Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 12d. 14:06

Legendiniai „Broliai“ – vienintelį kartą su simfoniniu orkestru

Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius
Modesto Ežerskio nuotr. / Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius
Tūkstančius širdžių palietęs ir nacionalinės reikšmės įvykiu tapęs Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinis epas „Broliai“ spalio 25 d. vienintelį kartą bus atliktas drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Modesto Barkausko.

Šis vienintelis parodymas sostinės „Cozy by Siemens arena“ erdvėje – pirmasis „Skylės“ koncertas su simfoniniu orkestru. Grupė drauge su Jievaru Jasinskiu jau dabar dirba ties naujomis specialiai orkestrui skirtomis „Brolių“ aranžuotėmis.

Unikalus, muziką, šviesą ir vaizdą jungiantis dramaturgiškai vientisas koncertas suskambės visais daugialypiais ir daugiasluoksniais simfoniniais garsais. „Yra daug vietų „Broliuose“, kurios nuo pat pradžių skambėjo didingai, įsivaizduokit, kad, prisijungus orkestrui, jos skambės tris kart didingiau. Šiurpas per kūną eina“, – sako Aistė Smilgevičiūtė.

Modesto Ežerskio nuotr./Aistė Smilgevičiūtė
Modesto Ežerskio nuotr./Aistė Smilgevičiūtė

Sukurti „Brolius“ prieš devynerius metus pastūmėjo grupės lyderio Roko Radzevičiaus domėjimasis Lietuvos istorija ir noras paieškoti savo kartos santykio su partizaninio judėjimo tarpsniu. Tuomet sugalvojęs originalų muzikinį projektą, jis neįsivaizdavo, kad „Broliai“ Lietuvos muzikos scenoje įgis išskirtinę reikšmę ir ji metams bėgant nė trupučio nemenks. Atvirkščiai – domėtis ir didžiuotis sava istorija tapo visą tautą vienijančiu reiškiniu.

„Broliai“ – artimas ir net asmeniškas projektas kiekvieno lietuvio širdžiai. Per koncertus salėje visada yra ašaras braukiančių. „Brolių“ muzika ir tekstai sukelia prisiminimus, išlaisvina jausmus – tai didžiausia jų galia“, – sako A.Smilgevičiūtė.

Koncertas „Broliai“ ne tik itin stiprus emociškai, bet ir galingas muzikos, garso bei vaizdo kokybe. Scenoje pasirodo visi aštuoni „Skylės“ nariai – pilna sudėtis. Taip pat jiems talkina vokalinė vyrų grupė. „Broliai“ turi savo garso, šviesų ir vaizdo projekcijų režisierius. O dabar – ir visą Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą!

Martyno Vitėno nuotr./Grupė „Skylė“
Martyno Vitėno nuotr./Grupė „Skylė“

Visi jie drauge vienam vieninteliam vakarui susivienys, kad sukurtų įstabų muzikinį monumentą, kuriame paprastas žmogiškumas, kova, vertybės, gyvenimas ir mirtis susilieja į vientisą muzikos, šviesos ir vaizdo spektaklį.

„Broliuose“ dalyvauja: „Skylė“ (Aistė Smilgevičiūtė – vokalas, Rokas Radzevičius – akustinė gitara, vokalas, Mantvydas Kodis – klavišiniai, akordeonas, Enrikas Slavinskis – solinė elektrinė gitara, Kęstutis Drazdauskas – pritariantis vokalas, Gediminas Žilys – bosinė gitara, kanklės, Salvijus Žeimys – mušamieji, Eglė Jačauskienė – pritariantis vokalas); vokalinė vyrų grupė (Arūnas Petronis, Aidis Jakimavičius, Vincentas Kondratas, Simonas Jurkša, Vytautas Lebednykas); Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (dir. M. Barkauskas). Garso režisierius
– Valdas Karpuška. Šviesų dailininkas – Marius Selevičius. Vaizdo projekcijų kūrėjas – Laurynas Rekys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką