Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jauniesiems muzikos žinovams – „InCulto“ koncertai mokyklose

Jurgis Didžiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jurgis Didžiulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę startuoja interaktyvus edukacinis žaidimas moksleiviams „Labas Diskoteka: muzikinis mokyklų mūšis“. Žaidimą, kurio metu visos Lietuvos mokiniai – nuo penktokų iki dvyliktokų – turės galimybę įrodyti, jog muziką jie išmano ne prasčiau negu matematiką ar istoriją. Moksleiviai varžysis dėl pagrindinio prizo – grupės „InCulto“ koncerto savo mokykloje. Lietuvos mokyklose iš viso bus surengti penki priziniai koncertai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Neabejoju, kad šiandienos moksleivius domina ne tik Čiurlionio ir Mocarto, bet ir „Led Zeppelin“ ar Madonos biografijos, o muzikos pamokose jie mielai mokytųsi ne tik L. Van Bethoveno „Elizai“ gaidas, bet ir garsiausių Andriaus Mamontovo dainų akordus. Visi vaikai yra protingi ir imlūs žinioms, tačiau norint juos sudominti ir įtraukti į pamokas reikia iššūkio. Mokytis su užsidegimu daug įdomiau!“, – kalbėjo „pagrindiniu konkurso prizu“ prisistatęs grupės „InCulto“ lyderis Jurgis Didžiulis.

Pasak jo, pagrindinis muzikinio mokyklų mūšio „Labas Diskoteka“ tikslas yra ne tik padovanoti moksleiviams koncertą, bet ir paversti muzikos pamokas ne privalomu langeliu tvarkaraštyje, o mėgstamiausiu mokslo dienos metu, kur pasireikšti gali visi – nuo talentingiausių muzikuotojų iki daugiausiai išmanančių žinovų.

„Tai neteisinga, tačiau realybė tokia - muzikos disciplina mūsų šalies bendrojo lavinimo mokyklose yra nepelnytai užmiršta. Esame įsitikinę, kad net ir viena per savaitę Lietuvos mokyklose vykstanti muzikos pamoka neturi prasidėti ir baigtis įbedus nosį į vadovėlį ar solfedžiuojant tas pačias gaidas“, – kalbėjo „Labas“ pardavimų vadovas Laurynas Miškinis.

Pasak jo, muzika yra viena įdomiausių sričių visiems moksleiviams, tačiau juos sudominti ir  paskatinti reikia kalbant jų pačių kalba. Todėl startuojantis edukacinis žaidimas taps paspirtimi ne tik daugiau ir plačiau domėtis muzika, bet ir dažniau užsukti į muzikos mokytojo kabinetą, kur bus galima rasti atsakymą į ne vieną konkurso klausimą.

Be to, L. Miškinio teigimu moksleiviai konkurse dalyvaus pasitelkę savą ir pamėgtą bendravimo būdą – trumpąsias žinutes. Tačiau pagal konkurso taisykles, konkurso klausimai bus skelbiami nuo 14 val., taip siekiant jog moksleiviai mokytųsi pamokų metu, o konkurse varžytųsi tik joms pasibaigus.

Edukaciniame žaidime kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos mokyklos. Konkurso metu mokykloms atstovaujantys moksleiviai varžysis trumposiomis SMS žinutėmis atsakinėdami į muzikos srities klausimus apimsiančius ir senosios bei klasikinės pasaulio muzikos istoriją, ir lietuvių muzikos legendas ir be abejo, šiuolaikinės muzikos raidą. Penkios galvočiausių, gudriausių ir daugiausiai apie muziką išmanančių konkurso dalyvių mokyklos laimės grupės „InCulto“ koncertą. Dešimt daugiausiai teisingų atsakymų į žaidimo klausimus pateikusių žaidime dalyvausiančių mokyklų bus apdovanotos specialiuoju proto bokštų prizu – naujausio leidimo lietuviškosios Muzikos enciklopedijos rinkiniais, praturtinsiančiais mokyklų bibliotekas.

Muzikinis mokyklų mūšis „Labas Diskoteka“ tęsis iki šių metų spalio 24 dienos. Visos konkurso taisyklės, mokyklų registracijos sąlygos ir informacija apie prizus pateikiama adresu www.labas.lt/diskoteka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką