57
02:07

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką