Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 12:45

„Kalush Orchestra“ surengs koncertą Vilniuje: dalis surinktų lėšų bus paaukotos

„Eurovizijos“ nugalėtojai grupė „Kalush Orchestra“ surengs koncertą Vilniuje. Pusė už bilietus sumoketų pinigų atiteks „Aš esu Ukraina“ fondui, kurį įkurė Ukrainos ambasada Lietuvoje.
„Kalush Orchestra“
„Kalush Orchestra“ / „Scanpix“/AP nuotr.

„Kalush Orchestra“ yra Ukrainai atstovaujanti grupė, kuri šiais metais laimėjo Eurovizijos konkursą. Po pergalės didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ pranešė, jog jau birželio 16 dieną surengs pasirodymą „Aš esu Ukraina“ Lietuvoje. Bilietų prekyba jau prasidėjo. Jie siunčia žinutę visiems Europos gerbėjams.

„Neapsimetinėkite, kad dabar vykstantis karas Ukrainoje yra tolimas filmas, kurį žiūrite. Kažką, kas yra toli. Ukraina yra Europos centras, ir šis žiaurus karas vyksta būtent ten. Kai atsibundate ir girdite sprogimus. Kai nežinai, ar tavo tėvai, draugai, giminaičiai dar gyvi.

Ši patirtis varo iš proto, ji griauna tavo psichinę sveikatą. Kuo greičiau sulauksime pagalbos iš Europos, kuo greičiau susivienysime, kuo daugiau žmonių padės ir informuos mus apie tai, tuo greičiau karas baigsis. Ir neišplis į kitas šalis“, – sako grupės lyderis Olehas Psiukas.

Ukrainiečiai atlikėjai šiuo metu turi misiją skleisti informaciją apie karo niokojamą savo šalį ir padėti jai itin sudėtingu metu. Kiekvieno iš lietuvių ne tik moralinis, bet ir finansinis palaikymas yra labai svarbus, o prisidėti nusipirkus bilietą – labai paprasta.

Pusė už bilietus sumoketų pinigų atiteks „Aš esu Ukraina“ fondui, kurį įkurė Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Be to, „Kalush Orchestra“ aukcione parduos „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojo statulėlę. Taip siekdami surinkti lėšų Ukrainai ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms paremti.

Pasak Unian.net korespondento, Kalush Orchestra lyderis Olegas Psiukas tai pasakė per internete vykusį žurnalistų susitikimą „Zoom“ platformoje.

Lukas Balandis / BNS nuotr./„Eurovizijos“ nugalėtojai grupė „Kalush Orchestra“
Lukas Balandis / BNS nuotr./„Eurovizijos“ nugalėtojai grupė „Kalush Orchestra“

Primename, kad vos tik prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje grupės „Kalush Orchestra“ nariai liko padėti savo šaliai bei buvo abejojama, ar karo siaubiama šalis apskritai šiemet galės organizuoti balsavimą, o atlikėjai, kurie yra šaukiamo tarnauti amžiaus, vykti į Italiją. Tačiau ukrainiečiai užtikrino, kad jų šalies atlikėjai galėtų išvykti į konkursą ir garbingai atstovauti šaliai.

Galiausiai Turine šeštadienį sėkmingai finale pasirodžiusi ukrainiečių hiphopo grupė, kuri atlikdama dainą „Stefania“ derino etninius motyvus su šiuolaikiniais garsais, naudojant skirtingus liaudies instrumentus, pavergė visos Europos širdis. Kalbama, kad sėkmę atnešusi daina buvo sukurta grupės lyderio mamai ir galiausiai virto visos Ukrainos simboliu.

Grupė „Kalush Orchestra“ susikūrė 2021 m. kaip šešių muzikantų grupė ir kaip 2019 m. įkurto pirmojo projekto „Kalush“ atšaka. Pavadinimas „Kalush“ kilo iš Oleh gimtojo miesto vakarinėje Ukrainos dalyje. „Kalush Orchestra“ yra vieni iš jaunųjų Ukrainos hiphopo scenos kūrėjų.

Hiphopo kultūra yra itin populiari ir ryškiai matoma, bei eskaluojama tarp šiuolaikinių miesto kultūros atstovų. Esminis „Kalush Orchestra“ skirtumas nuo kitų Ukrainos grupių – etninės muzikos elementų derinimas su modernia garso produkcija, hiphopo šokiais ir repu ukrainiečių kalba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką