Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 2d. 17:49

Konkurse „Vilniaus bokštai“ varžosi žinomi Lietuvos atlikėjai

„Vilniaus bokštai“
Logotipas / „Vilniaus bokštai“

Lietuvos radijo eteryje jau sukasi šešios dešimtys dainų, patekusių į antrąjį Lietuvos radijo 85-mečiui skirto konkurso „Vilniaus bokštai“ turą. Tarp autorių ir atlikėjų – ir gerai žinomi, ir negirdėti vardai.  

Nuo trečiadienio visas dainas bus galima girdėti ir pareikšti nuomonę balsuojant specialioje skiltyje nacionalinio transliuotojo svetainėje lrt.lt. Konkursą rengia LRT ir Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A. Dainos antrajam turui atrinktos iš 206 pretendavusių kūrinių.

„Tai rekordinis skaičius Lietuvos radijo dainų konkursui pateiktų kūrinių, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. – Atgaivindami kadaise rengtą unikalų konkursą, siekiame kelti lietuviškos populiarios dainos žanro profesinį lygį ir prestižą, atrasti naujų vardų, papildyti LRT fondus naujomis lietuviškomis dainomis“.
 
Kūrinius vertino Lietuvos radijo ir Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros LATGA-A sudaryta komisija: kompozitoriai Mindaugas Urbaitis ir Martynas Bialobžeskis, LATGA-A vadovas Edmundas Vaitekūnas, LR vyriausioji muzikos redaktorė Birutė Paškevičienė, LRT programos „Opus 3“ vadovas Darius Užkuraitis.
 
Konkurse apsisprendusių dalyvauti ir varžytis dėl geriausiųjų vardo geografinis spektras apima visą Lietuvą, įskaitant mažus miestelius, tokius kaip Šilutė, Ukmergė, Plungė, Biržai, Varėna, Kuršėnai, Visaginas, didesnius ir pačius didžiuosius – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius. Tarp daugiau nei 200 autorių, pateikusių savo dainas konkursui „Vilniaus bokštai“, žinomos muzikos pasaulio žvaigždės: legendinių  „Vilniaus bokštų“ produktyviausi kompozitoriai Algimantas Raudonikis ir Mikalojus Novikas, Giedrius Svilainis, Julius Siurbis, Giedrius Balutis, Dainius Pulauskas, Arūnas Rakšnys, Jaroslavas Cechanovičius, Raigardas Tautkus, Olegas Ditkovskis, Igoris Kofas, Maksas Melmanas, Julija Jačėnaitė, Aistė Pilvelytė, Vitalijus Neugasimovas, Rasa Kaušiūtė, Edgaras Lubys (Amberlife), Jūratė Miliauskaitė, Virgis Stakėnas, Igoris Berinas, Aras Žvirblis, Liepa Mondeikaitė, Vita Rusaitytė ir daugelis mažiau žinomų autorių.
 
Šių ir kitų autorių antrojo turo vertas dainas atliko dainininkai Povilas Meškėla, Olegas Ditkovskis, Neda Malūnavičiūtė, Egidijus Sipavičius, Viktoras Malinauskas, Julija Jačėnaitė, Marijonas Mikutavičius, Aistė Pilvelytė, Edgaras Lubys ir Atlanta, Raigardas Tautkus ir Kauno šampaninis choras, Donatas Montvydas ir Rosita Čivilytė, Egidijus Sipavičius, vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“, Liepa Mondeikaitė, Vita Rusaitytė, grupės „Lemon Joy“,  „Biplan“,  „Merilin“, „In Lite“, „The Nominals“, „Mon@“, „Dirry Rockets“ ir kiti.
 
Į antrąjį turą atrinkta beveik 60 dainų iš daugiau kaip 200, kurios jau nuo šio pirmadienio, gegužės 2d., transliuojamos Lietuvos radijo laidose „Muzikinis vidudienis“, „Ryto garsai“, „Lietuvos diena“ ir kitose muzikinėse programose, o klausytojai už jiems patinkančias dainas galės balsuoti tiesioginio eterio metu, laidoje „Muzikinis vidudienis“, o nuo trečiadienio – internete specialioje skiltyje www.lrt.lt. Joje bus galima ne tik rasti informaciją apie konkurso dalyvius, bet ir klausytis dainų įrašų.
 
Antrajame ture dainas vertins komisijos nariai, klausytojai ir interneto lankytojai. Komisijos balų visuma sudarys 50% bendro vertinimo, klausytojų ir interneto lankytojų balų visuma sudarys kitus 50% bendro vertinimo.
 
Konkurso finalas – birželio 12d. šventinėje Lietuvos radijo ir televizijos transliacijoje, skirtoje Lietuvos radijo 85-mečiui. Koncerto metu bus pristatytos daugiausia balų surinkusios dainos ir jų autoriai. Pirmąsias tris vietas ir specialius prizus pelniusios dainos bus apdovanotos diplomais ir piniginėmis premijomis, kurias paskyrė Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A. Pirmoji vieta – 5000 litų, antroji vieta – 3000 litų, trečioji vieta – 2000 litų.  Specialūs prizai – po 1000 Lt, LATGA-A specialus prizas – 3000 Lt.
 
LRT dėkoja visiems dainų autoriams, nepabūgusiems atsakomybės ir nusprendusiems dalyvauti šlovinga praeitimi garsėjančiame lietuviškos populiarios dainos konkurse „Vilniaus bokštai 2011” ir rašyti jo istoriją jau 21-ame amžiuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką