Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 7d. 12:55

Jaunoji atlikėja Elzė Urbietytė daina išreiškė meilę Lietuvai: išgirskite

Elzė Urbietytė
S.Umaraitės nuotr. / Elzė Urbietytė
Japonologiją sostinėje studijuojanti jaunoji dainuojamosios poezijos atlikėja iš Šiaulių Elzė Urbietytė savo kūryba išreiškia ją supantį pasaulį. Šiais metais jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ scenoje pasirodžiusi mergina išbandė ir kitą projekto veiklą – kartu su „Šiauliai gyvai“ komanda nufilmavo pirmąjį savo muzikinį klipą. Autorine daina „Lietaus vardu“ mergina išreiškė savo jausmus Lietuvai.

Daina „Lietaus vardu“ popieriuje nugulė dar 2018 m., minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. „Savo kūryba išreiškiu jausmus, tad pagalvojau, kad būtų įdomu pabandyti sukurti dainą apie meilę Lietuvai“, – prisimena Elzė.

Įdomu tai, kad dainos teksto kūrybinis procesas vyko įvairiose gamtos vietose. Mergina užsirašydavo mintis vaikštinėdama, dainuodama, lankydamasi įvairiose vietose, pavyzdžiui, miške. Ieškodama tinkamų žodžių, jausmų išraiškos, Elzė netgi išėjo pabūti lietuje, rašoma pranešime spaudai.

Jaunoji atlikėja pasakoja, kad į dainos žodžius sudėjo visus pagrindinius dalykus, kurie jai tuo metu asocijavosi su Lietuva, nors dabar tų dalykų galėtų priskaičiuoti ir daugiau.

„Tai – tarsi meilės daina savo šaliai, kuri dabar yra viena iš mano mėgstamiausių“, – pripažįsta mergina, džiaugdamasi, kad nuo šiol daina turi ir savo klipą.

Dainuodama Elzė dažnai akompanuoja sau gitara, šis instrumentas ją lydi nuo 4 klasės. „Kad ja norėsiu groti, žinojau dar prieš pradėdama eiti į mokyklą, tačiau tik pradėjusi groti, supratau, kaip man patinka šis instrumentas“, – prisimena mergina. Ne atsitiktinai gitara skamba ir „Šiauliai gyvai“ klipe.

„Lietaus vardu“ klipas buvo nufilmuotas vasarą, Salduvės parke, kuris pasirodė itin tinkamas apdainuojamai temai. Gamtoje buvo semiamasi įkvėpimo, o ir visas turinys kalba apie girias, medžius, gamtą. Paklausta, kaip sekėsi filmuotis „one shot“ būdu, kai vaizdo medžiaga nėra karpoma, Elzė neslėpė, kad filmavimo dieną buvo jaudulio, tačiau toks formatas jai itin patiko. „Man atrodo, kad taip geriau perteikiama dainos emocija“, – pasakojo Elzė, įvardydama klipo filmavimą kaip įdomią patirtį.

Autorinių dainų vaizdo klipų filmavimas yra projekto „Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2021“ dalis. Projekto laikotarpiu nufilmuoti ir paskelbti Sauliaus Urbonavičiaus-Samo, Elzės Urbietytės dainų klipai, artimiausiu metu pasirodys ir kitų festivalio dalyvių muzikiniai klipai.

Saulius Urbonavičius-Samas „Išgąsdinti paukščiai“

VIDEO: Saulius Urbonavičius - Išgąsdinti paukščiai | Šiauliai gyvai

Elzė Urbietytė „Lietaus vardu“

VIDEO: Elzė Urbietytė - Lietaus vardu | Šiauliai gyvai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką