Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijoje nugriaudėjo didžiausias festivalis Baltijos šalyse – „Positivus“

Sunkoka atlaikyti dviejų dienų maratoną
Jomanto Pabiržio nuotr. / Buvo nelegva atlaikyti dviejų dienų „Positivus“ maratoną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos pasididžiavimas – festivalis „Positivus“ – sukvietė ne vien būrį garsių atlikėjų, bet ir nemenką skaičių tautiečių iš Lietuvos. Nors bene visą laiką vienaip ar kitaip grasino lietus, gaiva šventės nesugadino. Netrūko festivalyje ir lietuviškų akcentų – „Ačiū, Lietuva“ netyčiom sušukusių atlikėjų ar „Visi Kauno Žalgirio fanai“ skanduojančių aistruolių.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Alina Orlova liepos 15-osios popietę, galima sakyti, atidarė „Positivus“ festivalį. Gaila, tačiau kiek ankstyvas jos pasirodymo laikas nepritraukė itin didelio žiūrovų skaičiaus, fotografai sudarė gal vieną dešimtąją auditorijos dalį. Vis dėlto, kaip visada asketiškas ir jaukus koncertas surado savąjį žiūrovą ir palaikančiųjų gretose girdėjosi ne vien lietuviški šūksniai. Skambėjo ir „Ramuma“, ir „Чудеса”, ir kiti Alinos hitai. Kas norėjo šilumos, ją galėjo atrasti.

Pastaruoju metu nemažai koncertuojantys Vidis & Mario su Jazzu turėjo progą užbaigti renginį vėlyvą šeštadienio naktį. Pati „Red Bull“ scena daugiausiai globojo techno ištroškusius reiverius, tad subtilesni tėvynainių garsai juos kiek išvaikė. Tačiau pats pasirodymas buvo itin profesionalus. Jazzu užlipo ant scenos ir antrą kartą, kuomet buvo likę gal dešimt klausytojų. Šie skandavo: „Lietuva, Lietuva!”.

Festivalio elektroninėje „Red Bull“ scenoje taip pat pasirodė tėvynainiai „Renegades of Bump”, „Brassbastardz” bei „Mondo In Stereo” (DJ Mamania & Tomas Boo), o mažutėje „I Love You“ palapinėje – šiauliečiai rokeriai „Colours Of Bubbles“. Deja, kaip visada, visur suspėti neįmanoma...

Pirmo vakaro žvaigždės

Pirmieji penktadienio grandai buvo „Hurts“, rudenį atvyksiantys su solo koncertu ir į Lietuvą. Nors ir pritraukė nemažai publikos, vos vieną albumą išleidęs kolektyvas sunkiai galėjo užpildyti valandos trukmės programą stipria muzika. Synth-pop garsai, truputi primenantys vaikystėje mylėtus „Pet Shop Boys“, pamaišyti su operos elementais, dažnai tuštoka pompastika ir „koveriais“ (Kylie Minogue „Confide in Me“) – gal ir įdomu pamatyti vieną kartą, tačiau tikrai nebekartočiau. Sulaukus „Wonderful Life“, vertėjo nueiti į mažesnę sceną pasigrožėti „Tunng“ folk pasirodymu. Šis pasirodė kur kas nuoširdesnis, jaukesnis ir šiltesnis. Harmoningi garsai kiek priminė pastaruoju metu itin populiarius „Fleet Foxes“. Grojaraštį, kaip ir buvo galima tikėtis, užbaigė „Bullets“ – kūrinys, kurį prieš keletą metų vieno televizijos serialo garso takeliui pasiskolino „ŽAS“. „Tunng“ buvo vienas įsimintinesnių šių metų „Positivus“ pasirodymų.

Iš kart po to reikėjo traukti atgal į didžiąją sceną, kur 1,5 valandos pasirodymą pateikė britų rokeriai „Editors“. Nors prasidėjęs lietus kiek pavaikė žiūrovus į aplinkinius pušynus, o ir susirinko jų kaip pagrindiniame pasirodyme mažokai (koncerto pabaigoje be vargo buvo galima atsidurti penktoje eilėje), kolektyvo lyderis Tomas Smithas spinduliavo energija, kuri netruko pasiekti auditorijos. Jau senokai jaučiama latvių meilė angliškam rokui, kone kasmet kviečiamos salose itin populiarios, tačiau už Lamanšo sunkiau savo gerbėjus randančios grupės. „Editors“ galima priskirti vienai iš tokių.

Gal ir pritrūko hitų ilgos trukmės koncertui, tačiau „Smokers Outside the Hospital Window“, „Munich“ ar „Papillon“ buvo bene įsimintiniausi festivalio epizodai.

VIDEO: The Editors at Positivus Festival'11

Latviško roko scena

Šeštadienis, liepos 16-oji, žadėjo kur kas daugiau – „Positivus“ rengėjai vis dar pastebimai orientuojasi į vienos dienos bilietus, kuomet žiūrovai atvyksta antros dienos rytą, o vėlyvą naktį, išgirdę daugelį geriausių Latvijos grupių bei užsieniečių pasirodymų – vyksta namo. Tokiu būdu ir auditorijos skaičius šeštadieniniuose koncertuose pastebimai didesnis.

Latviški kolektyvai užpildė pirmąją dienos dalį. Visai negarsūs, tačiau favoritai buvo „Bērnības milicija“ (liet. – Jaunystės milicija), po pietų pasirodę „I Love You“ palapinėje. Neskaitant praeivių, pasiklausyti susirinko gal kelios dešimtys hipsterių. Kitaip tariant, nieko panašaus į trankų balių. Visgi kolektyvo „shoegaze“ ir „post-punk“ garsai pakerėjo, šiek tiek daugiau ekspresijos ir būtų galima statyti vietoj tų pačių „Editors“. Bisui kolektyvas paliko aštuonių minučių epopėja „Dieva Pirksts“, kuri nepaliko abejingų. Beje,  naujausią grupės albumą „Nevieta“, galima atsisiųsti nemokamai. SPAUSKITE ČIA.

Tuo pat metu šalimais triukšmavo ne itin gilų, tačiau linksmą rokenrolą atlikę „Dzelzs Vilks“ („Geležinis Vilkas“). Latviams patiko. Jau pagrindinę sceną gavo penkioliktus savo gyvavimo metus skaičiuojantys veteranai „Satellites LV“, atlikę nemažai latviams, deja, ne užsieniečiams, žinomų hitų...

Akmenukai į organizatorių daržą

Festivalio organizacija šįmet kiek šlubavo – kiek keistai atrodė dešimtys nieko neveikiančių savanorių šalia vieno vienintelio kiosko su vienišu pardavėju, prekiaujančiu įėjimui į stovyklavietę skirtais bilietais. Puskilometrė eilė vakarop neatrodė tuo itin patenkinta. Keletas atšauktų pasirodymų, šiek tiek daugiau nei mandagus vėlavimas uždelstų koncertų ar priekabi, iki smulkmenų iškratanti apsauga – menki žvyro akmenėliai į organizacijos daržą. Be tokių neapsieina nei vienas panašaus masto festivalis. Tikslių skaičių dar nėra, tačiau iš pirminio įspūdžio – lankytojų buvo nemažiau nei ankščiau, tad tikriausiai vėl susirinko apie dvi dešimtys tūkstančių.

NETRUKUS SULAUKSITE TĘSINIO! 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką