Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Legendinės dainos „Lemon tree“ atlikėjai „Fools Garden“ Lietuvoje surengs pasaulinę naujo kūrinio premjerą

„Fools Garden“ su žurnalistais bendravo spaudos konferencijoje
Gretos Skaraitienės nuotr. / „Fools Garden“ su žurnalistais bendravo spaudos konferencijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį į Vilnių atvykę legendinės Vokietijos grupės „Fools Garden“ nariai – vokalistas Peteris Freudenthaleris ir gitaristas Volkeris Hinkelis – sekmadienio popietę susitiko su šalies žurnalistais, į kurių klausimus atsakinėjo specialiai suorganizuotos spaudos konferencijos metu. Muzikantai į Lietuvą atvyko idant pasirodytų LNK projekto „Lietuvos balsas“ finalinių kovų koncerte.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nors „Fools Garden“ sudaro keturi nariai, muzikantai į Lietuvą atvyko namuose, Vokietijoje, palikę būgnininką Clausą Mullerį bei bosistą Dirką Blumleiną. „Galbūt jie dabar kur nors įrašų studijoje, o gal koncertuoja. Nebuvo reikalo į Lietuvą atvykti visiems“, – pokalbį pradėjo svečiai ir patvirtino, kad „Fools Garden“ vis dar koncertuoja kartu ir nė nežada skirstytis.

Galimus nesutarimus tarp grupės narių paneigia ir bendras darbas prie naujojo albumo, kuriame turėtų skambėti naujausios muzikantų dainos. „Namuose turime daug darbo – reikia užbaigti albumą. Jau įrašėme 4 iš 12 dainų, albumą norime išleisti gegužę. Tiesa, darbą vis nutraukia koncertai ir kelionės, tačiau ketiname rimtai susitelkti šiai veiklai“, – pasakojo grupės vokalistas P.Freudenthaleris.

Muzikantui antrino ir V.Hinkelis. Anot gitaristo, grupė albumą stengiasi išleisti kuo greičiau. „Kartais norint išleisti albumą prireikia net kelerių metų. Juk dainas reikia ne tik įrašyti, bet ir sukurti. Naujame mūsų albume skambės ir tos dainos, kurias publika jau yra girdėjusi. Skubame išleisti CD, kad dainos nepasentų – juk nesinori sukurti naujo albumo su senomis dainomis“, – sakė jis.

Lietuviams – gražiausi žodžiai

Lietuvoje „Fools Garden“ lankosi jau nepirmą kartą ir, kaip patys tvirtina, Vilnių grupės nariai pažįsta puikiai. „Čia buvome daug kartų. Vakar buvome „Cozy“ bare ir eidami namo viešbutį radome patys, savarankiškai! Kartais tai būna sunku, na, po gero baliaus. O mes radome. Žinome daug vietų – esame buvę Klaipėdoje, Kaune. Net Trakuose – matėme pilį“, – vienas per kitą kalbėjo „Fools Garden“ nariai.

Paklausti, ar bevakarodami sostinės baruose ir užeigose buvo atpažinti gerbėjų, vyrai tikino, kad jų veidus čia pažino vos keli užeigų lankytojai. Tiesa, gandas, jog „tose pačiose patalpose yra „Fools Garden“ nariai“, netruko pasklisti.

Vokalistas P.Freudenthaleris lietuvaičiams negailėjo šiltų žodžių ir noriai lygino juos su tautiečiais vokiečiais. „Pastebiu panašumų dėl mūsų ir jūsų mąstymo. Pirmąkart Lietuvoje buvom 2003-iaisiais, tada koncertavome sporto arenoje ir atlikome dainą „Dreaming“ – buvome nustebinti, kad visi žinojo tą dainą. Net ne visi vokiečiai ją žinojo. Ta daina tokia melancholiška, manau, ji atitiko lietuvių charakterį“, – svarstymais ir atsiminimais dalijosi dainininkas.

Paklausti, kaip jiems patiko dar šeštadienio vakarą sukirsti lietuviški cepelinai, užgerti tradiciniu lietuvišku alumi, „Fools Garden“ nariai nusijuokė. „Tuo mums ir patinka Vilnius – visi čia viską žino. Nors jis ir mažas miestas, tačiau primena savotišką kaimą“, – kvatojo muzikantai ir pripažino, kad ir kokie skanūs tie cepelinai bebūtų, vakarais jų geriau vengti, mat tai – sunkus maistas, nuo kurio vėliau gali būti negera.

Pasaulinė naujo kūrinio premjera Lietuvoje

Pagyrų muzikantai negailėjo ir LNK projektui „Lietuvos balsas“, dėl kurio šįsyk ir pasirodė Lietuvoje. „Vokietijoje turime tokį pat šou. Daug žmonių ėjo į atrankas, sulaukta didelio susidomėjimo. Tai kone pirmas šou, į kurį susirinko tikri talentai – visi jie verti dėmesio. Šis projektas Vokietijoje buvo labai sėkmingas – jis buvo tikras, jis buvo apie muziką, žmonės projekte mokėsi, kad būtų dar geresni. Lietuvoje viskas turėtų būti panašu – ta pati aplinka, tas pats tikslas. Matėme kelis įrašus internete iš lietuviškų pasirodymų – buvome sužavėti“, – pasakojo V.Hinkelis.

Sekmadienio vakarą įvyksiančiame finalinių projekto kovų koncerte „Fools Garden“ atliks net kelias dainas, viena iš jų – dar niekur neskambėjusi naujausioji „Inocent“. „Panorome Lietuvai ką nors padovanoti. Čia esame patyrę daug gerų emocijų, todėl norėtume tos dainos pasaulinę premjerą surengti būtent čia“, – kalbėjo P.Freudenthaleris.

Be abejonės, viena iš „Fools Garden“ atliekamų dainų taps ir legendinė „Lemon tree“, atnešusi grupei pasaulinę šlovę. Muzikantai pripažino, kad nors daugelis ir mano, kad grupė turėtų būti gerokai pavargusi nuo šio kūrinio, taip toli gražu nėra. „Dainuodami „Lemon tree“ visada jaučiamės gerai. Jei jau parašėme dainą, kurią žino visas pasaulis, tai yra didelis komplimentas. Būtų akibrokštas, jei atsisakytume ją dainuoti. Žinoma, tikimės parašyti dar kokią nors dainą, kuri užkariautų pasaulį, tačiau jei neparašysime, turėsime bent šitą“, – sakė P.Hinkelis.

Jau daugiau nei 20 metų scenoje stovintys grupės nariai pripažįsta, kad šių laikų muzikai ir atlikėjams išties turi kritikos. „Kalbat apie šių dienų muziką verta paminėti, kad į viršūnę užkopti yra daug lengviau – turim internetą, medijas, kurie gali labai greitai iškelti naują atlikėją į viršūnę, atnešti jam šlovę. Anksčiau reikėjo daug labiau pasistengti, kad būtum įvertintas. Dabar ir nugriūti į duobę lengviau. Šiomis dienomis viskas vyksta labai greitai“, – svarstė P.Hinkelis.

„Fools Garden“ nariai LNK projekto „Lietuvos balsas“ antrajame finalinių kovų koncerte pasirodys jau sekmadienio vakarą. Lietuvą palikti muzikantai ketina pirmadienio vakarą, jie keliaus tiesiai namo, į Vokietiją. Iki savo išvykimo „Fools Garden“ planuoja nemenkai pašėlti po koncerto organizuojamame vakarėlyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką