Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karina Krysko ir Mantas Jankavičius vaidins milijono vertės miuzikle

Mantas Jankavičius ir Karina Skambinė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Mantas Jankavičius ir Karina Skambinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje Valdovų rūmuose pristatytas didžiausias ir brangiausias lietuviškas miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“. Miuziklą pristatė jo idėjos sumanytojai ir kūrėjai: režisierė ir choreografė Anželika Cholina, kompozitorius Kipras Mašanauskas, libreto autorius Romas Lileikis ir aktoriai: Mantas Jankavičius (Žygimantas Augustas), Karina Skambinė (Barbora Radvilaitė), Jeronimas Milius (Radvila Juodasis) ir Dominykas Vaitekūnas (rūmų juokdarys).

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Miuziklas ne be pagrindo vadinamas  brangiausiu ir didžiausiu.  Jo kaina – daugiau nei milijonas litų. Jame, be septynių žmonių kūrybinio branduolio, šoks 32 šokėjai, 12 dainuos choristų, vaidins 10 aktorių,  dirbs per 100 aptarnaujančio personalo, siuvama  200 kostiumų. Ir jo premjera įvyks trijose didžiausiose šalies arenose.

Miuziklo pirminė idėja gimė dainininko Manto Jankavičiaus galvoje. Su mintimi, kad Lietuvai reikia tautiško, mūsų istorija paremto miuziklo, kuris turėtų ne tik pramoginę, bet ir išliekamąją vertę, jis kreipėsi į kompozitorių K.Mašanauską.

Šis prikalbino savo ilgametį kūrybos  bendražygį ir draugą R. Lileikį. Tuomet trijulė su prašymu režisuoti būsimą kūrinį kreipėsi į Anželiką Choliną, o ši savo ruožtu į būsimo miuziklo kūrimą į traukė scenografą Marijų Jacovskį ir kostiumų ir grimo dailininką Juozą Statkevičių. Tai susiformavo miuziklo kūrybos branduolys, kurį drąsiai galima vadinti svajonių komanda.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Miuziklo pristatymas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Miuziklo pristatymas

Mantas Jankavičius: „Drauge su Kipru svarstėme, kas galėtų pajusti ir suvokti mūsų vizijas. Pakalbėjęs su Anželika, supratau, kad ji jaučia visą projekto dydį ir gylį ir man labai pasisekė, kad ji sutiko. Net neabejoju, kad šis spektaklis bus estetiškai labai gražus, didingas  ir vizualus reginys“.

Anželika Cholina: „Kai Mantas pakvietė mane, pirmas klausimas buvo: o kas bus tie kiti žmonės, kurie dirbs su šiuo projektu? Man buvo labai įdomus pasiūlymas sukurti kito žanro kūrinį  – miuziklą. Kai išgirdau Kipro muziką, supratau, kad mes kalbam viena kalba, aš suprantu, aš jaučiu tai, ką jis nori savo muzika pasakyti. Ir dar man buvo labai svarbu, kad galiu dirbti čia – Lietuvoje, dirbti su naujais, labai talentingais žmonėmis. Šiame projekte susijungs Sigutės Stonytės operinis vokalas, Jeronimo Miliaus – roko vokalas, Manto ir Karinos, kurie dainuoja širdimi, balsai“.

Jeronimas Milius prisipažino, kad iš pradžių žiūrėjo skeptiškai į pasiūlymą prisijungti prie miuziklo komandos. „Iš tiesų turėjau neigiamą nuostatą net nežinodamas, koks tai bus kūrinys. Iki šiol buvo nemažai miuziklų, kuriuose pasigedau kokybės. O kokybė man – labai svarbu. Kai sužinojau, kas  kuria miuziklą, kokie jo mastai ir dydžiai – iškarto pakeičiau nuomonę“, – sako  Radvilą Juodąjį vaidinsiantis J.Milius.

Šiuo metu vyksta intensyvios miuziklo repeticijos. Susidomėję miuziklu turi unikalią progą  pamatyti repeticijos vaizdo klipą.

VIDEO: Miuziklas "Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda"

Miuziklo premjera: gruodžio 12 d. – Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje; gruodžio 19 d.  – Vilniuje, „Siemens“ arenoje; gruodžio 27 d. – Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką