Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 17d. 13:38

Kai sena virsta nauju. Karolis Ramoška pristato albumą „Virsmas“

Albumo „Virsmas“ įrašų užkulisiai
Ksenijos Alijevos-Vaitiekūnienės nuotr. / Albumo „Virsmas“ įrašų užkulisiai
Ar esate klausę savęs, kuris muzikos stilius jums mieliausias? Jeigu neišskiriate nei vieno žanro, tai bent į vieną jūsų mėgstamą dainą yra sutekėjusios mažiausiai dviejų muzikos stilių srovės. Turbūt retai susimąstom, kas sukuria naujas muzikines sroves ir kaip muzika keičiasi bėgant laikui?

Muzika leidžia žmonijai iš kartos į kartą išgyventi ir įprasminti tai, kas nepaveikiama laiko: meilę, pasiaukojimą, tikėjimą, tiesą ir dar daug ką. Na, o kaip muzikiniai stiliai, rodos, visiškai skirtingi, susijungia į vientisą harmoningą skambesį galima įsitikinti paklausius pirmojo studijinio Karolio Ramoškos albumo „Virsmas”. Apie unikalų projektą, apvienijantį lietuvių liaudies muziką su populiariąja muzika, kalbiname patį Karolį Ramošką.

Projekto vaizdo įrašas:

VIDEO: Karolis Ramoška - Palšus ganiau jautelius (Live)

– Kaip gimė šis albumas?

– Pirma mintis prieš gimstant projektui buvo tokia: kaip turtingai lietuvių liaudies muzikai aprengti šiuolaikišką rūbą? Tuomet pradėjo plaukti dainos ir mintys į vieną, suliedamos lietuvių liaudies dainas ir kitų šalių ritmus bei garsus. Taip pat albumo idėją inspiravo tokie kūrėjai, kaip Moby, St.Germain, Ikebe Shakedown, kurie meistriškai jungia folko skambesį su šiuolaikinės muzikos žanrais.

Įkvėptas užsienio kolegų kūrybos, nusprendžiau lietuvių liaudies muziką struktūrizuoti populiariosios muzikos formoje, kuomet klausant girdime posmą, priedainį, solo dalis ir aiškiai suvokiame kūrinio struktūrą ir vystymąsi. Esu labai laimingas, kad šis albumas gimė bendradarbiaujant su tokiais puikiais muzikantais, kaip Saulius Petreikis, Gediminas Mačiulskis, Andžej Zujevič.

Tomo Kaunecko nuotr./Karolis Ramoška
Tomo Kaunecko nuotr./Karolis Ramoška

– Kodėl albumą pavadinti nusprendėte „Virsmas“?

– Albumas „Virsmas“ žadina lietuvių liaudies muzikos natas naujoje šviesoje. Klausant albumo kūrinių stengiausi kuo geriau išlaikyti klausytojo dėmesį. Kažkuria prasme kūrėjas irgi yra klausytojas. Norėjosi vystyti muzikines temas taip, kad klausant praktiškai pajustum muzikos augimą, kitimą – virsmą. Pats žodis „virsmas“ gerai įprasmina senų tradicijų virtimą ir naujomis.

– Ko galima tikėtis atėjus į šio albumo pristatymo koncertą?

– Koncerte albumo programą man padės atlikti žinomi Lietuvos muzikantai. Beveik visi jie puikiai pažįstami iš daugelio kitų Lietuvos muzikinių projektų. Tai didžiulę patirtį sukaupę kolegos, beveiki visi yra iš džiazo muzikos scenos, laisvai improvizuoja, turi neribotą muzikinę raišką. Su tokiais bendražygiais galima drąsiai keliauti į bet kurią koncertų salę, todėl esu labai dėkingas kolegoms už tai, kad patikėjo mano kūryba, už tai, kad prisideda savo idėjoms ir muzika.

Labai lauksime visų geros, šviežios muzikos pasiilgusių klausytojų ir kartu išgyvensime muzikinį „virsmą“ jau šį sekmadienį Vasaros terasoje, Vilniuje. Iki susitikimo!

Projektą sudaro:

Karolis Ramoška – vokalistas, projekto autorius (Proper Heat, Kurak).

Ugnius Butkus – bosas (Jazz brothers, Skamp).

Liutauras Janušaitis – pučiamieji (Dainius Pulauskas group, Reinless).

Andžei Zujevič – gitara (Vilnius guitar trio, 4fun).

Sergej Makidon – būgnai (Žalvarinis, Saulius Prūsaitis).

Vytis Smolskas – klavišai (Makchu Pikchu, Soulmoustache).

Gediminas Mačiulskis – perkusija (Afrikos būgnai, World orchestra)

Ignas Juzokas – garso režisierius, efektai (OKT, Solo ansamblis)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

02:40
01:06:56
10:24

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką