Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 11:04

Labdaringo koncerto metu surinktos lėšos padeda sergantiems vaikams sveikti

Labdaros koncerte kvies aukoti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams
Organizatorių nuotr. / Labdaros koncerte kvies aukoti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams

Vytauto Kernagio fondo ir Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ inicijuotas labdaros koncertas „Pasikalbėjimai atvirose langinėse” įgyvendino kilnų renginio tikslą – kartu su renginio svečiais ir žinomais Lietuvos atlikėjais surinko pakankamai lėšų sergantiems vaikams būtinai medicininei įrangai įsigyti.

Noras padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams dar kartą suvienijo Vytauto Kernagio fondą ir Lietuvos vaikų vėžio asociaciją „Paguoda”, kurie praėjusią savaitę Vilniaus mokytojų kiemelyje, kartu su žymiausiais Lietuvos žmonėmis, inicijavo labdaringą koncertą „Pasikalbėjimai atvirose langinėse”. Prie jo prisidėjo ne tik renginyje dalyvavę žiūrovai, bet ir žymūs Lietuvos žmonės: Justinas Jankevičius, Jeronimas Milius, Česlovas Gabalis, Baltasis Kiras, Bjelle ir Feliksas Zakrevskis.

Pagrindinis šio renginio tikslas buvo surinkti pakankamai lėšų, už kurias Santaros klinikų vaikų onkohematologijos skyriaus, kaulų čiulpų transplantacijos poskyrio pacientams būtų nupirkti trys monitoriai, kurie fiksuoja pagrindines žmogaus gyvybines funkcijas: kvėpavimą ir širdies veiklą.

Asociacijos „Paguoda” projektų vadovė ir viena iš renginio organizatorių Dalia Valatkevičienė akcentuoja tai, jog toks renginys prasmingai prisidėjo prie pagalbos vaikams, o ir užsibrėžtas labdaringo renginio tikslas buvo pasiektas.

„Džiaugiuosi, jog tikslas pasiektas: jei pradžioje norėjome nupirkti vieną reikalingą aparatą, dabar jų nuperkame tris“, – sako D.Valatkevičienė.
Renginio organizatorė ir Vytauto Kernagio fondo projektų vadovė Daiva Kavaliauskienė džiaugiasi, jog dėl kilnaus tikslo padėti vaikams pasveikti susivienijo ne tik skirtingas veiklas vystantys fondai, bet ir visi koncerto svečiai.

„Šiais metais šventinio renginio metu apsilankę neabejingi žmonės vaikams suaukojo 721,90 Eur, o trūkstamą sumą padėjo surinkti rėmėjai. Atlikto milžiniško darbo rezultatų tyliai ir kantriai laukia mažieji, kurie šiuo metu gyvena uždarose ligoninės erdvėse ir sunkiai kovoja su užklupusia liga”, – teigia V.Kernagio fondo projektų vadovė D.Kavaliauskienė.

Kaip teigia Santaros klinikų vaikų onkohematologijos skyriaus vedėja Sigita Stankevičienė, už surinktas lėšas yra nupirkti nauji, itin kokybiški ir patikimi monitoriai, kurie pakeitė 17 metų skyriuje tarnavusią seną medicinos įrangą. Skyriaus vedėja akcentuoja naujos įrangos reikalingumą ne tik sunkiai sergantiems pacientams, bet ir visam personalui.

„Nupirkti monitoriai leidžia nuolat stebėti ir sekti širdies veiklą, kvėpavimo funkciją ir kitus pagalbinius parametrus. Šie monitoriai padeda labai greitai gauti kokybišką informaciją, kurią galime vertinti ir analizuoti bei koreguoti gydymą, esant ypatingai sunkiai paciento būklei. Mūsų pacientai dažnai būna sunkios būklės, todėl yra labai svarbu, kad monitorius gali būti prisegtas prie kiekvieno paciento 24 valandas per parą“, – teigia Santaros klinikų vaikų hematologė S.Stankevičienė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką