Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 22d. 16:36

Koncerte Baltarusijai skambės A.Kaušpėdo atliekama daina: „Ne tau, Aliaksandrai, mėlynas dangus!“

Algirdas Kaušpėdas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Kaušpėdas
Sekmadienį Medininkų pilies kieme įvyks įspūdingas „Laisvės kelio" paramos koncertas, kuriame dalyvauja Vidas Bareikis, Merūnas Vitulskis, Ieva Narkutė, Andrius Mamontovas, Jurgis Didžiulis, Saulius Urbonavičius-Samas, Jurga Šeduikytė-Bareikienė, Maksas Melman ir grupė Biplan, grupė „Kandis": Algirdas Kaušpėdas ir Viktoras Diawara, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas" ir kiti.

Pasak renginio prodiuserio ir vedėjo Dominyko Kubiliaus, tai vienas prasmingiausių šios vasaros renginių. Paramos koncerte laukiama Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Prezidento Valdo Adamkaus, aukšto rango diplomatų, visuomenės lyderių.

„Scenos žvaigždės ir ypatingi svečiai vienijasi dėl labai svarbaus tikslo – padėti nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams. Šiomis dienomis daug bendrauju su baltarusiais, jie vis nedrąsiau kalba, bet tai, ką girdžiu iš jų – šiurpina. Mes dažnai pamirštame, kad Minskas – artimiausia sostinė nuo Vilniaus. Sunku patikėti, kad vos keliasdešimties kilometrų atstumu vyksta tokie dalykai", – sako D.Kubilius, kuris yra iniciatyvos „Stiprūs kartu" partneris ir šaulys.

Paramos koncertą pradės Lietuvos Respublikos himnas, kurį drauge su visais žmonėmis „Laisvės kelyje" ir visoje Lietuvoje užtrauks Merūnas Vitkulskis ir berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas". Kaip Baltijos kelyje, taip ir dabar himną transliuos Lietuvos radiijas.

Atlikėjas Jurgis Didžiulis, kas vakarą dainomis palaikantis protestuotojus prie Baltarusijos ambasados Vilniuje koncertui ruošia specialų kūrinį. Renginyje skambės žinomiausios lietuviškos dainos, o Algirdas Kaušpėdas uždainuos „Ne tau, Aliaksandrai, mėlynas dangus!".

„Vaizdai, kuriuos šiuo metu stebime televizijos ekranuose ir internete, man labai primena Sąjūdžio laikus. Akivaizdu, kad baltarusių tauta subrendo permainoms. Tačiau Baltarusijos laukia dar ilgas kelias į laisvę. Batka taip lengvai valdžios neatiduos. Todėl stokim mūru už laisvę – turime ir širdimi, ir pečiu paremti baltarusius! Žyve, Belarus!“ – sako A.Kaušpėdas.

„Laisvės kelio" paramos koncertas yra vieninga „Laisvės TV", „Stiprūs kartu", UAB „Pirmoji kava", „TymDrym" ir paramos akcijos „Freedom first. Go, Belarus!" inciatyva.

Visos transliacijos metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „BY Help", konkrečiai, nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams remti.

Šiuo metu surinkta beveik 15 000 EUR.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką