Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 04, 13:03

Latviai „Very Cool People“ pristato naują albumą: ironiškai prisimena praeitį

Garsiausia Latvijoje džiazo ir fanko muzikos grupė „Very Cool People“ tęsia savo muzikinį skrydį – grupė pristato jau aštuntąjį albumą pavadinimu „50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism“, su ironija pasakojantį apie neramią Latvijos istoriją, o kartu ir naują singlo „Pelmjashki“ (liet. „greita tešla“) vaizdo klipą.
Very Cool People
„Very Cool People“ / Jānis Škapars nuotr.
Temos: 3 Muzika Latviai Dainos

Šį instrumentinės muzikos albumą grupės nariai skiria savo mokytojams ir ankstesnėms muzikos kartoms, padėjusioms džiazui ir rokenrolui išlikti už geležinės uždangos bei išgyventi beprotišką 9-ąjį dešimtmetį Baltijos šalyse.

Aliuzija į tai išryškėja jau albumo pavadinime – džiazas albume persipina su klasikine muzika, Balkanų muzika susitinka su metalu, surfas – su fanko ir soulo muzika, choro muzika – su klezmeriu ir kitu Latvijoje gyvenančių žmonių muzikiniu paveldu.

Tai jau aštuntasis grupės albumas ir penktasis iš eilės išleistas nuo 2017 metų. Grupė laikosi pažado kasmet išleisti stilistiškai skirtingus albumus, taip atiduodant duoklę praeities muzikos kultūrai.

Grupė „Very Cool People“ yra dažni ir laukiami svečiai Lietuvoje. Vien praėjusią vasarą jie grojo festivaliuose „What's Next In Music?‘21“, „Klaipeda Jazz 2021“, „Tauragė Jazz 2021“, „Šiauliai Jazz”, o per savo ilgą muzikinę karjerą yra pasirodę ko gero visų didžiųjų Lietuvos džiazo festivalių scenose. Įdomus faktas, kad koncertų Lietuvoje metu grupės lyderis Elvijs Grafcovs su publika kalba tik lietuviškai – mūsų kalbos jis išmoko dar 2004-aisiais, studijų Vilniuje metu.

Nuoroda į vaizdo klipą:

VIDEO: VERY COOL PEOPLE - RAPID DOUGH - Peļmjaški

Naujame instrumentinės originalios muzikos albume – grupės gitaristo ir lyderio Elvijs Grafcovs, soksofonistų Maris Jekabsons ir Kristaps Lubovs, būgnininko Andris Buikis ir klavišininko Maris Vitkus, kuriam tai kūrybos debiutas, kompozicijos. Albumą legendinėje Rygos reformatų bažnyčios kalyklos rūsio muzikos studijoje įrašė ne mažiau legendinis įrašų inžinierius Talis Timrotsas.

Kartu su nauju albumu grupė išleidžia ir penktąjį singlą bei vaizdo klipą „Pelmjashki“. Šiame vaizdo klipe dalyvauja veikėjai iš ankstesnių muzikinių klipų, susijusių su naujuoju albumu, todėl šis klipas laikomas didžiuoju finalu, kuriame susijungia visi vaizdo įrašai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką