Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 4d. 11:58

Išskirtinis interviu: į Jurgio Didžiulio klausimus atsakė Lotynų Amerikos žvaigždė Juanesas

Juaneso koncerto ambasadorius Jurgis Didžiulis
Koncerto organizatorių nuotr. / Juanes koncerto ambasadorius Jurgis Didžiulis

Kolumbijos kultūros ambasadoriumi Lietuvoje tapęs Jurgis Didžiulis telefonu bendravo su lapkričio 7ąją Vilniaus „Siemens“ arenoje pirmą kartą koncertuosiančiu daugkartiniu „Grammy“ statulėlių laimėtoju Juanesu.

Lotynų Amerikos žvaigždė su J.Didžiuliu ne tik dalinosi patirtimi ir patarimais, bet ir domėjosi Lietuvos moterimis.

Juanesas: Labas, kaip laikaisi?

Jurgis: Labas, drauge, kaip sekasi?

Juanesas: Puikiai puikiai, ačiū.

Jurgis: Turiu tau čia krūvą klausimų, bet kadangi turime tik penkiolika minučių, bandysiu atrinkti pačius svarbiausius.

Juanesas: Gerai, žmogau, klausk...

Jurgis: Pirmasis klausimas būtų apie tavo gimtąjį Medeljiną. Ką tau reiškia šis miestas ir kaip jautiesi užaugęs tokioje pavojingoje ir neramioje aplinkoje?

Juanesas: Medeljinas man pirmiausiai yra miestas, kurį myliu visa savo siela, o tas Kolumbijos įvaizdis užsienyje... yra truputį senstelėjęs. Toks, koks susiformavo maždaug aštuntajame dešimtmetyje. Man teko gyventi čia sunkiais momentais, tačiau dabar situacija keičiasi. Šiandien ji jau visiškai kitokia. Noriu pasinaudoti proga ir pakviesti žmones, kad jie atvažiuotų ir aplankytų šį miestą.

Jurgis: Taip, visiškai su tavimi sutinku. Aš taip pat esu kolumbietis ir pastebiu, kad yra daug labai klaidingų stereotipų. Klausyk, jei kalbėtume apie tą nusikaltimų epochą, ar ji atsispindi kažkokiu būdu tavo kūrybiniame procese? Gal apie tai yra kokių dainų?

Juanesas: Žinoma, kad taip! Manau, kad viskas, kas vyksta mano šalyje ir mano namuose,  teigiamai arba neigiamai mane veikia ir kažkas iš čia pereina į muziką. Yra dainų, kuriose kalbu tam tikromis temomis, pavyzdžiui, socialinėmis. Pavyzdžiui, aštuntajame dešimtmetyje, kai aš pradėjau groti vienoje metalo grupėje...

Jurgis: Grupė „Ekhymosis“, taip?

Juanesas: Taip, teisingai... Taigi, tuo metu mano muzikoje buvo pilna visko, kas tuo metu vyko mieste...

Jurgis: Ar tavo muzika ir toliau išlaiko socialinį atspalvį? Ar dabar jau ji labiau orientuota į kitą publiką ir kitą temą?

Juanesas: Ne, manau, kad ji išlaiko socialinę temą, yra dainų, kuriose kalbu apie socialines temas, yra dainų, kuriose kalbu apie meilę. Su kiekviena diena aš vis labiau suprantu gyvenimą ir taip savo dainas išskirstau į temas pagal tai, ką išgyvenu.

VIDEO: Juanes interviu.

Jurgis: Tu daugiausiai dainuoji ispaniškai, dažniausiai tik ispaniškai?

Juanesas: Taip, tiksliai taip.

Jurgis: Ar nekyla noras sukurti dainų angliškai, eiti keliu, kurį pasirinko Shakira, ar tavęs tai netraukia?

Juanesas: Aš neturiu numatęs tokio tikslo įrašyti viso disko anglų kalba, bet jau pradedu kai kurias dainas rašyti angliškai, portugališkai ir kitomis kalbomis. Kadangi nenoriu pakeisti savo gyvenimo filosofijos ir minčių, tai ir toliau daugiausia dainuosiu savo dainas ispaniškai... Tačiau, taip – kartkartėmis įrašysiu vieną kitą dainą angliškai.

Jurgis: Puiku. Esi sakęs, jog tavo nauja akustinė koncertinė programa „MTV Unplugged“ padėjo tau atrasti save iš naujo, grįžti prie šaknų, taip? Kaip tu paaiškintum visa tai?  Ką ta programa reiškia tau ir ar tai yra tai, ką grosi čia – Lietuvoje?

Juanesas: Mes lietuviams parodysime šou. Šou, kuris yra nuostabus. Jis atspindi visus muzikos aspektus, apima visus skirtingus momentus, kuriais aš gyvenau ir dabar gyvenu. Pagrosime visokios muzikos: nuo salsos iki roko, regio, nuo šokių dainų iki baladžių... Koncertas bus akustinis, tačiau tai nereiškia, kad žiūrovai bus ramūs ir sėdės vienoje vietoje. Tai – koncertas, kuriame daug energijos, emocijų. Labai džiaugiuosi, jog buvome pakviesti surengti „MTV Unplugged“ koncertą. Tai buvo mums, visai grupei, labai ypatingas momentas.

Jurgis: Ko žmonės gali tikėtis ir laukti šio koncerto metu?  Minėjai, kad bus tiek roko, tiek salsos, bus kaip popuri, ar ne? Visgi, akustiniam koncertui labai svarbu išlaikyti tą intymumo momentą? Tau neatrodo, kad kartais tai yra sudėtinga, ypač, kai į koncertą susirenka tokia didelė auditorija?

Juanesas: Taip, aišku, gali būti sunku, tačiau viskas priklauso nuo muzikos, kaip ji atliekama. Mes energiją skleisime viso koncerto metu. Pradėsime nuo ramesnės, intymesnės muzikos ir judėsime link fiestos, kai visu pajėgumu groja visa grupė. Koncertas bus labai įvairus, ne monotoniškas.

Jurgis: Puiku, o klausyk, ką esi suplanavęs ateičiai? Kas šiuo metu yra tavo akiratyje? 

Juanesas: Pradėjome pasaulines „MTV Unplugged“ koncertų gastroles. Turėjome du anšlaginius koncertus Los Andžele esančiame amfiteatre „Hollywood bowl“. Važiuosim į Meksiką, vėliau –  vyksime į Europą, Argentiną, Urugvajų, Boliviją, Kolumbiją, Venesuelą ir t.t. Keliausime po visas šalis, po kurias tik įmanoma. Ir tuo pačiu metu kuriu naujas dainas. Niekad nenustoju kūręs.

Jurgis: Savo karjerą pradėjai Medelline su grupe „Ekhymosis“, kaip manai, kas tau padėjo siekti tikslo ir padaryti tokią karjerą, kokią turi dabar?

Juanesas: Na, iš tikrųjų, brolau, – meilė muzikai. Muzikoje radau būdą susiliesti su visata, su savimi pačiu ir žmonėmis. Rimtai, myliu muziką nuo pat mažumės! Ir tikiu, kad ši meilė ir tas noras realizuoti save kaip žmogų leidžia man šiandien išlikti. Ir ypatingai mėgaujuosi tuo, kad galiu kurti, akomponuoti, galiu rašyti, dainuoti ir skambinti gitara.

Jurgis: Aha, sutinku. Aš taip pat groju, žinau, ką tai reiškia.

Juanesas: Tu būsi su manimi tą dieną?

Jurgis: Taip, aš „apšildysiu“ koncertą. Lietuvoje yra daug žmonių, kurie tavęs gerai nepažįsta, bet žino ir yra girdėję tavo dainas „La Camisa Negra“, „A Dios le pido“ ir kitas. Aš mūsų visuomenei noriu paaiškinti, jog Kolumbijos muzika yra labai turtinga. Turtinga visomis prasmėmis ir niekuo nenusileidžia nei kubietiškai, nei meksikietiškai muzikai. Kuriuos savo šalies atlikėjus dar galėtum išskirti tu pats?

Juanesas: Tai būtų Joe Arroyo, Leonel Diaz, Carlos Vives...

Jurgis: Teisingai, teisingai...

Juanesas:  Yra dar ir Toto la Monposina...

Jurgis: Dar norėčiau šiek tiek pakalbėti apie tavo asmeninį gyvenimą. Kurį laiką buvai dingęs iš viešumos, užsisklendei savyje, bet grįžai ir nusprendei atskleisti daug dalykų apie save.

Juanesas: Mes visi esame žmonės... Tai, kad esu artistas, nereiškia, kad negaliu turėti normalaus gyvenimo...  Bet kur visada yra  pakilimų ir kritimų. Aš tikiu, kad aš visada buvau tame... Savo atliekama muzika, savo dainomis aš pasakoju savo istoriją. Supranti mane?

Jurgis: Teisingai.

Juanesas: Tai – realybės dalis. Aš noriu ne pasinaudoti savo gyvenimu, o, paprasčiausiai, jį išgyventi. Yra tai, kas yra. Kartais esi viršuje, kartais – apačioje, kartais su savo moterimi bariesi, kartais – ne... Svarbiausia atsikelti ir eiti į priekį. Ir kurti, ar ne?

Jurgis: Sutinku... Klausyk, o ar jauti, kad po visų tavo išgyvenimų asmeniniai santykiai su artimaisiais yra pagerėję?

Juanesas: Taip, broli, dabar kur kas geriau!

Jurgis: Aš taip pat turiu šeimą ir žinau, ką tai reiškia. Kadangi mūsų laikas jau eina į pabaigą, noriu paklausti, ką tu žinai apie Lietuvą? Juk tai bus tavo pirmas koncertas Lietuvoje...

Juanesas: Na, brol, žinau, kad moterys ten nuostabios... Tai man visas pasaulis pasakoja... Kad ten pilna gražiausių pasaulyje moterų... 

Jurgis: (juokiasi) Taip taip, tai – tiesa!

Juanesas: Įsivaizduoju. Kaip ten viskas atrodo?

Jurgis: Yra nuostabu. Dėl to likau gyventi čia. (juokiasi)

Juanesas: Taip, sakai tiesą? Bet žmonės yra labai šaunūs, panašūs į mūsiškius?

Jurgis: Taip, žmonės... sako, kad turime labai panašų į Lotynų Amerikos gyventojų temperamentą... Bet priklauso su kuo lygina... Niekada nieko iš lietuvių negalėčiau palyginti su mūsų pajūrio gyventojais, ar su kažkuo iš Ramiojo vandenyno pakrantės... 

Žinai, jog Lietuvos moterys nuostabios, o kokia tau yra ideali moteris?

Juanesas: Ideali moteris yra ta, kurios neidealizuoji... Brolau...

Jurgis: (juokiasi).

Juanesas: ... kurios neidealizuoji... Nes ideali moteris yra tiesiog ta moteris, su kuria tu susijungi...

Nes ideali moteris yra tiesiog ta moteris, su kuria tu susijungi..., sakė Juanesas.

Jurgis: Klausyk dar norėjau tavęs paklausti, kokios Kolumbijos grupės ar artistai šiuo momentu tau labiausiai patinka? Mes čia turėsime tokį renginį ir aš norėčiau, kad skambėtų tavo mėgstamiausių atlikėjų dainos?

Juanes: Pasakyčiau, kad Carlos Vives... Dar... Fonseca...

Jurgis: Fonsecai sekasi gerai, ar ne?

Juanes: Sekasi gerai... Jis – labai talentingas tipas. Doctor Crapula... Tai grupė, kuri taip pat man patinka... 

Jurgisas: Taip, taip jie iš „underground‘o“. Pavaro jie... Super... Ir pasaulio mastu? Yra kas tave įkvepia šiuo momentu?

Juanes: Žmogau, aš visada buvau didelis fanas tokių grupių kaip „Metallica“... kas dar... Leisk, tuoj pagalvosiu... Bob Marley. Jis – mano favoritas! Tas vyrukas man yra tikras įkvėpimas!

Jurgis: Puiku! O gal kažkas iš naujesnių?

Juanesas: Yra vienas, tai Edward Sharpe.

Jurgis: Edward Sharpe ir The Magnetic Zeros (švilpauja).

Juanesas: Taip.

Jurgis: Šita daina labai šauni.

Juanesas: Man, brolau, labai patinka. 

Jurgis: Taigi, eini per liaudies (folk) muziką truputį? Su visa ta akustine banga?

Juanesas: Man patinka liaudies muzika.

Jurgis: Klausyk, o tau lieka laiko pagroti pačiam sau arba savo šeimai, arba draugams? Kai laukia tokios intensyvios gastrolės, o koncertų tvarkaraštis labai užimtas... 

Juanesas: Taip, aš visada groju namuose. Kai esu namuose, gitara irgi visada yra ten. Ir dainuoju... Vaikai ateina į studiją... Muzika – yra mano gyvenimo kasdienybės dalis.

Jurgis: Gerai, šauniausias drauge, jau beveik baigiu, bet dar pavogsiu truputį laiko. Mes pasimatysime greitai – jau lapkritį. Galbūt yra kažkas, ko norėtum palinkėti ar pasakyti lietuviams?

Juanesas: Kad pasiruoštų fiestai!

Jurgis: Bus fiesta.

Juanesas: Praleisime puikiai laiką. Ir nors jie galbūt visiškai gerai nežino visų mano dainų, tam nėra būtinybės. Tai bus muzikos šou. Mes grosime gyvai, ir mūsų muziką bus galima jausti, bus galima klausytis, bus galima šokti.

Jurgis: Nuostabu! Labai laukiame tavo atvykimo. Taigi, tame grojaraštyje įrašysime Carlos Vives, Fonseca,  Joe Arroyo dar kažką, kas tau šaus į galvą. Netingėk, atsiųsk el. laišką, ir aš taip pat įtrauksiu tavo nurodytus atlikėjus tenai. Nes noriu būti geras kultūros ambasadorius ir leisti pajausti tropikų ir Lotynų Amerikos skonį čia, šiose šiaurės šalyse!

Juanesas: Gerai, padaryk tai!

Jurgis: Juanes, buvo malonu, saugok save, gerai praleisk laiką ir neužilgo pasimatysime! 

Juanesas: Ok. Iki!

Jurgis: Čiau!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką