Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 15d. 16:26

Kristis perdainavo skandalingąjį „XXL“ kūrinį „Lėktuvėlis“: „Jo neklausydavo nebent mano tėvai“

Kristijus Dalikas-Kristis
Golden Age Rec. nuotr. / Kristijus Dalikas-Kristis

Grupė „XXL“ ir sparčiai populiarėjantis atlikėjas Kristis pristato atnaujintą legendinio hito „Lėktuvėlis“ versiją. Ne tik 90-ųjų, tačiau ir šių dienų jaunimui žinomas kūrinys dienos šviesą išvydo madingo „Trap“ muzikos stiliaus ritme.

Su kūriniu „Judu Kaip“ garsiai debiutavęs Kristis pasakoja, kad grupės „XXL“ dainos gerai pažįstamos ir jam.

„Šios grupės kūriniai labai dažnai sukdavosi vakarėlių grojaraščiuose. Na, o „Lėktuvėlis“ grodavo dažniausiai. Esu girdėjęs šio kūrinio remiksą, atliekamą techno didžėjų „underground“ festivalyje. Vienintelis muzikinis grotuvas, kuriame šios dainos tikrai negirdėjau – mano tėvų. Gal nepatiko tekstas?“ – svarsto atlikėjas.

Golden Age Rec. nuotr./Kristijus Dalikas-Kristis
Golden Age Rec. nuotr./Kristijus Dalikas-Kristis

Naujame vaizdo klipe – Krisčio įvaizdžiui būdingos ryškios spalvos ir vakarėlio tema. Tačiau šis vakarėlis gerokai skiriasi nuo savaitgalinių vaizdų naktiniuose klubuose. Erotiškai nuteikia aistringi merginų bučiniai, o stilinga muzika nukelia į didžiųjų šalių muzikinę sceną.

VIDEO: Kristis ft. XXL - Lėktuvėlis 2020 (Jeigu Nori Paskraidyt)

90-ųjų jaunimas klipe atras ir nostalgiškų vaizdų. Vienas jų – kasetinis magnetofonas, kuris ir užkuria vakarėlį. Grupės „XXL“ narys bei Krisčio prodiuseris Genadijus Narbut-Gesha pasakoja, kad kūrybiniame procese buvo panaudota ir vaizdų iš „XXL“ archyvo. Na, o paklaustas, kaip anuomet visuomenė reaguodavo į provokuojantį grupės turinį, patikino, kad tai tuometiniam grupės klausytojui didelių nepatogumų nesukeldavo.

„Anksčiau kaip ir nereikėdavo aiškinti, kad, pavyzdžiui, „Lėktuvėlio“ tekstas – tėra juokelis, kadangi visa „XXL“ kūryba sukdavosi apie seksą, alkoholį, narkotikus, netradicinę meilę ir smurtą. Buvo „reivo“ laikai ir tai niekada neskambėjo, kaip propaganda. Tai tiesiog atspindėjo realybę. Pasiūlymas „praryti tabletę“ dainos kontekste atlieka tą pačią funkciją kaip ir atbaidančios nuotraukos bei žinutės ant cigarečių pakelių. Tačiau bet kokiu atveju, tais laikais nebūdavo taip atsargiai žiūrima į alkoholio ar nikotino reklamą – tai galima buvo matyti beveik kiekvienoje TV laidoje.

Na, o kalbant apie šiandieną, manau, kažkam šitas kūrinys turėtų sukelti nostalgiją. Jaunimas greičiausiai irgi bus girdėję dainos originalą. Žinoma, šitą versiją papildėme ir naujais posmais, tad daina atgimė naujame pavidale. Apskritai šitas kūrinys gimė netyčia. Sukūrę naują „Trap“ stiliaus melodiją pamanėme, kad čia puikiai tiktų „Lėktuvėlio“ priedainis, kurį Kristis atliktų naujoviškai repuodamas. Kadangi skambesys buvo puikus, į kūrybinį procesą pakvietėme ir buvusius „XXL“ narius. Taip ir gimė „Lėktuvėlis 2020“, – prisiminė G. Narbut-Gesha.

Dainos kūrėjai tikisi, kad „Lėktuvėlis“ taps vakarėlių vinimi. Vis dėlto, supranta ir tai, kad dėl dabartinės situacijos, muzikos dažniau tenka klausytis namuose. Kūrinio atlikėjas Kristis neslepia, kad karantinas pakoregavo ir jo karjerą bei dienotvarkę.

„Esu per jaunas dėl kažko liūdėti. Galbūt , kai sulauksiu 30-ies, pradėsiu jausti blogas emocijas dėl kažkokių susidariusių nemalonių aplinkybių. Man pačiam labiau patinka sodybos nei klubai, tad šita situacija buvo visai į naudą. Vis dėlto tikrai neneigiu, kad karantinas įnešė nemažai pasikeitimų – aplinkui daug chaoso, teko prisitaikyti prie naujų reklamos ir muzikinės leidybos gairių. Bet gyvenimas juk ir susideda iš pokyčių. Taigi galiu teigti, kad šiuo metu jaučiuosi labiausiai gyvas per visą savo egzistencijos laikotarpį“, – sako Kristis.

Komentarai
Temos: 2 Muzika Dainos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką