Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 26d. 10:57

Įvertinkite: „Žalvarinis“ pristato Maironiui dedikuotą dainą

„Žalvarinis“
Organizatorių nuotr. / „Žalvarinis“

Sostinės folkroko komanda „Žalvarinis“ gerbėjams pristato naują kūrinį „Negęsta akys“, sukurtą pagal legendinio lietuvių poeto Jono Mačiulio – Maironio eilėraštį „Užmigo žemė“. Šį kūrinį muzikantai praėjusį spalį gyvai įrašė studijoje ir jis skiriamas poeto 150-ųjų gimimo metinių progai. O daina užgimė „Žalvarinio“ kūrybinėje stovykloje, kuri buvo surengta rugsėjį Anykščių rajone.

„Mes didžiuojamės Lietuvos istorija ir gerbiame jos palikimą. Jeigu ne tokie žmonės kaip Maironis, ko gero, lietuviškumą suprastume visai kitaip. Tai ir buvo pagrindinė priežastis atiduoti duoklę šiam kūrėjui, prikelti jo sukurtas eiles savaip“, – pasakoja grupės nariai.

„Šis Maironio eilėraštis buvo, yra ir bus aktualus kiekvienam, kas ieško ir siekia savo svajonių.  Jis tiesiog spinduliuoja jaunatvišku polėkiu, kuris paremtas vidiniais išgyvenimais, kai nežinai, kas bus rytoj, tačiau kiekvieną aušrą pasitinki ryžtingai“, – sako grupės gitaristas Robertas Semeniukas.

„Žalvarinio“ misija visada buvo ir yra gaivinti tai, kas sena ir užmiršta. Aprengti nauju muzikiniu rūbu ir prikelti naujai gyvybei senąsias dainas, papročius, mūsų skambančią istoriją. Todėl „Negęsta akys“ yra tik kelio tęsinys, o ne nauja pradžia. Mes tiesiog privalėjome tai padaryti“, – Robertui antrina būgnininkas Simonas Gudelis. Beje, būtent šis vyriškas duetas ir įdainavo naują „Žalvarinio“ kūrinį. Prie dainos atsiradimo prisidėjo ir bosistas Paulius Jaskūnas.

„Šį kartą merginoms leidome pailsėti. Tiesa, mūsų Laurita šiek tiek prisidėjo. Ji sms pasiūlė šį kūrinį, kai mes tryse pietavome. Dar valgydami pradėjome niūniuoti, ir taip gimė ši daina“, – juokiasi muzikantai ir būtent grupės damoms dedikuoja kūrinį „Negęsta akys“. 

Žmonės.lt skaitytojus kviečiame paklausyti naujausios grupės dainos ir savo nuomonę išreikšti komentaruose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką