Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kritišką nuomonę apie Donato Montvydo dainos „Love Is Blind“ nukopijavimą išsakęs Raigardas Tautkus pats buvo kaltinamas plagijavimu

Naujienų portalo 15min.lt konferencijoje lankėsi Raigardo Tautkaus Kauno choras.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naujienų portalo 15min.lt konferencijoje lankėsi Raigardo Tautkaus Kauno choras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjus nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai ir, rodos, nutilus visiems su ja sietiniems skandalams, į redakciją kreipėsi skaitytoja Rūta, panorusi pranešti apie galimą paties nacionalinės atrankos komisijos nario Raigardo Tautkaus sukurtą plagiatą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Paskaičiusi Jūsų portale straipsnį apie tai, kur pradingo „Eurovizijos“ atrankos komisijos narys R.Tautkus, man kilo tam tikrų minčių. Manyčiau, kad konkurso organizatriai pasielgė labai teisingai nekviesdami jo vertinti atrankos finalo dalyvių. Jam tikrai nedera dalyvauti tokiose vertinimo komisijose, nes jo paties kūriniuose galima rasti įvairių nedviprasmiškų panašumų į užsienietiškus kūrinius“, – rašė redakcijai Rūta.

Savo laiške Rūta atkreipė dėmesį į Andriaus Rimiškio atliekamą dainą „Gyvenimo meilė“, kuriai muziką kūrė R.Tautkus. „Šios dainos melodija akivaizdžiai nuplagijuota nuo žinomo italų dainininko Drupi dainos „Sambario“. Tuo įsitikinti galima paklausius ir palyginus abi dainas“, – rašė Rūta ir pridėjo nuorodas į abu laiške minimus kūrinius.

Redakcija primena skaitytojams, jog apie galima Donato Montvydo kūrinio „Love Is Blind“ plagijavimo atvejį R.Tautkus išsakė itin kritišką nuomonę.

Žmonės.lt išklausė abu Rūtos nurodytus kūrinius ir susisiekė su pačiu dėl galimo plagijavimo atvejo kaltinamu R.Tautkumi, kuris savo ruožtu tikino, jog ši problema jau seniai išspręsta. „Taip, išties kūriau muziką tai dainai, tai buvo prieš kelerius metus. Tada buvau kalbėjęs su LATGA-A (Lietuvos autorių teisių gynėjų asociacijos agentūra, – aut. past.), kreipėmės į dainos „Sambario“ autorių“, – istoriją pasakojo muzikantas.

Anot R.Tautkaus, tąkart priimtas muzikantui palankus sprendimas. „Niekas niekam jokių pretenzijų nereiškė ir prieita prie išvados, kad jokio plagijato čia nėra“, – Žmonės.lt sakė R.Tautkus.

Paklaustas, ar kurdamas A.Rimiškiui dainą „Gyvenimo meilė“ prieš tai buvo girdęjęs Drupi kūrinį „Sampario“, R.Tautkus tikino iki tol niekad neklausęs šios dainos ir visi sutapimai kūriniuose pasitaikė netyčia. „Na žinote, taip jau būna, kai kuri dainas tokioms auditorijoms – paprastas ir įsimintinas. Jokio stebuklo čia neįvyko“, – teigė muzikantas.

VIDEO: Sambariò - Drupi - 1976

VIDEO: Andrius Rimiskis - gyvenimo meile

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką